Nieudana zmiana opatrunku

damjack

New member
Witam. We wtorek (22.09.2015) miałem robione częściowe obrzezanie. Chciałem dzisiaj zmienić opatrunek, bo tamten był trochę przybrudzony zaschniętą krwią. Nie chciałem go zdejmować na sucho, więc zmoczyłem go wodą aby łatwiej schodził. Niestety, tylko częściowo zszedł, a jak próbuję do końca go zdjąć to czuję jak mnie ciągnie za szwy. Moje pytanie brzmi co mam teraz zrobić? Odciąć jak najwięcej tej mokrej części i osłonić go nowym opatrunkiem? Czy jeżeli teraz mam to mokre na sobie(osuszyłem suszarką tyle na ile się dało) to nie wda mi się jakieś zakażenie/pleśń/grzyb? Wizytę kontrolną mam dopiero 6 października, więc wolałbym wiedzieć już teraz co robić. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Imgur: The most awesome images on the Internet
 
Spryskaj Octeniseptem w miejscach gdzie opatrunek nie chce schodzić, rozmoczy to gazik i zaschnięta krew i wtedy łatwiej zejdzie, bez gwałtownych ruchów, małymi kroczkami. Mi bardzo pomógł ten lekarski specyfik, możesz kupić też tańszy Borasol i moczyć opatrunek aż nie zejdzie.
 

Stettin

Moderator
dokładnie tak :)
Octeniseptem, on odbrze rozpuszcza zaschniętą krew :) i jeszcze jedna rada, sprawdź szwy, bo często lubią się w gazę zaplątać i ciągną.
Najlepiej rozmocz to i powoli ściągaj, bez zbytniej siły. Ja jak mi nie szło, to powoli rozcinałem kolejne nitki w gazie i ściągałem, jak mi się w nią szew wkręcił
 

Rafaelo91

New member
Taki niezmeniony opatrunek to świetne siedlisko bakterii, a wśród nich mogą się trafić patogeny i spowolnić gojenie w najlepszym przypadku.
 

damjack

New member
Postaram się od jutra raz dziennie, po pracy zmieniać. Teraz nie chcę grzebać, bo jak wystąpi krwawienie to nie będę miał za bardzo czym zatrzymać, a już jest pozna godzina
 
Rozpoczęty przez Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
B Kiedy zmiana opatrunka Po zabiegu obrzezania 1
D Zmiana koloru penisa Inne 2
M Zmiana na penisie Inne 1
D Czy mam stulejkę - czerwona zmiana Stulejka 1
D zmiana NICKU Sprawy forum 4
Podobne tematy

Do góry