• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Mam 17 lat i skóra wogóle mi nie schodzi.

Piotrek94

New member
Witam mam pewien problem.
Od dziecka miałem problem ze stulejką tzn. Mialem jakas operacje jak bylem maly. Lekarz cos tam mowil ze jak nie bede naciagal skóry to jakis pierscien bedzie sie zwężał i wkoncu nie bede mogl wogole naciagac skóry. Od dziecka strasznie sie balem naciagac skóry przez to ze zawsze balem sie ze bedzie bolec. I tak wkoncu zaniedbalem naciaganie skory i od tego czasu wgl skora mi nie schodzi. Boje sie nawet sprobowac bo bardzo boje sie bólu w tej okolicy. Nie boli mnie penis, Mastubuje sie nie naciagajac skóry. Podczas erekcji widze tylko mała dziurke przez ktora widac kawalek żołędzia. Co polecacie zrobic?. Bardzo boje sie operacji bo juz jedna mialem w dziecinstwie i mam straszna traume. Bardzo boje sie bólu w tej okolicy ale chce cos z tym zrobic bo wkoncu mam juz 17 prawie 18 lat a to mi nie pozwala kompletnie uprawiac sexu. Nawet nie da sie umyc Żołedzia. Slyszalem ze w goracej wodzie mozna sprobowac naciagac troche ale bardzo sie boje ze cos zrobie i bedzie jeszcze gorzej. Prosze o porade bo kompletnie nie wiem co zrobic.
 

Piotrek94

New member
Chcialem tez dodac ze ta operacja ktora mialem w dziecinstwie polegala chyba na rozcinaniu skóry bo z drugiej strony penisa mam blizne mniej wiecej dlugosci od poczatku żołedzia do konca skóry na penisie. I mam jeszcze jedno pytanie. Czy przez to ze od paru lat nie myje wogole penisa bo to jest niemozliwe moge miec raka? Bardzo sie tego obawiam i codziennie o tym mysle. Chcialbym isc na ta operacje ale sie tak cholernie boje bo pamietam jak strasznie bolalo po tej operacji w dziecinstwie. Doradzcie co mam zrobic Prosze.
 

kristofer87z

New member
Ta blizna na spodniej czesci penisa to tzw. szew prącia. Jest to pozostałość po rozwoju embrionalnym i nie ma związku z tą operacją o której mówisz.

Prawdopodobnie w dzieciństwie miałeś wykonaną plastykę napletka. Po tym zabiegu konieczne są ćwiczenia rozciągające.

Poza tym, powinieneś ściągać napletek i tak od małego, żeby umyć się w środku, jeśli tego nie robiłeś to pomyśl co nosisz w sobie...

Zabieg jest z reguły wykonywany w znieczuleniu miejscowym, poczujesz tylko ukłucie igły.
Jeśli nie chcesz być świadomy w trakcie zabiegu to można go wykonać w znieczuleniu ogólnym (np. Krótkim dożylnym).
 

kristofer87z

New member
Jeśli zwężenie jest niewielkie to można próbować ćwiczyć.
Ale szczerze wątpie w sukces skoro nigdy nie ściągałeś napletka.

Możesz wybrac:
- zabieg plastyki (lekarz poszerzy skurczone miejsce)
- obrzezanie częściowe (lekarz usunie skurczone miejsce)
- obrzezanie całkowite (lekarz usunie napletek)

Obrzezanie całkowite to 100% pewności, przy innych zabiegach musisz ćwiczyć, a u kilkunastu procent osób problem powraca.

Urolog oceni sytuacje i powie, które z tych zabiegów można u Ciebie z sukcesem wykonać.

Pzdr.
 

Podobne tematy

Do góry