• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Octenisept

benson

New member
Wiele osób w różnych postach wspomina o tym leku natomiast go tu nie ma. Mi go lekarz nie przepisał jednak mam pytanie dotyczące jego, czy nic się nie stanie jeśli się go pryśnie na ujście cewki moczowej? Ludzie o nim piszą a ktoś może sobie go załatwić (lecząc się troszkę po swojemu) i prysnąć tam co może mieć ostre konsekwencje, a i czy ten octenisept nie rozpuszcza szwów? Jeśli tak to przecież wiadomo że nie należy go używać zaraz po zabiegach, lecz w późniejszym stadium leczenia gdy opuchlizna minie. Osoby które miały do czynienia proszę o odpowiedź na powyższe pytania, może to pomóc wielu forumowiczom
 

benson

New member
Czy octenisept przyśpiesza rozpuszczanie szwów? Zauważyłem że tak ale jakie są wasze doświadczenia, może mi się wydaje?
 

markus90

New member
Ja jak bylem w szpitalu to pielęgniarka zawsze gdy zmieniała mi opatrunek to pryskała nim całego penisa wszędzie w ujście cewki/pod napletek tez i nic mi nie bylo potem w domu tez se go używałem, octenisept przyspiesza gojenie rany ale nie przyspiesza rozpuszczania szwów żeby szwy zaczęły się szybciej rozpuszczać muszą mieć dłuższy kontakt woda
 

benson

New member
Mi tez pryskała wszędzie oprócz nie na szwy... a kilka wizyt i zmian opatrunków miałem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Fijołek

New member
Dodam od siebie, że po zabiegu wędzidełka dostałem do stosowania Rivanol. NIestety z małej ranki zaczęła sączyć się ropa. Nieco przestraszony kupiłem Octenisept i po 3 dniach stosowania po całej (!) rance nie zostało praktycznie nic, nie wspominając o ropie :) Polecam. Psikałem bez ograniczeń po całym sprzęcie, 2 razy dziennie po wcześniejszym przemyciu wodą.
 

michaldziuba

New member
Nie stosuj żadnych leków lub procedur bez konsultacji z lekarzem. Przepisywanie lub aplikowanie leków na własną rękę może być niebezpieczne. Octenisept nie jest znany z rozpuszczania szwów.
 

Podobne tematy

Do góry