• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Opuchlizna 3 miesiące po zabiegu

Obituary18

New member
Tak jak w temacie. 3 miesiąc po (!) trzecim (tak, trzecim) zabiegu mam opuchliznę w tym samym miejscu. Po aktywności seksualnej to pęcznieje, potem wraca do stanu na zdjęciu. Powinno iść tak, jak z czerwoną kreską (zdjęcie poniżej), zamiast tej guli. Lekarz, nazwiska nie wymienię, to uznany na tym forum dobry fachowiec, powiedział, że z czasem zejdzie. Miał ktoś podobnie ? Co o tym myślicie ? Pozdrawiam.

Zdjęcie po ostatnim zabiegu
http://imgur.com/a/EIibu

Zdjęcie po poprzednim zabiegu
http://imgur.com/a/kaeYQ#0
 

andresiniesta

New member
Mam podobnie tylko ze dokoła taka oponka (opuchnieta wewnetrzna pozostala czesc napletka) jestem 2 tygodnie po obrzezaniu od tygodnia chyba wogóle sie to nie zmniejsza.
Na czym polegał ten twoj trzeci zabieg?
 

Obituary18

New member
Dwa tygodnie to nie masz się co martwić. Pierwszy zabieg - lekarz zrobił delikatnie za ciasne szwy, dopływ krwi był trudny, więc ok. dwa tygodnie po pierwszym od razu miałem drugi. Zrobiony był prawidłowo, jednak nie do końca z moim życzeniem (chciałem BARDZO ciasne obrzezanie, lekarz zrobił luźne), więc trzeci zabieg to miała być poprawka na moje życzenie. Jednak nie wyszło tak, jak chciałem, z powodu tej właśnie opuchlizny. Trzy miesiące po to powinno być już zagojone, na zdrowie nie narzekam a wszystkie rany jakie w życiu miałem goiły się szybko. Zastanawiam się dlatego, co jest przyczyną. Po poprzednich dwóch zabiegach też miałem opuchliznę w tym samym miejscu. Nie jest to wg mnie błąd lekarza, dlatego szukam odpowiedzi i pytam, może ktoś miał podobną sytuację.
 

crunhcer

New member
Hej,

Jestem też po 3 zabiegu i u mnie to niestety podobnie wygląda :? . Patrząc z góry w stanie spoczynku właśnie ta część (okolice wędzidełka) wystaje mocno poza żołądź tworząc taką niezbyt fajną górkę. W stanie zwodu jako tako się trochę rozciąga, ale i tak niespecjalnie to wygląda. Jedynym moim pomysłem jest to, że może to efekt pozostawionej większej ilości wewnętrznego napletka z tyłu ? Cięcie ma podobnie jak Ty, z przodu blisko żołądzia, a z tyłu zostawione trochę więcej. Może jakby przyszyć od razu pod to efekt byłby inny ?
Tak teraz myślę, ze przy obrzezaniu H&T pewnie nie było by takiego efektu, ale teraz to po ptokach. Ja jestem jak narazie niecałe 2 tyg. po ostatnim zabiegu, ale i tak już widzę, że będę miał z tym znowu problem... :/
 

Obituary18

New member
Ciekawi mnie, co powoduje takie opuchnięcie, "towarzyszu broni". Wcześniej miałem szew dolny dosyć daleko od wędzidełka czy też bardziej - pozostałości po nim, a sytuacja wyglądała bardzo podobnie. Czasem nachodzą człowieka różne myśli - nazbierać kupę kasy i udać się do najlepszego specjalisty w kraju, niech tnie znowu.
 

crunhcer

New member
Poprzednio też miałem cięcie dalej i również tworzyła się taka górka w tym miejscu. Ja miałem jak narazie wszystkie zabiegi na NFZ, ale jak taki niefajny wygląd się utrzyma to też jestem skłonny zainwestować pieniądze by się tego efektu w końcu pozbyć. Może do czterech razy sztuka :/
 

sermater

New member
No i niestety też muszę się podłączyć do tematu, jak przedmówcy zabieg trzeci k...a raz i oponka tyle że nie po spodniej stronie tylko z jednej strony na boku, na kawałku napletka wewnętrznego_Obrzezanie typu low&loose ( a w zasadzie tak pomiędzy low&loose a high&tight, w każdym razie żołądź na wierzchu cały czas).Ostatni zabieg 26 czerwca czyli trochę ponad miesiąc, wszystko ładnie wygojone tylko ta zasrana oponka (chyba obrzęk limfatyczny i też po stosunku puchnie jeszcze bardziej).Też super znany i polecany fachowiec z Krakowa i za każdym razem po zabiegu to samo.Moim zdaniem nie jego wina, tak już mam chyba i już.Pytanie czy ktoś miał podobnie i jakoś to usunął.Może ktoś napisze jak sobie z tym poradził i czy to zeszło do końca.
 

freak

New member
wydaje mi sie że ten wzgórek który powstaje jest wynikiem różności grubości skór i gdy się połączają/zrastają takie coś sie dzieje, jak jest sie obrzezanym od dziecka to chyba takie coś nie występuje bo wszystko lepiej adoptuje się podczas dorastania... taka moja teoria
 

Obituary18

New member
Z tym, że jedni to mają, inni nie. Dodam, że po "spracowaniu" ta gula wzrasta min. dwukrotnie i jest trochę bolesna. Myślicie, kto jest w Polsce najlepszy i mógłby rzucić na to okiem ?
 

andresiniesta

New member
Jeżeli to opuchlizna to może zastosowac coś na nią np(aescin żel i tabletki albo lioton1000).
Ta opuchlizna była taka odrazu po zabiegu , czy byla wcześniej większa?
Daj znać co na to lekarz i co można z tym zrobić.
 

sucharek

New member
jestem juz 6 dzien po obrzezaniu niecałkowitym i mam problem z oddawaniem moczu podpowiedział by ktoś co może byc problemem ? ;/ bo juz to naprawde zaczyna być dołujące a przy tym duży ból ...
 

patryk9312

New member
sucharek napisał:
jestem juz 6 dzien po obrzezaniu niecałkowitym i mam problem z oddawaniem moczu podpowiedział by ktoś co może byc problemem ? ;/ bo juz to naprawde zaczyna być dołujące a przy tym duży ból ...

A dokładniej ? Możesz zdjąć napletek ? cewka Cie boli tam w środku ? Moze do urologa sie udaj ew kup furagine i zażyj.
 

sucharek

New member
no własnie cewka mnie boli tam w srodku i przez pierwszy moment wydalania moczu musze sie tzw. skupić dobrze zeby wgl cos poleciało
 

partyzant

New member
sucharek,
Być może to psychika. Pamiętam,że mnie przy jednym z pierwszych sikań po zabiegu cholernie zapiekło i potem bałem się oddawać mocz. Stałem nad kiblem ponad 10 min i próbowałem a tu nic. Spróbuj polać żołądź przy cewce wodą ,bo może się coś zasklepiło.
 

Obituary18

New member
andresiniesta napisał:
Jeżeli to opuchlizna to może zastosowac coś na nią np(aescin żel i tabletki albo lioton1000).
Ta opuchlizna była taka odrazu po zabiegu , czy byla wcześniej większa?
Daj znać co na to lekarz i co można z tym zrobić.

Była większa, pod wpływem maści opadła do poziomu obecnego i tak jest do teraz. Do lekarza będę się wybierał dopiero w przyszłym miesiącu, mieszkam od niego 300 km :) Myślałem, że gdyby ktoś był u dr Tondla, to poprosiłbym go o pokazanie zdjęć ode mnie i zasłuchanie opinii. Gdyby ktoś się wybierał, proszę o kontakt.
 

Podobne tematy

Do góry