• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

kulka na wędzidełku- 3 tygodnie po zabiegu

dymek

New member
Witam
Jestem już 3 tygodnie i 2 dni po zabiegu częściowego obrzezania-plastyki napletka.Urolog twierdził że całkowite obrzezanie nie jest konieczne.Zabieg wykonany w ramach NFZ w Poznaniu w klinice urologicznej na ul.Jarochowskiego.Zabieg w znieczuleniu miejscowym przebiegł bez trudności,choć już pod koniec zacząłem odczuwać zakładanie ostatnich szwów.Po wszystkim otrzymałem od lekarza wskazanie przemywania "przyjaciela" w wodzie z szarym mydłem.Żadnej dodatkowej maści na gojenie blizn nie stosowałem- po prostu lekarz nie uważał to za konieczne.Podobnie jak u innych stulejkowiczów miałem pewne dyskomforty jak: zmiany opatrunków,kłucie szwów, no i bóle przy stopniowym odciąganiu napletka (na szczęście do wytrzymania).Niepokoił mnie jednak widok wędzidełka.Wyglądał jak taki większy krwiak.Podczas pierwszej wizyty kontrolnej (po 3 dniach) lekarz poinformował mnie że wszystko się dobrze goi i wędzidełko powróci do "standardowego"wyglądu.Czas jednak mija a w w jego miejscu powstała narośl w postaci kulki.Jest ona dość twarda i zaczyna mnie zwyczajnie niepokoić.Wygląda na to że nie ma widoków na jej zniknięcie.Przeglądałem forum i na wielu przejrzanych zdjęciach od forumowiczów nie zauważyłem podobnego "efektu".Czy ktoś może miał podobny problem i czy ustąpił po jakimś czasie, czy też czeka mnie może jeszcze jakaś "korekta" wędzidełka.Na 24 października mam kolejną wizytę kontrolną,ale dobrze by było mieć jakąś wiedzę na ten temat.W załącznikach przesyłam zdjęcia.I jeszcze jedno pytanie.W wielu postach czytam o przepisanych pacjentom maściach na gojenie blizn.Czy rzeczywiście przyspieszają proces gojenia i likwidują zgrubienia po bliznach ?.Proszę o informację za które z góry dziękuję.

pozdrawiam wszystkich stulejmanów :)

poniżej linki do zdjęć


Kulka - Imgur
imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer
 

fancom

New member
Może ja się nie znam ale jak na 3 tygodnie to wydaję mi się, że ta "kulka" powinna się już wchłonąć (a przynajmniej zmniejszyć swoje rozmiary) a sądząc po zdjęciach jest już dosyć duża i raczej nie ma większych szans żeby się wchłonęła.
Jeżeli w środku tej "kulki" znajduje się krew to może wystarczy naciąć i wcisnąć, a jeżeli to coś innego to wydaje mi się, że trzeba będzie tą "kulkę" usunąć.
Co do maści to nie wiem na ile są skuteczne ja osobiście nic nie stosowałem.
 

dymek

New member
niestety ale kulka jest twarda i nie da się z niej nic wycisnąć. Wygląda to na jakąś narośl która powstała po zabiegu.Dodam że po naciśnięciu mniejszym lub większym nic nie boli ale efekt wygląda tak jak to widać na zdjęciach.Chyba ta część zabiegu będzie do "reklamacji".Szkoda tylko że znowu będę musiał trochę pocierpieć.
 

Makintosz

Member
Przeglądnąłem trochę zdjęć na tym (i innych) forach i pierwszy raz z czymś takim się spotykam - z pewnością nie jest to coś 'normalnego' i należy tą sprawę OBOWIĄZKOWO przedyskutować z urologiem. Na zdrowy rozsądek powinno się to wchłonąć samoczynnie, jeśli nie to powinno to zostać w całości usunięte.
 

dymek

New member
Dzięki za odpowiedź.Ta jak myślałem, zaczyna mnie już to poważnie niepokoić.Czekam na ustaloną wizytę i niestety chyba mnie znowu czekają męczarnie.A co z zabliźnieniami,czy warto stosować te maści ? czy rzeczywiście szybciej znikają ślady po zabiegu ? ,proszę niech ktoś da odpowiedź kto już może miał okazję to sprawdzić. I jeszcze jedna prośba, wiem że stron o stulejce jest wiele,ale czy mógłby jeszcze ktoś polecić jeszcze inne popularne fora jak meskiezdrowie ? .Chciałbym wysłać jeszcze posta z moim problemem na inne fora,celem zwiększenia możliwości otrzymania odpowiedzi na wspomniany temat.Mam nadzieję że modowie nie obawiają się konkurencji
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
L Kulka obok jądra Inne 2
S kulka na żołędziu Inne 1
A Kulka na napletku wewnetrznym Inne 6
K Kulka nad jądrem Inne 0
T mala kulka na penisie Inne 8

Podobne tematy

Do góry