• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Kiepski sen - zbyt miękki materac?

stonak

Member
Zawsze spałem na twardym lub średnio twardym. Ten który teraz mam jest w odczuwalnie bardziej miękki i być może z tego wynikają moje okresowe bóle karku, migreny i niedospanie. Przetestuję dziś spanie na podłodze, zobaczę co będzie :)
 

zdrowypan

New member
Twoje problemy ze snem mogą wynikać z niewłaściwego materaca ale ja bym bardziej obstawiał, że winny jest stres. Ja gdy miałem bardzo nerwowy okres w pracy praktycznie nie mogłem zmrużyć oka. Przed snem warto przygotować odpowiednio otoczenia, wystarczy chociażby wywietrzyć pokój. Poza tym czasem dieta ma wpływ na jakość snu.
 

Oleksy

New member
Na podłodze to chyba za bardzo drastyczna opcja, moze chcoiaz pozycz od kogos jakiś cienki dmuchany materac?
 

Maćko

New member
Trudno powiedziec. A po zmianie jest lepiej? Bo jesli nie to wiadomo stres i tak dalej
może pogoda amoże jakieś tam inne dolegliwości
 

Przemko

New member
T chyba zalezy. ja np. bardzo lubie miekkie materace, moja zona twarde./ Musielismy zdecydowac sie na cos posredniego, ale latwo nie bylo. :) mysle, ze akurat miekkosc materaca nie ma nic do rzeczy, o ile ci to faktycznie nie przeszkadza.
 

Ancymon1

New member
Materac nie może być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy do spania. Najlepiej rozejrzeć się po asortymencie specjalistycznych sklepów z takimi produktami. Dla siebie wybrałam taki kieszeniowy i jestem z niego bardzo zadowolona. Nie przypuszczałam, że tak odmieni moje życie. Jest optymalnie sprężysty i elastyczny za sprawą maty kokosowej i sprężyn kieszeniowych. W dodatku zawiera włókno z agawy Sizal. A co najważniejsze, łagodzi wszelkie bóle układu mięśniowo-kostnego.

 

Podobne tematy

Do góry