• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Nadwrażliwość żołedzia i przyklejenie się skóry do żołędzia.

siemaneczko

New member
Witam. Byłem wczoraj u lekarza z podejrzeniem stulejki jednak powiedział mi że mimo tego że nie umie podczas wzwodu odciągnąc napletka, a podczas spoczynku prawie do końca to nie mam stulejki tylko żebym codziennie podczas kapieli ćwiczył i odciągał skóre jednak mam 2 pytania :
1. Znacie jakies sposoby na pozbycie się nadwrażliwosci żołędzia, ponieważ jak go dotkne lub przejade palcem po nim to przeszywa mnie straszny ból i nie wiem jak moge tą skóre zahartowac, jakies rady?

2. Mam około 2-3 mm skóry przyklejone do napletka i lekarz powiedział mi że mam to "brutalnie" zerwać, jednak jest to bolesne i czy macie jakies rady jak moge to zrobic łagodniej?


Z góry dzięki za pomoc :D
 

bergen

New member
Re: Nadwrażliwość żołedzia i przyklejenie się skóry do żołęd

ABSOLUTNIE zmień lekarza!!! Co to za kosmiczne bzdury! Nie wolno "brutalnie zrywać" czegokolwiek, oraz najprawdopodobniej masz stulejkę. Wybierz lekarza rekomendowanego na forum.
 

Trolo

Well-known member
Re: Nadwrażliwość żołedzia i przyklejenie się skóry do żołęd

Bergen, ale tak lekarze robią, małym dzieciom zrywa się na żywca jak rodzice nie dbają.
Już tu kilka osób rozkleiło się dzięki moim radom na gg. siemaneczko zapraszam po porady.
 

anonimxxxx

New member
Re: Nadwrażliwość żołedzia i przyklejenie się skóry do żołęd

Trochę inaczej regeneruje się penis małego dziecka w stadium rozwoju, a trochę inaczej dorosłego człowieka, czy osoby w wieku bliskim pełnoletności :p
Ja bym poradził się drugiego i trzeciego lekarza - jak powiedzą to samo, to można spróbować :p
 

Trolo

Well-known member
Re: Nadwrażliwość żołedzia i przyklejenie się skóry do żołęd

anonimxxxx napisał:
Trochę inaczej regeneruje się penis małego dziecka w stadium rozwoju, a trochę inaczej dorosłego człowieka, czy osoby w wieku bliskim pełnoletności :p
Ja bym poradził się drugiego i trzeciego lekarza - jak powiedzą to samo, to można spróbować :p


Hmmm a może skóra cały czas się regeneruje? a złuszczanie naskórka? średnio co 2 tyg masz nowy naskórek.
Pełnoletność, to nie jakieś stadium zatrzymania wszystkich procesów. Wszystko dalej pracuje. ( Już nie wnikam tu w dojrzewanie, wzrost, itd, chodzi o podstawowe procesy)
 

siemaneczko

New member
Re: Nadwrażliwość żołedzia i przyklejenie się skóry do żołęd

Akurat lekarz jest najlepszy w okolicy z bardzo dużym doświadczeniem i dobrymi opiniami pacjentow, najwyzej jak nie dam rady sam to pewni zrobi mi to na znieczuleniu :p


A pomożecie mi jeszcze w jednej sprawie? Jak można zahartowac żołądź żeby nie był tak wrażliwy?
 

Adam93

New member
Re: Nadwrażliwość żołedzia i przyklejenie się skóry do żołęd

siemaneczko napisał:
Akurat lekarz jest najlepszy w okolicy z bardzo dużym doświadczeniem i dobrymi opiniami pacjentow, najwyzej jak nie dam rady sam to pewni zrobi mi to na znieczuleniu :p


A pomożecie mi jeszcze w jednej sprawie? Jak można zahartowac żołądź żeby nie był tak wrażliwy?

Idź po poradę do drugiego lekarza.

Jak masz problemy z napletkiem to trudno by żołądź nie był wrażliwy, musisz go nosić na wierzchu, albo podczas kąpieli polewać wodą i po jakimś czasie powinien się przystosować :mrgreen:
 

siemaneczko

New member
Re: Nadwrażliwość żołedzia i przyklejenie się skóry do żołęd

A pomożecie mi jeszcze w jednej sprawie? Jak można zahartowac żołądź żeby nie był tak wrażliwy?
 

bergen

New member
Re: Nadwrażliwość żołedzia i przyklejenie się skóry do żołęd

siemaneczko napisał:
Akurat lekarz jest najlepszy w okolicy z bardzo dużym doświadczeniem i dobrymi opiniami pacjentow, najwyzej jak nie dam rady sam to pewni zrobi mi to na znieczuleniu :p

To wyjedź poza okolicę - bo to co napisałeś o diagnozie brzmi absurdalnie. Odrywanie czegokolwiek na siłę nie jest prawidłową procedurą medyczną w takim przypadku, a niemożność odprowadzenia napletka oznacza stulejkę. Lekarzom, niestety, zdarza się bredzić. I - jak pisałem - najlepiej niech będzie to lekarz rekomendowany na forum, bo sama specjalizacja z urologii nie przeszkadza niekórym specjalistom nie dostrzegać, na przykład, ewidentnych stulejek.
 

siemaneczko

New member
Re: Nadwrażliwość żołedzia i przyklejenie się skóry do żołęd

Tzn. Jak odciagam skóre gdy jest w spoczynku to na samym koncu u gory jest kawałek z 2-3 mm skóry jakby przyklejonej/zrosnietej z żołędziem i nie wiem jak moge to oddzielic od żołędzia, czy za pomocą siły czy sa jakies masci czy cos ktore zrobią to za mnie :// jakies rady?
 

Trolo

Well-known member
Re: Nadwrażliwość żołedzia i przyklejenie się skóry do żołęd

Ja ci już pisałem żebyś to rozkleił rękami, lekarz ci powiedział to samo. Maści żadnych nie ma na to, inni koledzy piszą ci żebyś poszedł do innego lekarza, więc ja nie wiem czego ty tu jeszcze oczekujesz? Pisałem ci, że nikt za ciebie tego nie zrobi i musisz decyzję podjąć sam. A rodzice (jak pisałeś lekarze) powinni wiedzieć co w takich przypadkach się robi i skoro znajomy lekarz tak ci powiedział to widocznie nie ma sensu dla 3 mm się znieczulać i żeby robił to lekarz. Pisałem ci że na gg goście się sami rozklejają i to młodsi od ciebie, bardziej zrośnięci, a ty jakoś obchodzisz się z tym jak kura z jajkiem.
 

siemaneczko

New member
Re: Nadwrażliwość żołedzia i przyklejenie się skóry do żołęd

Okej spoko. Wczoraj podczas kąpieli udało mi sie ściagnac napletek do końca, podczas wzwodu to samo i nie było żadnych uciśnięć ani bólu, po prostu po paru dni rozciągania napletka okazało się że nie mam stulejki Oo. Tylko mój jedyny problem jest taki że umie to zrobić tylko podczas kąpieli. I problemy które mi jeszcze pozostały to właśnie te zrośnięcie 3mm które musze rozdzielić i nadwrażliwość napletka. I mam do was jeszcze pytanie, ponieważ podczas kąpieli raczej z odciągnięciem napletka nie ma większych problemów, ale na "sucho" skleja się on jakby z napletkiem i nie umie go ściągnąć, jakies porady.?
 

Podobne tematy

Do góry