• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie całkowite 2 dni po

Patryk99

New member
cześć,
Jestem drugi dzień po zabiegu obrzeżania całkowitego i wydłużenia krótkiego wędzidełka.
Zabieg miałem w poniedziałek 19.08 o godzinie 11.
W nocy po zabiegu zauważyłem, że żołądź z koloru różowego po zabiegu zrobił sie koloru ciemnego fioletu. Następnego dnia miałem kontrole i lekarz stwierdził, że trochę za mocno miałem uciśnięty opatrunek i że to też przez to, że była to przestrzeń operowana.
Dziś mija kolejna doba i przy przemywaniu i zmianie opatrunku zauważyłem, że chyba tworzy się oponka? Szwów prawie nie widzę i ciężko mi wyczuć czy one są.
Jest się czego obawiać czy to normalne to co aktualnie jest?

zdjecia:
 

Trolo

Well-known member
Nie wygląda to źle. Czy to typowa oponka czy opuchlizna ciężko mi powiedzieć. Proponuję ciaśniejsze opatrunki na nocne wzwody, bo może się coś rozejść.
 

Nielot@9

New member
Witam jestem 6 noc po zabiegu staplerem chciałbym żebyście ocenili czy wszystko się dobrze goi trochę niepokoi mnie na opuchlizna. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
 

Patryk99

New member
Witam jestem 6 noc po zabiegu staplerem chciałbym żebyście ocenili czy wszystko się dobrze goi trochę niepokoi mnie na opuchlizna. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
Wrzuć zdjęcia.
Ja miałem równy tydzień temu obrzezanie i wydłużenie wędzidełka. W sobotę byłem na kontroli i usłyszałem że „podoba mi się bardzo jak to się goi” i już bez opatrunku śmigam. Jedynie żołądź jest dalej siny ale powoli powoli robi się różowy kolor i mam mały obrzęk (chyba to jest ta oponka)
 

Patryk99

New member
Dobrze to wygląda, ja mam mniejszą oponkę ale za to w 80% fioletowego żołędzia dalej (ale lekarz mówił, że to też przez to że wędzidełko było operowane i miałem ciasny opatrunek pierwszego dnia)

Jakie szwy masz założone?
Ja swoich praktycznie nie widzę
 

Nielot@9

New member
Ja miałem robione staplerem i wędzidełko z twgo co mówił lekarz wycięte. Martwi mnie ta opuchlizna i nie wiem jak się za to zabrać czy może zejdzie po jakimś czasie?
 

Nielot@9

New member
Opatrunek zmieniłem na drugi dzień. I teraz robieb tak że daje gaze i obklejam samoprzylepnym bandazem elastycznym. Co do wrażliwości jest bardzo dobrze pierwsze 2 dni najgorsze teraz już przyzwyczajony w majtkach nie przeszkadza hehe
 

Patryk99

New member
To ładnie, ja przez to że musiałem mieć pół żołędzia pod bandażem to jak od soboty jest na wolności to czuję że musi się przyzwyczaić haha
 

Nielot@9

New member
Przyzwyczai to już sprawa osobista każdy ma inaczej. Powiesz mi jeszcze czego używasz do pielęgnacji? Moczysz w rumianku? A jeszcze jedno pytanko na forum poczytałem żeby napletek nakładać na żołędzia ale mam chyba mało.skory zostawionej i cały czas się zsuwa
 

Patryk99

New member
Jak się przyzwyczai to zacznę moczyć w rumianku, bo mój lekarz nic mi o tym nie wspominał.

do pielęgnacji to myje szarym mydłem i mam pryskać do końca tygodnia octeniseptem.

ja nie mam skóry żeby nakładać na żołędzia mam obrzezanie całkowite,
 
Do góry