• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

obrzezanie

szarooo

New member
Witam jestem po zabiegu 3 dni sam zabieg ok wykonany w Rzgowie bólu nie było wcale nawet po zabiegu lecz od wczoraj zauwarzylem ze skora na zoledziu zaczyna się marszczyc i luszczyc dotatkowo nieraz bardzo swedzi i zauwazylem kilka czerwonych plamek lecz sadze ze to moze byc od szwow podraznienie opatrunek zmieniam co oddanie moczu nastepnie płukanie w rivanolu + neomycinum z tabletek cipronex + mycosyst i tu jest moje pytanie czy powinno to tak swedziec chodzi mi o zoledz ?
 
Witam jestem po zabiegu 3 dni sam zabieg ok wykonany w Rzgowie bólu nie było wcale nawet po zabiegu lecz od wczoraj zauwarzylem ze skora na zoledziu zaczyna się marszczyc i luszczyc dotatkowo nieraz bardzo swedzi i zauwazylem kilka czerwonych plamek lecz sadze ze to moze byc od szwow podraznienie opatrunek zmieniam co oddanie moczu nastepnie płukanie w rivanolu + neomycinum z tabletek cipronex + mycosyst i tu jest moje pytanie czy powinno to tak swedziec chodzi mi o zoledz ?



Rivanol dodatkowo wysusza żołądź.
Możesz go zamienić na Octenisept albo jakąś maść odkażającą (np. Betadine).

Oczywiście możesz też przy nim zostać bo same objawy i tak całkowicie nie znikną.
Tak jak pisali kolledzy - to normalny proces po obrzezaniu
 

Rafaelo91

New member
Ze zdjęcia wynika że jest ok. Bardziej by mnie martwilo że masz tak rzadko szwy.. ile ich jest? Biała mazista substancja to po trochu osocza, naskórka, bakterii i ich metabolitow to cały czas jest wilgotne środowisko i strup nie zasycha. Spryskuj Octeniseptem a powinno być dobrze. Czerwone plamki być może powstają jak się przez dłuższy czas szwy odciskaja pod opatrunkiem.
 

szarooo

New member
Szczerze to nie wiem ile tych szwów jest. Tak jak pisałem po każdym oddaniu moczu zmiana opatrunku płukanie w rivanolu + neomecynium. Mam nadzieje ze to jakoś się zagoi i bd ok
 

szarooo

New member
Jutro wybieram się na zdjęcie szwów lecz jest jeszcze delikatna opuchlizna mam nadzieje ze wszytko pójdzie ok i nie BD bolalo? Parę razy szwy mi się podwinely na żołądź i po raniły mi go pleccie mi coś na zoledzia bo jest po raniony żeby się w miarę zagoilo.
 
Bólu się nie bój. Może nie jest to wybitnie komfortowe - w końcu to znów ingerencja w nasz najważniejszy organ :D ale na pewno nie boli.

Poraniony żołądź? Rozumiem że tylko jakieś zadrapania?
Raczej niemożliwe jest żeby sobie zrobić krzywdę szwami.

Lekarz je zdejmie to możesz go dodatkowo odkażać Octeniseptem albo smarować Betadine (lub podobną maścią) i na pewno szybko będzie wyglądał jak trzeba
 

szarooo

New member
Obrzezanie nowe zdjęcia 3 tyg po

Witam wstawiam zdjęcia 3 tyg po zabiegu jak to oceniacie zauważyłem ze napletek który pozostał nieraz nachodzi mi na żołądź(zdj 3 ) co o tym sądzicie .Imgur Imgur

Imgur
 

Rafaelo91

New member
U Ciebie od samego początku wyglądało bardzo dobrze i nadal tak jest :) o resztce wewn. napletka była gorąca dyskusja w temacie "metody na oponkę" krzywdy tym sobie nie robisz :D
 

Podobne tematy

Do góry