Nagła opuchlizna, prośba o poradę, 6 dzień po operacji

EMP

New member
Cześć :)

W czwartek miałem operację pełnej stulejki. Na początku wszystko wyglądało ok, oczywiście ból i nadwrażliwość, ale do zniesienia (w końcu każdy się z tym liczy :) ). Myślałem, że już wszystko będzie w porządku, bo rany nie krwawiły, nic się z nich nie sączyło i wyglądało na to, że ma się ku gojeniu. Niestety, ale 4 dni po zabiegu zacząłem odczuwać większy ból w jednym miejscu, a piątego dnia to miejsce mocno spuchło. Opuchlizna utrzymuje się do teraz (6 dzień), w dotyku jest twarda i boli (pozostałe części rany już prawie w ogóle nie są odczuwalne).

I teraz pytanie: nie odwodziłem skóry prawie wcale (sprawia to ból, bałem się o szwy), przez co połowa rany jest prawie całkowicie zakryta. Spodnia część goi się moim zdaniem perfekcyjnie. Pytanie, czy ta opuchlizna to naturalna rzecz, sama przejdzie, czy powinienem zacząć się martwić? Powstał spory garb, przez co skóra źle się w tym miejscu układa, mam wrażenie, że uciska ranę. Lekarz po wizycie kontrolnej (następny dzień po zabiegu) polecił mi pojawić się po dwóch tygodniach.

Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Wiem, że niejeden z Was mógł mieć podobny problem!

Poniżej zdjęcia:
Imgur: The most awesome images on the Internet
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Opuchlizna to normalna reakcja organizmu na uszkodzenie tkanek. Nie masz co panikować. Moze jakis stan zapalny sie zrobil w tym miejscu i dlatego spuchlo bardziej i boli. Ja mialem tak spuchnięte po zabiegu ze jak teraz sobie przypomne to twoja opuchlizna to dziecinada. U mnie schodzila ponad dwa tygodnie. Byla twarda, bordowa w kolorze i goraca w dotyku. Typowe zapalenie. Przeszlo, przeżyłem. Dopiero po wszystkim zarejestrowałem sie na tym forum, wiec bylem z tym wszystkim sam.
 

EMP

New member
Dzięki dieselpower :) Właśnie na opinię kogoś doświadczonego liczyłem.

Opuchlizna okazała się zebraną pod skórą krwią. Dzisiaj rano prawie cała wyszła, by po kilku godzinach znowu się nabudować. Pytanie, czy odciągać skórę i próbować pozbyć się tego skrzepu, czy liczyć na to, że się wchłonie? Rana od spodu penisa goi się wyjątkowo dobrze, problem jest tylko na górze. Nadmienię, że bardzo wielkiego bólu nie ma, ale krwi zebrało się sporo, po tym jak wypłynęła ciągle jest twarde zgrubienie w tym miejscu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry