• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie całkowite -miesiąc po (relacja + foto + pytania)

marekjjj

New member
Witam!
Jestem dokładnie 30 dni po obrzezaniu całkowitym z usunięciem wędzidełka (low & tight).
Zadzwoniłem do lekarza w poniedziałek a zabieg miałem w środę wieczorem.
Stulejka całkowita od zawsze...

Przebieg zabiegu:

Po obejrzeniu "problemu" od razu wjazd na salę zabiegową, całość trwała ok. godziny, ogólnie przyjemna atmosfera, muzyczka w tle, żarty doktora i asystentki :)
Zero bólu, jedynie ukłucia od znieczulenia nieprzyjemne.
Po zabiegu (dostałem uspokajacza w kroplówce) wróciłem kolejką do domu , gwałtowne ruchy nieco sprawiały problem.

Po zabiegu:

W pierwszych dniach najgorsza nadwrażliwość,pierwsza zmiana opatrunku - prawie zemdlałem, sporo krwi, głównie z wędzidełka,jakoś przeżyłem...
Jako zalecenia dostałem: zmieniać opatrunek 2 razy dziennie , detreomycyna w linii szwów, przemywanie octeniseptem.
Jak zapytałem o zasikanie opatrunku to dr powiedział że to tylko mój mocz i że gorzej jakby mi baba naszczała na opatrunek :D
Oponka pojawiła się na drugi dzień po zabiegu i w dalszym ciągu się utrzymuje.
Jeśli chodzi o nadwrażliwość żołędzi to mi przeszło po ok. 3 tygodniach ( lekarz twierdził że maksymalnie 2 tyg.) więc to kwestia osobnicza.
Antybiotyk (detreomycyna) odstawiłem po 2,5 tygodnia od zabiegu (zgodnie z zaleceniami lekarza) i wtedy też przestałem nosić opatrunki.
Do tej pory noszę opatrunki do pracy bo pracę mam w trudnych warunkach,dużo syfu itp.
Na zwolnieniu lekarski byłem jakieś 2,5 tyg ze względu na pracę fizyczną, jak ktoś pracuje w biurze to polecam min. 1 tydzień zwolnienia.
Obrzezanie całkowite - Album on Imgur
Obrzezanie całkowite - Album on Imgur
Obrzezanie całkowite - Album on Imgur
Obrzezanie całkowite - Album on Imgur
Obrzezanie całkowite - Album on Imgur
Proszę o ocenę :)

I kilka pytań...
Czy ta oponka nie powinna się już wchłonąć?
Ogólnie to jest dosyć twarda i wrażliwa na dotyk...
Od kiedy stosować contractubex?
Farmaceutka mówiła że dopiero 2 tygodnie od wypadnięcia wszystkich szwów a lekarz że już teraz,ale nie wiedział że wszystkie szwy nie wypadły...?
 

jimbim

New member
Ładnie zrobione i ładnie zagojone choć oponka jest. Po fotkach widać że to niskie low choć oponka może robić takie wrażenie. Z oponką bywa różnie - cierpliwości, to dopiero miesiąc. Przy całkowitej stulejce nadwrażliwość jeszcze pewnie będzie jeszcze jakiś czas. Contratubex stosuj jak wypadną wszystkie szwy ( już dawno powinny wypaść..) możesz im pomóc wylecieć, siedząc w misce z ciepłą wodą lub w wannie. U mnie najdłużej trzymały się szwy tam gdzie było wędzidełko
 

marekjjj

New member
Też mi się wydaje że jest ok :)
we wzwodzie jest równo i ładnie wszystko wygląda oprócz tej oponki.
Szwy wydłubałem wszystkie w dzień który robiłem zdjęcia,4 dni temu.
Nadwrażliwość minęła ,w gaciach jest ok, gorzej jak sobie zwisa swobodnie, bardziej chodzi mi o to że ta oponka taka "dotkliwa" jest...
Dodam też że czasem czuję dość mocne swędzenie w linii szwów.
No i jak zmniejszyć oponkę? Cały czas noszę do góry
Pytanie bardziej dotyczy maści, kiedy stosować contractubex?
Po jakim czasie od wypadnięcia wszystkich szwów?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Concratubex mozesz juz stosowac jak szwy wypadly wszystkie. Nie widze tutaj zbytnio ciecia tight. Oponka powinna byc miekka. Na pierwszym zdjeciu widac dość mocne zagiecie skory na gorze. Moze przez to oponka sie utrzymuje. Na zdjeciu czwartym te grudki to atakuj juz mascia bo mogą takie zostać.
 

marekjjj

New member
Jeśli chodzi o cięcie, na pewno jest low & tight, Może tak nie wygląda bo w zwisie mam dość mocno cofniętego penisa ale we wzwodzie nie da się przesunąć skóry.
Oponka jest twardawa, na trzonie penisa występuje okresowo opuchlizna pod wędzidełkiem.
Czy ktoś stosował Borasol na opuchliznę?
 

Podobne tematy

Do góry