• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Jakie są objawy żylaków powrózka nasiennego?

Riko1985

New member
Czy ktoś mogłby mi napisać jakie są objawy owych zylaków?
Ja opisze poniżej co mi jest i czy to moga byc zylaki.

Doznałem pewnej kontuzji miesni brzucha, poczatkowo po urazie bardzo mnie bolala prawa czesc brzucha i jak sikalem czulem w pachwinie jak ten mocz jakby lecial pod skora. Troche mnie tez jadro bolalo.
W tej chwili diagnoze mam, ale konsultowalem sie tez z innymi ortopedami, i jeden stwierdzil zeby isc do urologa bo moze to sa m.in zylaki lub cos z ukladem moczowym.

Po duzym wysilku czuje bol w prawej czesci brzucha, głownie pachwina.
Podczas wzwodu kiedys czulem duzy bol i po orgazmie, teraz delikatny, po okolo godzinie uczucie dyskomfortu w pachwinie mija, po godzinie od seksu i ograzmu. Zaznaczam ze jest to minimalne uczucie bolowe-bardziej dyskomfort.
Duze bole mialem okolo miesiaca, dwoch, teraz, w kilka miesiecy po urazie jest tak jak opisuje, w zasadzie wszystko gra, ale nie jestem w pelni sprawny fizycznie, czeste dzwiganie duzych ciezarow czy pilka nozna odpadaja bo bol powraca po kopaniu pilki, inne sporty nie problem, bieganie, tenis, koszykowka, moge grac, ale nie moge kopac tak jak napisalem. Po duzym wysilku jak czuje bol to podczas erekcji i orgazmu czuje tez wiekszy dyskomfort.

Nie wiem czy cos sie zmienilo z moja sperma ale jak mam wytrysk to najpier takie rzadsze mleczko wyplywa, a potem jakby z trudem gęstsza, moze lekko galaretowata przezroczysta-zolta sperma/substancja. Z tym ze to od okolo miesiaca sie dzieje.


Narazie nie bylem u urologa, pytam sie tu, szczerze watpie w jakas przypadlosc urologiczna, ale prosze was o zdanie, mam wg mnie trafna diagnoze dobrego specjalisty, ale bylem u drugiego i nie wiem czy mi tak na odwal sie nie wcisnal tego urologa bo nie bardzo wiedzial co mi jest.
 

slash886

New member
Nie wiem czy tu znajdziesz na to odpowiedź, bo to juz trochę poważniejsza przypadlosc.

Ja gdzieś czytałem ze te żylaki w ogóle nie bola, bardzo często ludzie nawet nie mają pojęcia ze je mają.
 

Riko1985

New member
Yhym, w takim razie zobacze jeszcze, bo jestem raczej przekonany ze to problem miesniowy jaki zdiagnozowal moj ortopeda, lecz drugi tak jak pislem cos mowil o wizycie u urologa, ale nie wiem czy nie chcial mnie splawic tym urologiem bo nie wiedzial co mi jest. No i tak sie wlasnie miesza czlowiekowi w glowie
 

york84

New member
Kolego żylaki których zaawansowania sa trzy stopnie można wyczuć ręką.Najczęściej dotykają lewego jądra ze względu na ukształtowanie żyły odchodzącej a wynika to z jej długości itd. Ja miałem w zeszłym tygodniu usuwane żylaki. Jak je wyczuć? Ręka na worek-najpierw na wyczucie zył odchodzącym macasz prawe jądro-żyły są cieniutkie i gładkie. Na lewym jądrze przy żylakach powrozka nasiennego od razu wyczujesz że żyła odchodząca jest grubsza, jakby napuchnieta, poskręcana i nie gładka.Czasem dochodzi do tego ból żyły tej chorej promieniujący do brzucha.
 

Riko1985

New member
Lewe jądro mam niżej opadniete niż prawe, sprawa sie tyczy tego prawego czyli tego wyzej polozonego. Jezeli bym mial czuc jakas roznice to tak jakby najadrze bylo twardsze, oraz powyzej najądrza, nie wiem czy to zyly, ale jest tam jakby gęsciej, nie wiem czy to nie wynik tego ze ono jest wyzej od tego lewego.

Zyliaki mogą powstac od cięzkiej pracy fizycznej? duzego dzwigania?
 

york84

New member
Tak mogą powstać od tego jeśli jest podłoże do tego np-cisnienie i żyły. Rzadko dotyka prawego jądra.Siłownia i duży wysiłek+ obcisłe ciuchy i bielizna mogą być przyczyną
 

Riko1985

New member
Sam nie wiem, przejde sie do urologa chyba.
Po wysilku czuje ból w okolicach pachwiny, obok pepka i spód jądra, plus czasem udo.
 

Podobne tematy

Do góry