• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Odradzanie stosowania maści

tmk

New member
Cześć. Dzisiaj tj. 23.01.2009 miałem zdjęte szwy po zabiegu wydłużenia wędzidełka. Kiedy zapytałem pielęgniarki po jakim czasie mogę zacząć stosować maści na blizny, Ta odpowiedziała że nienależy tego robić. Troche się zdziwiłem, bo czytam forum i ludzie stosują, niektórym to podobno pomaga. Zapytałem dodatkowo urologa który przeprowadzał zabieg co z tą maścią na blizny - i On także odradził ich stosowania twierdząc że czasami takie maści mogą pogorszyć sytuację.

Właściwie to niemam jakiejś wielkiej blizny, ząbki po szwach też są znikome bo byłem szyty trochę innymi nićmi ale ślad mimo wszystko jest. Myślicie że samo moczenie w ciepłej wodzie i czas coś dadzą ?

edit:
literówka.
 

kleszcz

New member
Nie wiem dlaczego tak twierdzicie?
Moj lekarz mowil ze nie wierzy w dzialanie masci na tyle dobrze żeby bylo warto stosowac contratubex. Ja kupilem sobie dermatix i stosuje juz 46 dzien. Wciaz mam bordowa otoczke z zabkami ale wydaje mi sie ze jest poprawa jakas, oczywiscie nie zadowalajaca raczej mizena, ale nawet dla lekkiego efektu wydaje mi sie ze warto ( mam przynajmniej pewnosc ze zrobilem wszystko) . Sam przechodzilem bardzo ciezko gojenie sie ran, ciagla krew i odpadanie szwow miesiac po zabiegu skutkowala strasznymi bliznami, dodam jeszcze ze mialem poprawke :( Teraz przynajmniej walcze o to że to wygladalo w miare. JEstem bardzo przybity i smutny z tego powodu. :( Moze masc mi cos da, zawsze zostaje mi nadzieja ze 300 zl za 60 g masci bedzie skutecznie walczyc z moja pozostaloscia po tej rzezni.
 

tmk

New member
Moja blizna nie jest jakaś wielka, potem prześlęjakieś fotki.

@ANDALAMI a u Ciebie jak to wyglądało z gojeniem? Blizny zniknęły, zmniejszyły się ?
 

kleszcz

New member
Włąśnie ADLAMI jesteś widze dobrze zaznajominym powiedz czy bordowe zaczerwienienie i krostki blizny jakos zmienia kolor na kolor ciala czy zawsze beda krwisto czerwone? ( 90 dni po zabiegu jestem)
 

high_and_tight

New member
Ja dodam tylko od siebie, że poszedłem na konsultację do dermatologa i chirurga plastyka apropos blizn.
Oboje zalecili jak najbardziej stosowanie maści.
Nie ma co jednak sie łudzić efekt może być rewelacyjny,ale dopiero po kilku miesiącach kuracji.
Ja zacząłem stosować Dermatix 2 dni po usunięci szfów i długa jeszcze przede mną droga, jednak.
Lekarze mówią cierpliwości i będzie super :)
 

Podobne tematy

Do góry