• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Maska czy jest tak groźna?

Cześć, dzisiaj się przemogłem i w spoczynku ściągnąłem napleta do końca a tam biała maź chyba mastka, w sumie to pewnie było powodem zaczerwienienia od czasu do czasu żołędzia, swędzenia i pieczenia... chciałem to palcem ściągnąć, potem pod wodą trochę się udało, ale widok nie miły to śmierdzi... boje się teraz czy to mi się coś powaznego w środku przez to nie zrobiło :(
 
Ostatnia edycja:

jerzy1

New member
Wydzieliny z zasady nie są śmierdzące, owszem mastka ma jakiś zapach, ale "swój" pod warunkiem że tak jak Trolo napisał, dbasz o higienę. Skoro śmierdzi, to znaczy że się rozkłada = bakterie robią sobie na niej pożywkę. Higiena to podstawa, zgadzam się i trochę mnie dziwi zawsze ilość postów w sprawie śmierdzącego sprzętu. Ludzie, naprawdę tak się zaniedbujecie? Może jestem z innego pokolenia, ale myć się trzeba dokładnie, a nie pobieżnie. Nie bierz tego do siebie, po prostu jak coś śmierdzi to znaczy że zawiera bakterie - biologia. A bakterie rozwijają się w brudzie. Wniosek - szare mydło i codzienne dokładne mycie. Natomiast jeśli Cię swędzi, piecze albo zacznie nadprodukować wydzielinę - prawdopodobnie będziesz musiał iść do lekarza po antybiotyk.
 

Podobne tematy

Do góry