• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Opatrunek po obrzezaniu

Bartan

New member
Witam, miałem 17 marca obrzezanie. Lekarz pokazał jak mam robić opatrunek. Mimo to chciałbym prosić o dodatkową instrukcje jak ten opatrunek robić. Zalecenia od lekarza to zmiana opatrunku rano i wieczorem. Przemywać octeniseptem i smarować maścią betadine. Czy tej maści więcej czy mniej. Dodatkowo mam penisa mieć skierowanego do góry. Z jaką siłą i na jakiej wysokości go przykleić. W teorii wiem jak to zrobić, a praktyce bywa trudniej.

Jak mocno zakładać opatrunek tak aby skóra była mocno obciągnięta w dół?

Jak z prysznicem? Można brać?
 

Drayos

New member
Gaza 10x10, kładziesz jedna na podbrzuszu na nia kladziesz panisa aby przylegal do podbrzusza i wtedy kladziesz druga na górę 2/3 wysokości penisa i zaklejasz poziomo taśma do ciała. Polecam polozyc pierwsza gaze i przygotowac sobie od razu druga z plastrem żeby ci nie uciekało. Dziala rowniez rowniez rozwiajnie 2 gaz i rozwiniecie jej jedna na drugiej po czy zawijasz penisa jak nalesnika i zaklejasz kawałkiem plastra.
Najlepiej tak mocno żebyś powstrzymywal wzwody.
Z prysznicem to jak zalecił lekarz. Drugiego dnia po zabiegu mozna zaczac lekko opłukiwać zimna woda pod bardzo malym ciśnieniem.
 

Bartan

New member
Po zabiegu mam jakby szwy schowane pod zoladzią. Oczywiście lekka opuchlizna pomaga im się schować.
1.Czy mam odciągać skórę w dół? Czy jeszcze na to przyjdzie czas?
2.Jak długo czasu potrzeba aby wszystko wyschło po czyszczeniu octeniseptem? 3.Dużo czy mało maści dawać na szwy(betadine)?
4.Czy można oliwką lub wazelina smarować żołądź?

Pytam bo chcę się upewnić że należycie dbam o higienę i nie chce żadnych powikłań
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
J Opatrunek po obrzezaniu Po zabiegu obrzezania 1
W Opatrunek po obrzezaniu a oponka u dr Tondla Po zabiegu obrzezania 2
B Opatrunek Obrzezanie 16
M Opatrunek Stulejka 9
M Ile nosimy opatrunek? Po zabiegu obrzezania 10

Podobne tematy

Do góry