• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Kilka pytań

RaRYtas

New member
Witajcie, jestem nowy na forum także proszę o wyrozumiałość.

Mam 18 lat, o mojej stulejce wiem od jakiś 2 lat.

Wiem, że zbyt długo zwlekałem z zabiegiem, lecz nie miałem środków na operację, teraz jestem zdecydowany.
Jako dziecko miałem już przeprowadzaną operację na stulejkę, w wieku około 5 lat, za wiele z tych czasów nie pamiętam, lecz niestety to cholerstwo znów wróciło - Nie wiem czy z własnej głupoty, czy po prostu nic nie mogłem na to poradzić.

Mam do was kilka pytań.
1. Mieszkam w Jeleniej Górze - Ktoś z tego miasta miał przeprowadzany zabieg na stulejkę? Polecił by jakiś dobry ośrodek, jakie są mniej więcej ceny?
2. Niby jestem dorosły, ale jednak stres jest - Słyszałem, że sam zabieg nie jest bolesny, lecz znieczulenie miejscowe dość mocno daje się we znaki, czy to prawda?
3. Po jakim czasie rany po przeprowadzonym zabiegu się goją?
4. Czy cały okres po przeprowadzonym zabiegu jest bolesny, czy tylko pierwsze dni?
5. Czy Wy jesteście zadowoleni po zabiegach? Nie narzekacie na wykonaną "robotę" przez lekarzy?
6. Jak przygotować się do rozmowy z rodzicami na temat zabiegu, czy zrozumieją moją sytuację? W końcu to oni będą na to wykładać pieniądze, a zależało by mi na tym, aby tylko oni i ja wiedzieli o mojej przypadłości.

Przepraszam, że padły tutaj takie dość dziecinne pytania, lecz no przyznam się, boję się tego zabiegu, jednak chcę go przejść i żyć normalnie.

Dziękuję z góry na wszystkie odpowiedzi.
 

kristofer87z

New member
2. Co masz na mysli?
3. 10-20 dni
4. Ja wzialem raz pyralgine, potem bylo ok, ale roznie bywa
5. Jak wybierzesz dobrego lekarza, to nie bedziesz narzekal
6. Nie wiem, sam wylozylem na zabieg...
 

patryk9312

New member
mnie bolała dezynfekcjia przed zabiegiem a te zastrzyki to lekkie ukłócie więc jest ok. a z rodzicami powiedz wprost że gdy miałeś Zabieg w wieku 5lat to nie udalo sie i znowu masz ten sam problem i zrozumieją.
 

RaRYtas

New member
Ok dziękuję wam, już troszkę poczytałem i lekko się pospieszyłem z tym tematem, jednak prosiłbym aby jeszcze troszkę powisiał.

Może ktoś miał zabieg w Jeleniej Górze i poleci jakąś placówkę :)
 

Podobne tematy

Do góry