• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Opatrunek

Presec

New member
Lekarz powiedzial, zeby dopiero wieczorem zmienic opatrunek. I nic nie mowil, zeby kupowac octenisept ;/. Rumianku tez nie mam
 
Ja akurat bym nie zmieniał... Wszystko kwestia tego jak bardzo go zmoczyłeś i jak bardzo była narażona rana.
Na pewno nie założysz opatrunku tak skutecznie jak lekarz a w pierwszych godzinach jest on dość istotny.
Ja przy poprawce opatrunek zdjąłem mniej więcej po 30 godzinach i uważam to za bardzo dobrą decyzję (chociaż gdybym go bardzo zmoczył to na pewno zmieniłbym go wcześniej).

Inna sprawa, że octenisept albo maść o podobnym działaniu (np. betadine) powinieneś kupić jak najszybciej i potem już opatrunki zmieniać regularnie.
 

Rafaelo91

New member
Zmień dopiero tak jak lekarz zalecił. Alantan jest na przyspieszenie gojenia a octenisept odkazajacy. I nie szczypie tak jak po wodzie utlenionej tzn nie szczypie wcale.
 

kris87z

Member
Nie dostaniesz konkretnej odpowiedzi na forum.
Kazdy lekarz ma inne metody i zaleca co innego.
Niektorzy zalecaja zalewanie penisa jakimis plynami odkazajacymi, stosowanie masci, zmiane opatrunku po 10 razy na dzien,
a inni lekarze stosuja stara metode, ze rana ma byc sucha i bedzie dobrze.

Jedyne co ja stosowalem to bylo mydlo antybakteryjne i nic poza tym i zagoilo sie super.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Jakies 3, 4 tygodnie zanim przestalo mi przeszkadzac. Bolu glowki nie mialem, jedynie dyskomfort. Obcisle bokserki i bylo ok. W luznych wkurzalo wlasnie przez czas co napisalem. Teraz juz bez znaczenia kompletnie. Wiadomo ze majac stulejke pelna ze glowka nigdy nie byla odslonieta przyzwyczajenie moze trwac dluzej.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
B Opatrunek Obrzezanie 16
M Opatrunek Stulejka 9
M Ile nosimy opatrunek? Po zabiegu obrzezania 10
J Opatrunek po obrzezaniu Po zabiegu obrzezania 1
A 4 dni po, opatrunek, styl Po zabiegu obrzezania 3

Podobne tematy

Do góry