• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Jaki zegarek lepszy na bransolecie czy na pasku?

rikon

Banned
Przymierzam się do kupna jakiegoś markowego zegarka na rękę do max 2 tys zł. Moje typy to Certina, Tissot, Seiko, Atlantic... jakie przyzwoite marki będą jeszcze w moim zasięgu? Chciałbym aby był to elegancki zegarek najlepiej z tytanową (lub innego rodzaju mocną stalową) bransoletą. W ostateczności może być na pasku, chociaż te z bransoletą bardziej mi się podobają. Na co należy zwracać uwagę przy jego zakupie?
 

andrzejk

New member
Zwróć uwagę przede wszystkim na gwarancję. I sam też preferuję zegarki na pasku, bransolety wydają mi się zwyczajnie brzydkie. Jeżeli to ma być zwykły zegarek (bez bajerów typu kompas czy termometr) to sprawdź ofertę Swiss. Mają bardzo dobre jakościowo zegarki i całkiem przyzwoite modele jeśli chodzi o wygląd.
 

zbigu

New member
bransoleta w moim przypadku zależy od użytkowania i przeznaczenia zegarka, elegancki mam na skórzanej a sportowy na gumie, skóra się niszczy z biegem lat, a metalowa bransoleta bardziej się brudzi i też schodzi z niej lakier. Mi bardziej jednak odpowiada skóra
 

Uniformix

New member
A może alternatywa pomiędzy jednym a drugim? Ja mam zegarek na bransolecie, lecz metalowa bransoleta jest pokryta pseudo gumowym tworzywem, Wygląda bardzo fajnie.
 

Delia

New member
A ja właśnie zawsze wolałem bransoletę, pasek wydaje mi się dosyć staroświecki. Dużo zależy też od samego zegarka i od tego czy jest on klasyczny czy bardziej nowoczesny.
 

Mrozu

New member
jeśi masz włoski na ręce to bransoleta nie da rady, bo będzie Cię ciągnać, wybierz wtedy pasek i nie patrz czy jest staroświecki czy nie, tylko patrz na to, który będzie wygodniejszy
 

froberg

New member
Raczej kwestia gustu. Ja noszę z nato strapem ;) Ze wzgledu na podwojne zabezpieczenie przed zerwaniem.
 

Ogar

New member
Raczej kwestia gustu. Ja noszę z nato strapem ;) Ze wzgledu na podwojne zabezpieczenie przed zerwaniem.

Poza gustem , to także kwestia tego do czego chcesz taki zegarek nosić. Jeżeli to jest bardzo elegancki garnitur (nie taki codzienny do pracy, tylko na jakieś wyjątkowe okoliczności) albo zależy ci na takim wyglądzie to zegarek powinien być na skórzanym pasku. Osobiście wole piloty i divery na branzolecie, nie reaguje na pot tak negatywnie jak skóra , nie trzeba jej tak często konserwować. Moim zdaniem takie masywne zegarki lepiej wyglądają na ręce :)
 

Marek901

New member
Nie ma 'powinien' ani 'musi' jeśli chodzi o modę. Kwestia wyczucia stylu, znajomości ogólnych trendów i ich dostosowywanie do siebie. Ubiór ma być reprezentacją charakteru. Osobiście posiadam różne zegarki, starego pilota na nato strapie (który równie dobrze Bond nosił do garniaka), cyfrowy, młodzieżowy na bransolecie, seiko na bransolecie i timexa też na parcianym. Kwestia kolorów i ich łączenia. ;) Powodzenia!
 

kamil171

New member
Ja osobiście wolę takie na pasku, szczególnie taki skórzany jasno brązowy, moim zdaniem ma dużo więcej klasy niż bransoletka. Ta kojarzy mi się ze starszą osobą, mój dziadek taki nosi i może dlatego wydaje mi się trochę staroświecki, generalnie i prostszy model tym ładniejszy. Mi się nie podobają te zegarki z różnymi dodatkami, naszpikowane technologią jak dla komandosa, zegarek ma pokazywać czas nic więcej. ;)
 

Podobne tematy

Do góry