• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Komplet wątpliwości po usuwaniu stulejki.

Mortensen

New member
Cześć.

Zdecydowałem się zapytać tutaj, ponieważ mam wątpliwości, a do urologa, który wykonywał zabieg najwcześniej mogę iść za tydzień. Zabieg obrzezania częściowego miałem wykonywany równy tydzień temu. Od samego początku nie było opuchlizny. Żołądź jest mocniej zaczerwieniona, niż była przed zabiegiem (ale nie boli, kiedy się obija o majtki). Za to mam kilka problemów:
1. Zauważyłem, że już nie ma jednego szwu, i w tym miejscu pojawia się nieco krwi.
2. Boli przy próbie dotknięcia dolnych szwów.
3. Z okolicy dolnych szwów podcieka mi jakaś żółtawa ciecz. Najpierw na bandażu, teraz nieco na majtkach.
4. Kiedy będę mógł w zwyczajny sposób go umyć? Póki co tylko delikatnie dotykam wacikami nasączonymi roztworem wody z szarym mydłem.
5. Według lekarza nie muszę stosować żadnych środków przyspieszających gojenie, czy antybakteryjnych (jedynie kroplówka w szpitalu zaraz po zabiegu). Tutaj przeczytałem, że większość z Was jednak takie stosowała. Jaja kwadratowe.
6. Lekarz powiedział, że za jakieś 10 dni po zabiegu "już będę mógł być aktywny" (wiadomo o co chodzi), a tymczasem mam jeszcze prawie wszystkie szwy.
7. W chwili obecnej szwy nie wyglądają na wykruszające się, a wg. słów doktora po takim czasie już powinny być.

Pozdrawiam, Paweł
 

sławek83

Moderator
1. jeśli masz szwy rozpuszczalne to mają prawo wypaść, po tygodniu raczej rzadko wypadają ale jak jedna wypadła to tragedii nie ma, no chyba że widzisz że się w tym miejscu ranka otwiera.
2. Mnie też bolało, pewnie przez to że z dołu jest wędzidełko i przy nim miałem najwięcej szwów i największą ranę. Pewnie też tak masz??
3. Nie wiem do końca co to jest ale z tego co tu piszą to nie jest raczej to nic groźnego.
4. Chłopie, jeszcze go nie myłeś!! Słuchaj, ja przemywałem od pierwszego dnia, oczywiście w granicach rozsądku i tyle ile mogłem. Nie lej strumienia wody bezpośrednio na niego i nie rób zbyt ciepłej wody. Ile dasz radę tyle go wymyj i wyczyść z tego co ci tam pewnie jeszcze pod napletkiem zalega. Tylko nie przesadź.
5. Jak lekarz ci nie kazał to tego się trzymaj. Mi przepisał DETREOMYCYNE 2% maść którą smarowałem rano i wieczorem na szwy.
6. Lekarz chyba nie wie co mówi. Jak aktywny?? Zwykle po 10 dniach nie masz jeszcze żadnej aktywności, ani seksualnej ani fizycznej. Nie zaleca się w tym okresie np. ćwiczyć na siłowni czy chodzić na basen.
7. Co znaczy wykruszające się?? Jak masz rozpuszczalne to się rozpuszczają a nie wykruszają, a pan doktor powinien wiedzieć, że wypadanie szwów u każdej osoby jest indywidualne. Jednemu wypadają szybciej innemu wolniej. To wszystko potrzebuje czasu i ty w tym nie pomożesz ani nie przyspieszysz. Jedno co możesz zrobić to dbać i niego, higienę i czekać aż się wszystko ładnie zagoi.
 

mlody93

New member
Ja to pamiętam, że przez te szwy przy wędzidełku to nie mogłem wyrobić :D.
Zęby zaciskałem, ale jakoś go myłem już od pierwszego dnia po zabiegu (tak zalecił lekarz).
Mi też dość szybko wypadła pierwsza szew, troszkę było krwi, ale jeśli to jest mała ilość, a nie ciurkiem, to nie ma się czym przejmować :).
Też dostałem tą coś tam mycynę i też smarowałem, choć to bardzo bolało.
Po miesiącu zapomniałem, że miałem zabieg.
 

Podobne tematy

Do góry