• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Nie mogę wysikać się do końca 39 lat)

Czołem!
Od kilku miesięcy nie mogę wysikać się do końca. Tzn. kiedy idę do toalety, ilość moczu, która wylatuje nie jest adekwatna do tego co czuję, że wylecieć powinno. Po sikaniu nadal czuję jakbym miał w większości pęcherz pełny. I najbardziej denerwujące-niezależnie od tego jak dokładnie nie „wytrzepię” i nie wytrę papierem penisa i tak przy wkładaniu do spodni poleci kilka kropel. Denerwuje mnie to i krępuje. Czy ktoś z forumowiczów przerabiał taki temat i może podpowiedzieć jak to ugryźć? Z góry dziękuję!
 

prostownik

Active member
Zacznij od usg jamy brzusznej/pęcherza, zobaczysz co będzie bo być może zalega trochę moczu w pęcherzu, jeśli tak by było to trzeba by się udać do urologa na kolejne badania bo to może być dosłownie wszystko zwężona cewka moczowa, problemy z szyją pęcherza czy powiększona prostata.
Ja mam zwężoną szyję pęcherza no i mi się to czasem zdarza co u Ciebie.
Jeśli czujesz że wszystkiego nie wysikujesz to na bank musi coś w pęcherzu zalegać, a tak być nie powinno.
 

krutza

New member
Pomocne mogą być 3 badania: uroflowmetra - pokaże tempo przepływu moczu oraz ewentualne zaleganie. Drugie gdyby uroflowmetra nie wyszła najlepiej to badanie urodynamiczne bardziej szczegółowe pokaże czy nie ma przeszkody(np. powiększona prostata blokuje ogranicza przepływ). Może pomóc też cystoskopia - to wszystko w przypadku określenia przyczyny powolnego oddawania moczu.
 

Podobne tematy

Do góry