obrzezanie na pierwszej wizycie

tomasznowak20

New member
dzien dobry
Mam pytanie czy mozna zalatwic tak z lekarzem ze na pierwszej wizycie dojdzie do zabiegu obrzezania ? Czy potrzebne sa jakies badania czy cos innego. Chcialbym to miec jak najszybciej za soba.
pozdrawiam
 

trimi

New member
Na 1-szej wizycie to ustalisz termin, jak prywatnie to masz zabieg prawie od reki, na NFZ nie mam pojęcia ile się czeka.

Badania trzeba zrobić podstawowe też, typu morfologia, krzepliwość itp.
 

trimi

New member
No chyba że zrobią rano, a wieczorem zabieg, ale wtedy to trzeba pierw iść po skierowanie do szpitala i tak.

Bo jakoś sobie tego nie wyobrażam, że idę do chirurga i robi mi od razu zabieg. A jak robią taki zabieg bez badania na własnie krzepliwość krwi, to nie chciałbym mieć nic wspólnego z tego typu placówką.
 

Stettin

Moderator
Hemofilia to choroba o której istnieniu się wie... a inne powody niskiej krzepliwości można wykryć chociaż przy zwykłym wywiadzie lekarskie, sądzę że w razie czego mają też pod ręką czynnik krzepnięcia, aż tak bym się nie bał.

a dr u którego robiłem jest jednym z niewielu chwalonych przez wszystkich swoich pacjentów na tym forum.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Co i tak mnie dziwi, ze na pierwszym spotkaniu zabieg.
-Dzien dobry panie doktorze.
-dzien dobry. Co pana sprowadza do mnie?
-wydaje mi sie ze z moim penisem jest cos nie tak. Prawdopodobnie mam stulejke.
-prosze ściągnąć majty a ja ide po skalpel :D
 

Stettin

Moderator
Diesel dialog nie jest aż tak krótki ;p
Decyzja czy chcesz teraz należy co Ciebie, więc to nie jest tak, że wchodzisz i nie ma wyjścia ;p ale po co się szczypać, ja tam jechałem ok 2h, zmarnowałem nieobecności na uczelni, wiedziałem co mi jest i właściwie co chcę, więc na co czekać? ;p
 

trimi

New member
Może jeszcze na NFZ? Gdzie dostajesz od lekarza POZ skierowanie nie na zabieg, ale wizytę w poradni chirurgicznej i dopiero potem chirurg decyduje co dalej, jest coś takiego jak kolejka oczekujących i nie ma opcji że będzie zabieg w ten sam dzień.
Chyba że ja czegoś nie wiem...

Sam fakt pójścia do lekarza POZ po skierowanie, a potem do chirurga to już nie jest w ten sam dzień!
W której niby przychodni na NFZ jest czas oczekiwanie z przypadkiem stabilnym do chirurga 0 dni?

A komercyjnie też nie robią w ten sam dzień, przecież chirurg zwykle przyjmuje w gabinecie gdzie tego zabiegu nie jest w stanie przeprowadzić, na dodatek te lepsze kliniki/szpitale robią to jako pobyt w szpitalu 1 lub 2 dniowy, zabieg odbywa się na bloku operacyjny, znieczula anestezjolog itp.

Jak ktoś chce mieć to zrobione na odwal, to szukajcie takich cudaków co robią od reki.
 

Stettin

Moderator
Trimi, polecam pierw zainteresować się przywołanym dr Tondlem i znaleźć przypadek kiedy zrobił na odwal się i by ktoś narzekał.

Owszem, są tacy co zrobią od ręki na odwal, ale nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, bo własnie dr Tondel, u którego "od ręki" miałem zabieg, jest najbardziej chwalonym tu lekarzem.
 

plosik1989

New member
dzien dobry
Mam pytanie czy mozna zalatwic tak z lekarzem ze na pierwszej wizycie dojdzie do zabiegu obrzezania ? Czy potrzebne sa jakies badania czy cos innego. Chcialbym to miec jak najszybciej za soba.
pozdrawiam
Ja byłem przed zabiegiem kilka miesięcy u lekarza na kontroli, aby ocenił. Później jak już zdecydowałem się na zabieg po kilku miesiącach jak była kasa - zadzwoniłem i umówiłem się bez pośrednio na zabieg. Nie musiałem wykonywać żadnych dodatkowych badań. Jak zadzwoniłem w piątek to zabieg miałem w poniedziałek.
 

nor

New member
Nie wiem czy ktoś na to już zwrócił uwagę, ale lekarz może przecież wykonywać zabieg w innym miejscu niż konsultacje, a większość osób najpierw idzie się dowiedzieć co i jak z naszym sprzętem ;) Tak było w moim przypadku. Chyba, że ktoś robi obrzezanie tylko z powodów estetycznych i na 100% wie że chce się go podjąć, to wtedy nie widzę przeszkód by z lekarzem umówić się od razu na zabieg pomijając konsultację.

PS miałem prywatnie, nie wiem jak wygląda z NFZ.
 

plosik1989

New member
Ja tam żadnych badań nie robiłem. Wcześniej byłem na wizycie ale to było pół roku przed zabiegiem. Potem telefonicznie zapisałem się bezpośrednio na zabieg.
 
Do góry