• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Miesiąc po zabiegu - rany dalej otwarte

Esham949

New member
Do lekarza obowiązkowo! Też miałem ranę, która nie mogła się zagoić. Lekarz posmarował ją jakimś specyfikiem i już po kilku godzinach zaczął się robić strup, a rana się ładnie wygoiła ;)
 

szymon1

New member
A ty nie masz czasem cukrzycy lub słabej krzepliwości? Oznacz może sobie na wszelki wypadek cukier i wskaźniki krzepniecia w laboratorium i idz z tym do lekarza. Nie mocz go za czesto jak masz otwarte rany i nie odkazaj tez za czesto bo to wydluza gojenie
 

tehwin

New member
Cukrzycy nie mam, ale dosyć często piję napoje typu Coca-Cola... Odstawię je na 2 miesiące :/

Dolna część (tam przy wędzidełku) już się zagoiła jakiś czas temu, tylko ta która na co dzień jest przykryta skórą goi się wolno.

Dzwoniłem dziś do lekarza - powiedział, żeby robić okłady z sody oczyszczonej by przyspieszyć ziarninowanie.
 

krecik10000

New member
dopiero teraz doczytałem, że smarowałeś alantanem.
Teraz tak przeglądam internet i natknąłem się na Braunovidon. Piszą, że stosuje się go do leczenia ran otwartych i prawie całkowicie zamkniętych. No i ma inny skład niż alantan:
100 g maści zawiera:
10 g powidonu jednowodnego o 10% zawartości dostęnego jodu oraz Macrogol 400, Macrogol 4000, wodę oczyszczoną, sodu wodorowęglan.
tutaj masz więcej:
Braunovidon, 100 mg/g, maść, 20 g - Portal Dbam o Zdrowie
Pozdrawiam
 

Makintosz

Member
Nie wygląda to za ciekawie, ale miałem podobny przypadek - w końcu wszystko wróciło do 'normy', więc stosuj się do zaleceń lekarza, bądź dobrej myśli i.. cierpliwości.
 

tehwin

New member
Nie wygląda to za ciekawie, ale miałem podobny przypadek - w końcu wszystko wróciło do 'normy', więc stosuj się do zaleceń lekarza, bądź dobrej myśli i.. cierpliwości.

Masz rację.
Czas + 30-minutowe okłady z wody i sody oczyszczonej + Alantan zaczynają działać :)

Napiszę w temacie jak już całkowicie się zagoi. Jeśli ktoś będzie miał podobny problem co ja, będzie przynajmniej wiedział ile mniej-więcej czasu zajmuje gojenie tego.
 

Podobne tematy

Do góry