Kłopoty 2 tygodnie po zabiegu, Proszę o pomoc

Lukas1990

New member
Witam,
Mam kilka pytań odnośnie przebiegu leczenia po obrzezaniu. Mineły 2 tygodnie a sprawa nie wygląda lepiej tylko coraz gorzej.
Problemem jest np bąbelek od dnia zabiegu na dole 1-szego zdjęcia. Prawdopodobnie jest to tzw obrzęk który wgl się nie redukuje. Stosuje Octanisept i przez 2 tygodnie i kilka dni zmieniałem opatrunki. Wgl cała rana wygląda dziwnie, inaczej niż w innych wątkach. Czy może ktoś zernąć i wypowiedzieć się czy powinienem z powrotem udać się do Szpitala czy nie. Niestety mój urolog po zabiegu wszedł, powiedział, że wszystko ok i zmieniaj opatrunki " . I to tyle. 0 Informacji jak zmieniać opatrunki, czego się obawiać - 0. I mam pytanie te szwy samozanikające czy coś w tym stylu. Jak to rozumieć ? To sie samo wchłonie, zniknie? czy trzeba to wyciągnąć? i po jakim czasie ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi bo niepewność i brak wiedzy jest nie pokojące.

Zdjęcia :
https://imgur.com/a/N9E5tqI
https://imgur.com/a/14DNTub
https://imgur.com/a/hLNGs50
https://imgur.com/a/bl0sFBO

Zdjęcia wykonane wczoraj, opuchlizna trochę się poszerzyła, czego to może być wina ? Co na to stosować? skoro brakowało takich zaleceń.?
 

kamilkornobis

New member
Ten bąbelek to przeszyte wędzidełko prawdopodobnie. Ogólnie to myślałem, że oglądam swoje zdjęcia :) Też byłem przerażony, że jak to 2 tygodnie i jest "opuchlizna". Ano jest. I jeszcze będzie. Ja przez 3 tygodnie nie mogłem zsunąć napletka. Było gorzej niż przed zabiegiem. Lekarz nie kazał też sciągać na siłę. I co? I miał rację. Miesiąc to jest minimum, żeby móc coś powiedzieć. Po dwóch będzie dobrze a po 3 miesiącach zapomnisz, że coś było robione :) Nie panikuj, mnie ostatni szew wypadł po 6 tygodniach. Oczywiście do lekarza możesz iść dla spokoju
 

Lukas1990

New member
I ten bąbelek" też zniknie ? Po jakim czasie ? A odnośnie zsunięcia to nie mam problemu, większość czasu tak jest w zasadzie.. (Dziewczyna) i to może sie pojawi ostatnie ważne pytanie. Kiedy najwcześniej można wrócić do Stosunków. ?

I Dzięki za odpowiedź !
 
Do góry
TOPlist