Kilka pytań w obawie

pedoka

New member
Cześć, mam kilka pytań, bo wiem jaki problem mnie dręczy od dłuższego czasu. Mianowicie chodzi o to, że kompletnie nie wiem jak się do tego przygotować. Interesuje mnie czy najpierw mam iść do lekarza rodzinnego czy od razu mogę się zapisać do urologa. Nigdy jeszcze nie byłem u urologa i szczerze mówiąc będę czuł się bardzo skrępowany. Kolejne pytanie to czy będę ponosił jakieś koszta z tego tytułu? Jeśli tak, to jakie i dlaczego? Następne pytanko. Jak z aktywnością fizyczną po zabiegu? W sensie czy będę w stanie bez żadnego problemu, może nie od razu uprawiać sport, ale np. biegać? Bardzo wstydliwy problem i nie ukrywam, że nie chciałbym się chwalić tym, dlatego ciekawi mnie czy da się wszystko załatwić w sekrecie. :)
 

Makintosz

New member
Możesz pierwsze iść do rodzinnego, jeśli on stwierdzi, że masz jakiś "problem" to da Ci skierowanie do urologa (na NFZ) - warto jednak podkreślić, że na taką wizytę czeka się.. długo, bardzo długo.. cholernie długo (kilka miesięcy przeważnie, w zależności od placówki) - możesz też zaraz po otrzymaniu diagnozy od 'rodzinnego' iść prywatnie, wtedy potrwa to maksymalnie 2 tygodnie. Następnie lekarz specjalista po potwierdzeniu diagnozy (lub nie) zaproponuje sposób leczenia, np. plastyka, obrzezanie, itd. Koszty z tego tytułu to prywatna wizyta (o ile nie zdecydujesz się na NFZ) + koszty zabiegu, o ile taki zostanie przeprowadzony (jest też możliwość na NFZ w określonych warunkach) + naturalnie leczenie pozabiegowe (leki, maści, itd). Aktywność fizyczna po zabiegu jest OGRANICZONA, a do jakiego stopnia i w jakim okresie czasu to sam lekarz Ci powie.. wszystko zależy od szybkości gojenia się ran. Nie będzie to jednak długi czas, do 2 tygodni i powinieneś wrócić do 'normalności', oczywiscie bez szaleństw po tym czasie, tylko 'na spokojnie'.

Jeśli masz już ukończone 18 lat to wszystko można załatwić w tajemnicy, tzn. nikt z Twojej rodziny może nie dowiedzieć się o takim zdarzeniu (zabiegu), jeśli jednak nie jesteś pełnoletni to będzie wymagana zgoda rodziców na zabieg, bez tego się nie obejdzie wtedy.
 
Do góry
TOPlist