Krew w spermie

wycinek1

New member
Witam,

od czasu do czasu mam problem z tym, że czasem w spermie widzę krew (czasem świeża mocno czerwona czasem brunatna, jakby stara, czasem więcej czasem mniej). Do tego rano po kupie daje się zauważyć czasem również w płynie ejakulacyjnym (jest on niekiedy czerwony). Problem występuję co kilka tygodni, jednorazowo, częściej w lato kiedy jeżdżę rowerem.
Robiłem badania, w moczu nie ma krwi, posiew moczu czysty,
PSA 0,328/ ng/ml,
p/c anty-HBs 26,44 mIU/ml
 

kdkrkx

New member
Wycinek: dobry urolog + dobry jelitolog :)
Fajnie byloby zrobic takie badanie polegajace na wlozeniu kamerki przez odbyt do jelita grubego i ogledziny, nie pakietam jak to badanie sie nazywa. Powodow tego moga byc tysiace, a wielu z nas nie ma takiej dobrej wiedzy aby to zdiagnozowac dobrze (chyba ze ktos mial juz kiedys krew w spermie).
Pasowalo by jaszcze takie badanie na krew ukryta w kale.
Jak jazda rowerem pogarsza sytuacje to natychmiast zrezygnowac.
 

tomas 1

New member
Do Wycinek1 Podpisuję się pod poprzednikiem dobry urolog. Jeśli krew pojawia się w nasieniu to wina jest gruczołu krokowego. To co kolega pisze czyli badanie o nazwie kolanoskopia wykonuję się jeśli podejrzenie jest problemu z jelitem. Z tego co piszesz krew pojawia się w nasieniu i płynie ejakulacyjnym czyli wyłącznie w grę wchodzi gruczoł krokowy nie odwlekałbym i nie chciałbym straszyć ale to poważna sprawa.Chyba że kolega miał na myśli uzg gk przez odbyt ale to wszystko to zawiera się w dobrym lekarzu.
 
Ostatnia edycja:

kdkrkx

New member
Chodzilo mi o kolonoskopie, tzn ogledziny jelita grubego kamerka w miejscu gdzie jest prostata i pecherzyki z nasieniem, czy czasem od strony jelita nie ma tam jakisch krwiakow, nieprawidlowej budowy tkanki, narosli, wrzodow itp - to powinien opisac wynik badania a wlasciwie ogledzin dobry proktolog (no ... ten jelitolog :)).
Jednakze to sprawa drugorzedna, najwazniejszy jest dobry urolog najpierw tutaj, i szukaj takiego urologa co ma w gabinecie usg, a jeszcze lepiej jakby mial usg przez odbyt (fachowo nazywa sie to TRUS czyli trans rectal usg) - taki sprzet posiada max kilka % urologow, najpredzej jakis szpital, przez odbyt wpycha sie maly aparacik i USG prostaty jest duzo dokladniejsze anizeli przez brzuch (lepiej widac zwapnienia, torbiele, nieprawidlowosci tkanki), najnowsze sprzęty maja trus w kolorze.
Jak urolog nie znajdzie przyczyny krwi wg. swojej najlepszej wiedzy moze cie prxekierowac do proktologa. Jam masz troche wiecej kasy zrob posiew nasienia, moze tam jakies bakterie sobie grasuja.
 

xatria

New member
A ile masz lat? Krew w spermie, która określana jest jako hematospermia najczęściej pojawia się u mężczyzn między 30 a 40 rokiem życia. Często jest to objaw nawracający. Niestety często też ciężko wyjaśnić przyczyny. Na szczęście do rzadkości należą sytuację, że to nowotwór jest przyczyną tego objawu, więcej info: https://www.biomedical.pl/mezczyzna/krew-w-spermie-hematospermia-1585.html
Oczywiście diagnostyka jak najbardziej wskazana, ale może się okazać, że to nic groźnego. Kluczowe jest czy poza tym objawem, pojawiają się też jakieś inne dolegliwości?
 
Do góry
TOPlist