• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Oponka po zabiegu obrzezania (zdjęcia)

men30

New member
Cześć wszystkim,

Jestem 10 dni po zabiegu obrzezania całkowitego i od około 5 dni mam pewien problem, który mnie niepokoi. Pod linią szwów pojawiła się twarda, nabrzmiała oponka. Mam wrażenie, że oponka się powiększa zamiast zmniejszać. Dodatkowo oponka napiera na szwy, co jest bolesne.

Konsultowałem to z lekarzem mailowo i po obejrzeniu zdjęć stwierdził, że nie ma powodów do niepokoju. Zalecił stosowanie maści Tribiotic na linię szwów. Stosuję ją od 5 dni, ale nie widzę zbytnio poprawy. Zastanawiam się, czy może robię coś źle.

Moje wątpliwości dotyczą kilku rzeczy:
  • Czy za mocno ściskam opatrunek? Lekarz zalecił mocniejsze bandażowanie członka na noc, aby zapobiegać erekcji, która może uszkodzić szwy i ranę.
  • Czy oponka mogła się zrobić przez to, że kilka razy wyszedłem z domu i ruch spowodował obrzęk? Starałem się siedzieć w domu, ale chodzenie, schylanie się było nieuniknione oczywiście (wyjście do sklepu/ apteki/ codzienne czynności w domu)
  • Czy odpowiednio myję członka po zabiegu? Może powinienem coś zmienić w swojej higienie? Obecnie myję członka żelem do higieny intymnej 'Biały jeleń', osuszam go, dezynfekuje ranę Octaniseptem, czekam aż wyschnie i nakładam maść Tribiotic.
  • Czy mogę samodzielnie zastosować jakąś chłodzącą maść na obrzęki, czy powinienem to skonsultować z lekarzem?
  • Czy trzymać członka skierowanego w dół, jak zalecał lekarz, czy może do góry, przylepionego do brzucha? (Czytałem, że to może zmniejszyć obrzęk)
Dodam, że ogólnie jestem zadowolony z zabiegu i wyboru lekarza, ale nie chcę go "męczyć" kolejny raz pytaniem o te oponkę - nie chcę wyjść na jakiegoś przewrażliwionego gościa.

Dlatego będę wdzięczny za wszelkie praktyczne porady i uwagi z Waszej strony - bo może robię coś źle? Może ktoś z Was miał podobne doświadczenia (przechodził przez to samo) i może podzielić się swoimi wskazówkami?

Dziękuję za pomoc!
 
Ostatnia edycja:

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Nie masz oponki a opuchlizne trzonu.
Wyglada jak stan zapalny (zaczerwienie).
Jeżeli boli i jest ciepłe w dotyku to bankowo zapalenie.
 

Walekk

New member
Wygląda na stan zapalny. Napisz jeszcze raz do lekarza, jeśli stwierdzi stan zapalny to przepisze Ci jakieś leki. Też miałem stan zapalny. Po lekach natychmiast zniknął
 

Sig

Member
Tworzą się nowe połączenia limfatyczne. Zejdzie same, bez paniki. Będziesz laserem poprawiał grudki perliste?
 

men30

New member
Dzięki chłopaki za rady! Nie myślałem aby grudki usuwać. W sumie się do nich już przyzwyczaiłem. Jak byście radzili?
 
Do góry