• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie calkowite(st. Całkowita) dr. W. Tondel. 27.02.20

Maciekj96

New member
Cześć. Pare osób prosilo żebym zdał relacje, a przy okazji mam pytanko, ale to później. Mam 24 lata.

Właśnie wróciłem do domu 300 km od Poznania, gdzie miałem zabieg u dr. Tondla. Obrzezanie całkowite i usunięcie wędzidełka. Stulejka całkowita i jeden zlep od dołu. Doktor mówił, że może sie dłużej goić niż u innych. Wracałem sam autem, pisze to bo wiem, że często o to pytacie. Zdjęć nie będę narazie wrzucał bo miałem dziś dopiero zabieg.

Umówiłem sie przez maila a tydzień później (dziś) już jestem po.
Byłem przygotowany na bóle podczas zabiegu, czytając forum. Powiem tak. Nic nie bolało, a te zastrzyki... ludzie śmiech. Żaden ból. Zastrzyk jak każdy. Tego sie bałem najbardziej, a tu taka niespodzianka. Doktor jak każdy pisał, zabawny i wgl taki ludzki. Zero stresu przy nim. Wszystko trwało u mnie chwile dłużej bo ten zlep... nieszczęsny...
Po tym co czytam tutaj to polecam każdemu dr. TONDLA. !!! Znieczulenie to trzyma jeszcze 3 4 h po zabiegu.. żadnych dodatkowych zastrzyków.

Tylko mam jedno pytanie do Was. Mam dość sporo krwi na opatrunku ale chyba po 4 h od zabiegu nie bede zmieniał? Udało mi sie go nie obsikać. Całość dość opuchnięta ale chyba to normalne? Nie mam sie czym martwić.? Plus dajcie jakaś rade jak bezboleśnie zmienic 1 opatrunek. ? To wszystko przede mna pierwsza noc bez chełmu! Mam nadzieję, że jakos przetrwam ten 1 tydzień.
Jeszcze raz polecam, jeśli chodzi o sam zabieg. Na efekty jeszcze musze poczekać..
 

Tomekuk

New member
Ja tez mialem u tego lekarza. Genialny. Ja tez mialem krew i jesli mialbym zmieniac to bym go zmienil. Bo ja zmienile po 2 dniach tak jak lekarz zalecil jesli go nie zasikam. Krew zaschla przykleila sie do szwow. Zajęło mi okolo 45min by zdjąć pierwszy opatrunek.
 

Maciekj96

New member
Ja tez mialem u tego lekarza. Genialny. Ja tez mialem krew i jesli mialbym zmieniac to bym go zmienil. Bo ja zmienile po 2 dniach tak jak lekarz zalecil jesli go nie zasikam. Krew zaschla przykleila sie do szwow. Zajęło mi okolo 45min by zdjąć pierwszy opatrunek.
Ja chyba.zmienie rano. Dzis to za dużona jeden dzień. Jak odkleiles? Daj jakis patent zeby mi latwiej poszlo.
 

hhhalekks

Member
Witaj, gratuluję dobrej decyzji :) Co to zmiany opatrunku ja robiłem tak, że wchodziłem w nim do kabiny brałem prysznic normalnie jak by nigdy nic pozwalając aby woda z ciala spływala sobie na opatrunek. Potem wychodziłem i ściągałem opatrunek, który kiedy był mokry no to schodził bez większych problemów. Potem wchodziłem znó do kabiny no i myłem tym razem już tylko sprzęt. Nie wiem jak Ty będziesz robił opatrunki ale jak używasz przylepca to używaj tkaninowego a nie włókninowego bo ten drugi nawet jak jest mokry opatrunek to cięzko schodził i się męczyłem z tym..
 

Maciekj96

New member
Witaj, gratuluję dobrej decyzji :) Co to zmiany opatrunku ja robiłem tak, że wchodziłem w nim do kabiny brałem prysznic normalnie jak by nigdy nic pozwalając aby woda z ciala spływala sobie na opatrunek. Potem wychodziłem i ściągałem opatrunek, który kiedy był mokry no to schodził bez większych problemów. Potem wchodziłem znó do kabiny no i myłem tym razem już tylko sprzęt. Nie wiem jak Ty będziesz robił opatrunki ale jak używasz przylepca to używaj tkaninowego a nie włókninowego bo ten drugi nawet jak jest mokry opatrunek to cięzko schodził i się męczyłem z tym..
Byku. Myć się mogę według zaleceń we wtorek. Opatrunek sobota ale zmienie rano bo sporo krwi. Myślę żeby go namoczyć octaniseptem i poczekać aż sie krew rozpuści.
 

NapletonBonaparte

Active member
A ja mam pytanie. Czy na oględzinach przed zabiegiem musiałeś fiuta postawić do pionu? Czy wystarczyło w zwisie?

No i kwestia stylu cięcia. Daj zdjęcia kiełbasy, bo bez zdjęć to dużo pisać można.
 

Maciekj96

New member
A ja mam pytanie. Czy na oględzinach przed zabiegiem musiałeś fiuta postawić do pionu? Czy wystarczyło w zwisie?

No i kwestia stylu cięcia. Daj zdjęcia kiełbasy, bo bez zdjęć to dużo pisać można.
Moj zabieg byl bardziej skomplikowamy niz innych bo mialem zlep napletka z zoledziem. Dlstego zdjec nie wrzucam bo nie minely 24 h nawet i musze opatrunek zmienic..
 

Maciekj96

New member
Spoko. Niech tam Abraham goi się dobrze.

Zmienilem opatrunek. Ale jest trzon spuchniety bo 23 h po zabiegu zmienilem a mialem to zrobić po 48h. Wzgledy higieniczne, poniewaz byl w moczu i sporej ilosci krwi. Sporo krwi bylo tam gdzie wedzidelko ale lekarz mówi, ze jest ok i trzeba czekac wiec ufam mu.
Alantan chyba nie zaszkodzi? Dalem trochę zeby sie nie sklejalo bo 1 opatrunek ledwo odkleilem. Bardzo duzo bolu i musiałem go odmoczyc....
 

Maciekj96

New member
Czemu część jest biała? Wygląda nieźle jak na 23h
Niezle? Fajnie. Dr. Tondel tez uwaza, ze jest ok. Martwi mnie tylko ciagle krwawienie. Chyba po jakims czasie ustapi mam nadzieje. Właśnie nwm czemu biala. Miałem stuejke 24 lata. Moze to dlatego. Lekarz nic nie mowil, ze jest z tym coś źle.
 

adam1pl1

New member
Z własnego przypadku co pamiętam to krew może się pojawiać jeszcze kilka dni, opuchlizna dłużej, pod dwa tygodnie. trzymaj się zaleceń doktora i daj trochę czasu a będzie dobrze. dodatkowo co mogę powiedzieć to że sam po obrzezaniu starałem się spać mniejwiecej w pozycji embrionalnej, by podczas wzwodów penis jak na mniej naciągał szwy.
 

Maciekj96

New member
Ogólnie to nic nie boli za bardzo od zabiegu. Lekow zadnych nie bralem. Tylko to sciaganie opatrunku i nadwrazliwosc, ktora juz wydaje sie byc mniejsza ale to minimalnie. Penisa trzymam w dol, no lekarz powiedział, ze to nie ma znaczenia. Moge odmaczac opatrunek w cieplej wodzie zwyklej i mydle bialy jelen ?
 

Maciekj96

New member
+ wzwody o dziwo nie bola jakos bardzo. Nie wiem czemu. Bez problemu to przezywam , a jest 3 dzien. Mam po 3 w nocy i rano tak najmocniejszy. Szczególnie jak dziewczyna u mnie spi :D
 

Podobne tematy

Do góry