• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Low and Loose- czy wszystko Ok?

Alexalex99

New member
Witam wszystkich! 2 dni temu miałem wykonane obrzezanie metodą Low and Loose, widziałem ,że na forum jest dużo doświadczonych w tym temacie, czy mógłby ktoś doradzić i zerknąć czy wszystko jest dobrze? Na razie boje się zsuwać napletka, trochę boli, a zalecenia urologa mam takie ,żeby zacząć go ćwiczyć dopiero po 21 dniu od zabiegu.

Zdjęcie:
 

don_domini00s

Active member
Po jednym zdjęciu chyba ok. Opuchliznę widać. Do higieny rany przydałoby się żebyś napletek zsunął, przemywanie, odkażanie i smarowanie (o ile masz coś do smarowania zalecone przez lekarza) no i zmiana opatrunków. Noszenie do góry i ciasne gacie.
 

morgan66

Active member
Warto pokazać więcej zdjęć -jeśli miałbym coś powiedzieć na podstawie tego 1 zdjęcia to dla mnie wygląda to bardziej na medium/tight niż low/loose. Mówisz, że boisz się zsuwać napletek ale na zdjęciu jest on przecież zsunięty - napletka wew. raczej już nie nasuniesz (jak to po obrzezaniu całkowitym) a zewnętrzny może co najwyżej przykrywać żołądź. Widać też opuchliznę na napl. wew. więc stosuj opatrunki uciskowe bo jest ryzyko oponki. pzdr
 

Alexalex99

New member
Warto pokazać więcej zdjęć -jeśli miałbym coś powiedzieć na podstawie tego 1 zdjęcia to dla mnie wygląda to bardziej na medium/tight niż low/loose. Mówisz, że boisz się zsuwać napletek ale na zdjęciu jest on przecież zsunięty - napletka wew. raczej już nie nasuniesz (jak to po obrzezaniu całkowitym) a zewnętrzny może co najwyżej przykrywać żołądź. Widać też opuchliznę na napl. wew. więc stosuj opatrunki uciskowe bo jest ryzyko oponki. pzdr
Dzięki, tak tak trochę źle to określiłem. Mam zsunięty i tak już został po zabiegu. Chodziło mi o to ,że boje się zewnętrznym przykrywać teraz żołądź,a nie wiem czy próbować czy wstrzymać się aż opuchlizna się zmniejszy..Stosuje opatrunki, octanisept, szare mydło do przemywania+maść na linie szwów , antybiotyk. Z tylu wyglada to trochę bardziej przerażająco, ale to dopiero 3 dzień Wiec liczę na to ,że opuchlizna trochę zejdzie…

 

don_domini00s

Active member
Opuchnięte jest, jak masz napletka na tyle ze przykryjesz i samoczynnie nie zejdzie to rób tak, odkrywaj do mycia. Jak zostawiasz odciągniętego to większego ryzyko ze może się zrobić oponka. Rob w miarę ciasne opatrunki i nos skierowanego do góry na brzuchu. Lepiej ciaśniejsze bokserki nosić to pomoże żeby mały nie latal i trzymał sie do góry.
 

morgan66

Active member
No rzeczywiście spora ta opuchlizna - tak dla zupełnej jasności napiszę - jeżeli przypadkiem jest to jednak częściowe i masz zostawione tyle napletka wew. że możesz go nasunąć na żołądź to tak trzeba zrobić bo inaczej oponka tylko będzie rosła, jeśli to obrzezanie całkowite i nie ma wystarczająco napletka wew. to opatrunki uciskowe (pisze to bo wspomniałeś w 1 poście o zaleceniach lekarza po 21 dniu - bo na czym mają polegać ćwiczenia napletka po całkowitym?). I myśle, ze to czy napletek zew. pokrywa aktualnie żołądź czy nie, nie wpłynie jakoś szczególnie na opuchliznę napletka wew. bo sam napletek zew. to zwykle luźniejsza skóra, która dość swobodnie pokrywa napletek wew.
 

Alexalex99

New member
tak to wyglada dzień 10..

co myślicie?
martwi mnie ta oponka(jeśli to nie opuchlizna), wydaje mi się ,że i tak się zmniejszyła. Zsuwam na nią napletek tyle ile mogę ,i nadal robię opatrunki uciskowe, i trzymam w górze.
 

don_domini00s

Active member
Ogólnie nie wygląda źle nawet bym powiedział całkiem spoko, opuchlizna schodzi a to dobrze. Utrzymaj higienę, opatrunki i noszenie do góry i powinno być dobrze. Masz jakąś wizytę kontrolną u lekarza co zabieg robił?
 

Podobne tematy

Do góry