• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

"Oponka" po zabiegu usunięcia brodawki

danio040

New member
Witam, w środę tj. 28 lipca miałem wykonany zabieg usunięcia brodawki pod żołędziem metodą wymrażania. Urolog powiedział że po 2-3 dniach rana się zagoi, natomiast problem jest taki że z dnia na dzień rosła mi taka oponka, obrzęk, nie wiem jak to nazwać, od tego czasu napletek miałem cały czas zsunięty . Próbowałem znaleźć podobny temat lecz niestety bez skutku (głównie są tutaj po obrzezaniu), lekarz nie przepisał mi żadnych maści, kremów, tabletek. Martwię się bo ta oponka jest dość duża, mogę z lekkim trudem nasunąć napletek na żołądź ale wtedy powstaje fałd skórny na członku oraz na wędzidełku. Co mam zrobić, nasunąć napletek na żołądź czy zostawić to tak jak jest i czekać aż ta oponka sama zniknie? Poniżej w linku są dwa zdjęcia jak to aktualnie wygląda.

 

Amek

Active member
Witam, w środę tj. 28 lipca miałem wykonany zabieg usunięcia brodawki pod żołędziem metodą wymrażania. Urolog powiedział że po 2-3 dniach rana się zagoi, natomiast problem jest taki że z dnia na dzień rosła mi taka oponka, obrzęk, nie wiem jak to nazwać, od tego czasu napletek miałem cały czas zsunięty . Próbowałem znaleźć podobny temat lecz niestety bez skutku (głównie są tutaj po obrzezaniu), lekarz nie przepisał mi żadnych maści, kremów, tabletek. Martwię się bo ta oponka jest dość duża, mogę z lekkim trudem nasunąć napletek na żołądź ale wtedy powstaje fałd skórny na członku oraz na wędzidełku. Co mam zrobić, nasunąć napletek na żołądź czy zostawić to tak jak jest i czekać aż ta oponka sama zniknie? Poniżej w linku są dwa zdjęcia jak to aktualnie wygląda.

A jak wyglada po zaciągnięciu napletka? Daj zdjęcie. Na SORze to właśnie coś takiego zrobią.
 

nope

Well-known member
Nwm za bardzo co ci doktor zrobił ale masz sporą chlonke. Powinenes ją przecisnac przez napletek i nasunac na zoladz. Lekarz to jakis pajac ze zostawil cie takiego bez opieki jakiejkolwiek. Masz jakis numer kontakt do niego? Biegiem na wizyte a w ostatecznosci na sor.
 

mati12

Well-known member
O matko ale ci wywaliło Pierwsze słyszę żeby brodawkę w tym miejscu zamrażać chyba bardziej powinno się usuwać chirurgicznie? Przecież to jest bardzo delikatne miejsce miałem kiedyś na nosie wypalane to piekło parę dni a co dopiero w takim miejscu
 

danio040

New member
Witam ponownie, byłem na SORze z tym, odprowadził mi napletek, dał dużo opatrunków z jakimś płynem i przez 2 dni mam nosić z członkiem ku górze, raz od czasu delikatnie okładać lodem na chwilkę przez bieliznę i powiedział że opuchlizna powinna zejść. Dobrze że tutaj się zapytałem bo nie dawało mi to spokoju i gdyby nie to to jeszcze bym musiał mieć to operowane. Dziękuję za pomoc.
 

danio040

New member
Póki co jest okej, cały czas noszę opatrunek, niestety wypadło tak że mam pracowity weekend na nocne zmiany po 12 godzin, gdy chodzę do ubikacji to jest zauważalna poprawa, jest jeszcze spuchnięte ale już mniej, jednak co chwilę muszę poprawiać by był członek w górze. Dam znać w poniedziałek gdy przestanę nosić opatrunek 🙂
 

danio040

New member
A więc po 2 dniach wszystko wróciło do normy, jedyne co jest jeszcze nie tak to w miejscu gdzie była wymrażana brodawka jest mała czerwona rana i bardzo delikatnie spuchnięta skóra, na pierwszym zdjęciu z prawej strony widać mniej więcej o co chodzi lecz nie jest tak napuchnięte teraz jak na zdjęciu, poczekam tydzień, jak się to nie poprawi to idę ponownie do urologa na wizytę. Pozdrawiam
 

danio040

New member
Tak i to bardzo, jedyne co to delikatnie znowu zeszło miejsce gdzie miałem usuniętą brodawkę ale powstała ropa, wystarczy tylko myć środkiem do higieny intymnej czy jeszcze stosować jakieś smary/maści?
 

nope

Well-known member
Jesteś pewien że to ropa? Może po prostu limfa? Czesto sie pojawia np po usuwaniu wędzidełka i lekarze rany nie szyją i jest taka żółtawa wydzielina która nie jest ropą. Jak jest ropa to pasuje skonsultowac z lekarzem
 
  • Like
Reactions: AGv

danio040

New member
Jesteś pewien że to ropa? Może po prostu limfa? Czesto sie pojawia np po usuwaniu wędzidełka i lekarze rany nie szyją i jest taka żółtawa wydzielina która nie jest ropą. Jak jest ropa to pasuje skonsultowac z lekarzem
OO dokładnie, takie żółte coś to jest, czyli mam się nie martwić?
 

danio040

New member
Tak to wygląda po umyciu, niestety coś mi się zdaje że ta brodawka nie zeszła (chodzi o tą białą kulkę) i będę musiał tak czy siak jeszcze raz iść do urologa.
 

nope

Well-known member
No tak z fotografii to ciężko stwierdzić tymbardziej że nie jestem fachowcem ale gdy coś ropieje musi być stan zapalny, rana powinna być chyba bardzo czerwona plus ropa śmierdzi charakterystycznym zapachem. Obstawiałbym że to limfa lub proces ziarninowania ale dla pewności radze skonsultować z lekarzem.
 
  • Like
Reactions: AGv

nope

Well-known member
Ta biała kulka to łudząco przypomina mojego "strupa" po usunięciu wędzidełka. Jak to odpadnie powinien być ładny naskórek.
 
  • Like
Reactions: AGv

Podobne tematy

Do góry