• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Opuchlizna po zabiegu

Crede2

New member
Mam identycznie jak ty, tylko że wciąż mam szwy a będzie już miesiąc po zabiegu. Może dlatego, że to nitki z nfz. Możesz nałożyć napletek? U mnie nie da rady.
 

Bvrg

New member
miesiąc? woah

też miałem robiony zabieg na nfz i powiedzieli mi, że szwy maksymalnie będę miał 10dni (miałem nierozpuszczalne), (9 po zabiegu mi je ściągnęli i wszystko byłoby okej gdyby nie ta oponka)

w spoczynku ściągam i zakładam napletek w miarę luźno, jednak już we wzwodzie nie jestem w stanie go zsunąć, no nie wiem... w przyszłym tygodniu idę do urologa to może coś podpowie
 

jcc90

New member
Jak na moje to w ogóle strasznie krótko miałeś te szwy - akurat ja miałem zakładane rozpuszczalne i lekko po ponad 4 tygodniach rozpuściła się ostatnia. I wydaje mi się to być optymalnym czasem na to aby większość ran dobrze się zagoiła, mniejsze nierówności mogą się goić same.
Ale trochę ponad tydzień to faktycznie szybko, dobrze wszystko się zrasta na razie?

Poza tym nie licz, że kilkanaście dni po zabiegu wszystko będzie na błysk, daj sobie czas. Do tego napisałeś, że w najbliższych dniach masz wizytę, zapisz sobie na kartce wszystkie pytania i wątpliwości to się wszystko dowiesz od kogoś kompetentnego.
 

Bvrg

New member
Chirurg mi powiedział, że po takim zabiegu 10 dni gojenia ze szwami wystarczy, teraz mam nie nadwyrężać blizny i wszystko będzie ok. A wizytę mam tylko dlatego, że się wystraszyłem tej opuchlizny, a niestety po zabiegu już nie miałem kontaktu z chirurgiem (kontakt z chirurgiem tylko prywatnie...)

Chciałem po prostu zapytać czy ktoś miał podobny problem i czy zna jakieś skuteczne metody radzenia sobie z czymś takim
 

pawel007007

New member
Ciekawy chirurg bo nawet ja wiem że samo wędzidełko goi się od 2 tygodni do 4 i żaden lekarz nie powie że 10 dni wystarczy.
 

Bvrg

New member
Może i wędzidełko tyle się goi, nie wiem, nie było ruszane podczas zabiegu, chirurg usunął mi tylko część napletka
 

Podobne tematy

Do góry