Obrzezanie very low, szwy pod skórą?

Szuszi

New member
Cześć,

dzisiaj minął 16 dzień od zabiegu/operacji obrzezania całkowitego, a ja chciałbym się was zapytać o opinię odnośnie szycia. Mam nadzieje, że to widać na załączonych zdjęciach, pod żołędzią jest coś w rodzaju "pierścienia", a w okolicy wędzidełka jest jakby "garb". W dotyku jest to twardawe i można wyczuć jakby ząbki. Czy to jest po prostu jakiś rodzaj szycia pod skórą? Jakoś nie spytałem o to lekarza na wizycie kontrolnej. Dodam tylko, że nic nie boli, przy zaciskaniu ręką, podczas wzwodów też nic nie boli, ani nie ciągnie. Wydaje mi się, że od jakiegoś czasu nic się nie pomniejsza, ale to pewnie dla tego, że patrząc na to kilka razy dziennie nie widzę drobnej różnicy.

Pozdrawiam.

https://imgur.com/WFZKixV
https://imgur.com/9Z8knUA
https://imgur.com/DGIHeN9
https://imgur.com/iFAmngr
 
Ostatnia edycja:

Trolo

Active member
Na spokojnie, bo jeszcze chcwilę bedzie się to goić. Wszystko powinno się wchlonąć, ale na to potrzeba czasu.
 

jimmij

New member
A możesz wrzucić jak to wygląda po dłuższym czasie... I gdzie robiłeś zabieg- sam zasugerowałeś lekarzowi metodę obrzezania, czy tak po prostu robi?
Pytam, bo sam jestem zdecydowany na zabieg i szukam takiego fachowca, który umieszcza szwy bezpośrednio pod żołędzią, usuwając całkowicie napletek wewnętrzny (i oczywiście wędzidełko)- widziałem zdjęcia takiej metody, jak dla mnie to wygląda najlepiej, tylko obawiam się, żeby źle nie wyszło
 

telewizor

New member
Odnosnie czasu gojenia - na angielskojezycznych forach glownie w USA mowia o tym zeby bezwzglednie powstrzymac sie przez 1.5 miesiaca od stosunkow a zalecane jest 3 miechy. Do tego przez kolejny miesiac zalecane jest stosowanie przezerwatyw zeby blizn nie podrazniac. Jak czytam ze u nas niektorzy specjalysci mowia ze mozna po 2 tygodniach to az krew sie mrozi. Ja z perspektywy czasu moge powiedziec ze po 3 miechach jest naprawde spoko aczkolwiek jeszcze przy silnym wzwodzie czuje troche blizne w okolicy wedzidelka. Ciagniecie w okolicach wedzidelka jakby troszke sie zmniejsza. Mysle zeby pojsc na kontrole i skonsultowac to z chirurgiem ktory mnie operowal - mozliwe ze to normalne.
 
Do góry
TOPlist