• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Kolonoskopia-ostrzeżenie

JakubS

New member
Po 6 latach od ozdrowienia zgk wróciło po wykonaniu zabiegu kolonoskopii. Endoskop wywołuje stan zapalny prostaty mimo, że nic o tym nie ma w ostrzeżeniach przed badaniem. Jeżeli są przesłanki do zrobienia tego badania to nie dajcie się namówić i wybierzcie badanie kapsułkami endoskopowymi. Tylko po stwierdzeniu polipa możecie się zdecydować na to badanie celem usunięcia, ale to też raczej pod osłoną antybiotyków.
 

Damien777

Active member
Nie kolonoskopia tylko miałeś niedoleczone zapalenie. Miliony osób będą miały kolonoskopię i nic im się nie stanie.
 

JakubS

New member
Co to znaczy niedoleczone? Fakt, że przed tą kolonoskopią byłem 5 miesięcy w szpitalu i podłapałem tam kilka strasznych bakterii. Jednak do kolonoskopii nie miałem żadnych objawów. Po kolonoskopii te bakterie wyszły w prostacie+kilka innych.
 

lakiluk

Member
@JakubS Raczej przypadek ja miałam kolonoskopie trzy razy,ostatnia to koniec grudnia ubiegłego roku i ani lepiej ani gorzej,dodam jeszcze że ostatnią robiłem bez narkozy więc myślę że to zbieg okoliczności
 

toastt

Well-known member
Moim zdaniem nie tyle endoskop nie wywołał u Ciebie zapalenia prostaty, co samo przygotowanie do endoskopii. Długotrwała biegunka wyjaławia jelita + środek, jaki przyjmuje się przed badaniem, może powodować podrażnienie jelit. Może ściana jelita przepuściła jakieś chorobotwórcze bakterie. Ja po kolonoskopii dostałem strasznej grzybicy na całym ciele i w ustach (wtedy jeszcze nie chorowałem na prostatę), co ewidetnie wiążę z tym przygotowaniem do badania - przez 2 dni nic nie jadłem, a przez półtora dnia miałem biegunkę dzień i noc (dostawałem płyny wzmacniające do żyły).
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
K Do Admina - dostałem ostrzeżenie za nie swój temat. Sprawy forum 2

Podobne tematy

Do góry