• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Ocena po zabiegu prośba o pomoc

Perkun

New member
Witam


Na początku chciałbym się z wszystkimi przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post na forum.


Dnia 2.03.16 miałem zabieg obrzezania częściowego w ramach NFZ (stulejka częściowa). Usunięto mi " pierścień" uniemożliwiający zsunięcie napletka podczas wzwodu. Ogólnie lekarz nic mi nie powiedział co dalej. Z wyczytanych tutaj informacji, trzymałem sierżanta w górę, stosowałem Octanisept i rumianek. Po paru dniach opuchlizna zeszła. Udałem się na wizytę kontrolną (2-3 dni temu) Niby wszystko pięknie, tylko dr nie podobało się coś przy wędzidełku i jednorazowo posmarował jakąś maścią antybiotykową. Mimo wszystko nie do końca mi się podoba stan mojego przyjaciela. Niby nic nie boli (nawet przy wzwodzie), ale coś mi nie pasuje. Jak byście mogli spojrzeć i powiedzieć czy dobrze wygląda czy źle to będę bardzo wdzięczny.
I jak moglibyście od razu odpowiedzieć na parę pytań ;)

- Jak szybko wam wypadły szwy?

Mi częściowo wypadły kilka dni po zabiegu ( lekarz stwierdził, że to dobrze) Wydaje mi się że dość szybko, ale nie wiem nie znam się.

- Też mieliście problem z zsunięciem napletka jak już opuchlizna zeszła?


Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet
 

Brzózka

New member
Moim zdaniem to za szybko powypadały Ci szfy. Najprawdopodobniej pozostanie blizna tam gdzie się rozeszło cięcie. Wygląda na to, że masz zrobioną plastykę napletka?
Mi szfy wychodzić zaczęły po równych dwóch tygodniach.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Ładnie na pewno się nie zagoi. Widać ze się rozlazlo i to mocno. Obawiam się ze czeka cie obrzezanie kolego, gdyz blizna po rozejsciu będzie twarda, co oznacza że będzie ciasna, co oznacza ze będzie problem ze ściąganiem napletka.
Chcesz powiedzieć ze lekarz jaknto zobaczył to powiedział ze to dobrze???
 

Perkun

New member
Nic na ten temat nie powiedział :/ Muszę przyznać, że dr nie przypadł mi do gustu. Nic mi nie mówił i nic bym nie wiedział gdybym się nie wypytywał. Poszedłem do tego szpitala z polecenia urologa.
 

Paradaisu

New member
Coz, czasu nie cofniesz. Moze daruj sobie na razie zsuwanie i daj sie temu zagoic. Oczywiscie nie jestem lekarzem ale na twoim miejscu tak bym zrobil, u mnie dzis ( miesiac po zabiegu) jest jeszcze duzo szwow, choc robi sie z nich taka maz. Zycze powodzenia.
 

DeeS

New member
Ja miałem zabieg dzień wcześniej niż Ty, i w sumie kilka szwów też mi już wypadło ale jednak chyba trochę lepiej to u mnie wygląda...
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry