• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Jakie plastry/kremy na blizny po obrzezaniu

Matiii

Member
Hej, mam pytanie...z jakiej firmy polecacie krem/plastry na blizny. Jestem prawie miesiąc po obrzezaniu, szwy już wszystkie wypadły, lekkie rany są jeszcze przy wędzidełku, również jest trochę opuchnięty napletek wewnętrzny, ale już opuchlizna z niego schodzi. Już zakupiłem polecany tutaj, jak i na zagranicznych forach masło shea🙂, więc liczę na odpowiedzi jeżeli chodzi o pielęgnację blizny.
 

flokis

New member
Przeszukałem forum pod tym kątem i po opiniach innych stwierdziłem, że pójde w plastry Sutricon. Dokupiłem tez masło Shea. Ale pewnie jeszcze z 2-3 tygodnie nim zacznę stosować
 

Loco12

Member
Poczekaj jeszcze ze stosowaniem, ogólnie spoko jest sutricon żel lub plastry, bo są wygodne. Stosowałem jeszcze silaurum żel i też jestem zadowolony
 

Matiii

Member
Za 2-3 tyg wizyta, wtedy ostatecznie dowiem się co i jak na pielęgnację blizny, ja mam stosować do końca detreomycyne, do puki ki się nie skończy (już nie wiele zostało)
 

Matiii

Member
Hej, lekarz mówił że dopiero 2-3 miesiące zacząć używać maści na blizny (od wizyty) więc mam do was pytanie, po jak czasie wam lekarz kazał stosować maści/kremy, czy nie uważacie że jeżeli rana jest zagojona, to już powinienem zacząć smarować? Problem jest u mnie taki że blizna jest gruba i twarda, przy wzwodzie nie widać napletka wewnętrznego przez blizna, ponieważ nie da się do końca ściągnąć, bo robi się taki pierścień+trochę boli od strony wędzidełka, proszę o radę...
 

Matiii

Member
Cześć, ja z aktualizacją. Byłem we wtorek u doktora i stwierdził że jestem teraz "wolnym człowiekiem" leczenie ostatecznie zakończone. Powiedział że miałem duży przewlekły stan zapalny i na taki stan bardzo dobrze się zagoiło. Zamawiam właśnie plastry na blizny bo mam problem z pierścieniem co skutkuje tym że nie mogę do końca ściągnąć napletka podczas erekcji, również przez zgrubienia pod blizna, zobaczymy co plastry zdziałają
 

nowy13

New member
Zabieg miałeś ok 1 lutego, a leczenie dopiero zakończone po ok 4 miesiącach? Jak w tym czasie funkcjonowales?
Jaki styl miałeś robiony?
 

Matiii

Member
Źle się zrozumieliśmy, zagoiło się już po 3 tygodniach, ale całkowite zabliźnianie może trwać parę miesięcy, teraz miałem ostatnia kontrolę. Jeżeli chodzi o styl to middle&loose
 

morgan66

Active member
Cześć, ja z aktualizacją. Byłem we wtorek u doktora i stwierdził że jestem teraz "wolnym człowiekiem" leczenie ostatecznie zakończone. Powiedział że miałem duży przewlekły stan zapalny i na taki stan bardzo dobrze się zagoiło. Zamawiam właśnie plastry na blizny bo mam problem z pierścieniem co skutkuje tym że nie mogę do końca ściągnąć napletka podczas erekcji, również przez zgrubienia pod blizna, zobaczymy co plastry zdziałają
hej, plastry Ci w tym nie pomogą - one wygładzają bliznę, trochę jakieś grudki. Jeśli jest ciasno to maści sterydowe może coś dadzą lub chociaż silikonowe wcierane intensywnie okrężnie. Chyba na żadnym etapie nie wrzuciłeś zdjęć więc ciężko Ci doradzić ale z tego co opisujesz to jeśli po zabiegu nie możesz ściągnąć napletka to coś zdecydowanie nie jest jak trzeba...a lekarz się chyba trochę wykpił że jest super.
 
Ostatnia edycja:

Matiii

Member
@morgan66 w sensie źle trochę napisałem, sam jak by napletek schodzi, a w spoczynku to bez problemu, ale w miejscu gdzie szwy trochę puściły pod blizna zrobiły sie takie twarde grudki co bardzo "zaciasnia" blizne, doktor powiedział że to też jest dość mocny loose więc może cały czas nachodzić we wzwodzie, ale mi to nie przeszkadza, problem tkwi w bliznie
 

Dawid88

Active member
Po czterech miesiącach od zabiegu rana jest zagojona, dawno już nie masz szwów, wszystko się zrosło i powinno działać, a jeśli nie możesz swobodnie zsuwać napletka w wzwodzie to znaczy, że nie działa i nadal masz stulejkę. Nie kieruj się tym, że nie mogłeś zsunąć napletka, a teraz możesz w spoczynku, bo to nie jest rozwiązanie problemu.
 

Matiii

Member
@Dawid88 Mogę zsuwać, źle to napisałem, nie to miałem na myśli, po prostu jest taki pierścień od blizny i te bliznowce.... Przez nie nie widać po prostu ten krawędzi jak by żołędzia, oraz przez fałd skóry, ale tak to w mojej opinii dobrze to funkcjonuje, tylko wizualnie gorzej to wygląda i dopytuje czy można coś tą blizna zrobić. Ogólnie dziękuję wszystkim za rady
 

Podobne tematy

Do góry