• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Jaki trycholog w okolicach Trójmiasta

stkps

SPAMER
Byłem u lekarza dermatologa z moimi zakolami ale ten za wiele mi nie doradził ( przypisał jakieś tam wcierki, ale to sam mogłem sobie przecież kupić,nie była mi potrzebna wizyta u dermatologa). Trochę poczytałem na ten temat w internecie i wiele osób poleca wizytę u takiego specjalisty. Nie znalazłem jednak żadnych konkretnych inforamacji co do trychologów w Trójmieście i okolicach. Może macie namiary na kogoś doświadczonego? Na czym polega taka wizyta?
 

stonak

Member
Ja chodziłem na Skłodowską. Jest tam clinica dermatologica doktora Michajłowskiego. Przeprowadzają tam wszystkie mozliwe zabiegi na wypadanie włosów. Wcześniej równeiż nie byłem usatysfakcjonowany wizytą u dermatologa na fundusz bo tylko się naczekałem i nie doweidziałem się od niego więcej niż to co sobie czytałem w sieci. Na pierwszej wizycie lekarz zleca Ci badania bo musi zorientować się czemu Ci włosy wypadają. Mi kazali zbadać testosteron, maiłem równeiż trichogram ( jest to badanie składu włosa) .
 

stkps

SPAMER
Własnie dlatego idę. Generalnie to wypadanie włosów u mnie jest dziwne bo nie mam tego w genach. U mnie w rodzinie nikt nie łysiał ( siwieją ale nie łysieją).Testosteron zrobiłem sobie na włąsną rękę bo chcialem zobaczyć czy coś jest nie tak. Możesz dać tam jakiś kontakt?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Testosteron nie ma nic do wypadania włosów. Jego pochodna DHT czyli dihydrotestosteron, powoduje blokade substancji odżywczych w cebulkach włosów,i ich powolne obkurczanie. Mozna stosowac minoxidil najlepiej 5% ewentualnie leki zawierajace finosteryd, np propecia, czyli tak zwany bloker DHT, jednak ich skutki uboczne nie sa warte tego by stosować ten lek. Chociaz sa i tacy co skutkow ubocznych nie odczuwaja. Tak naprawdę jak sie ma łysienie typu meskiego to nic sie nie poradzi. Można wykonac przeszczep i później uzywac właśnie minoxidil, ale predzej czy później i tak sie wylysieje i tak. Przeszczepione nie wypadna ale pozostale kiedys tak. A przeszczepiac w nieskończoność tez sie nie da, bo w końcu jest jakis limit wlosow na glowie :D
 

stonak

Member
Powodów może być wiele: stres, brak witamin , jakieś choroby. Poza tym nie patrz sie tylko na geny. Możesz być pierwszym łysym w rodzie :p Tutaj masz nr tel: 793 997 080 a tutaj strone dtrycholog.pl
 

stkps

SPAMER
Dzięki, postram się do nich zadzwonić i zapisać. Rozumiem,ze w Trójmieście nie przyjmuje ząden trycholog na fundusz? Możesz napisać mi jeszcze jkaie tam miałeś zabiegi? Czy był efekt?
 

stonak

Member
Efekt jest i to bardzo dobry , a już byłem pewien,że totalnie wylysieję. Zabiegów miałem kilka Po pierwsze zapisali mi odpowiednie leki i witaminy Po drugie chodziłem na dermapen. Jest to takie urządzenie w postawi długopisa ( przynajmniej mi to przypominało długopis), którym wprowadza się pod skorę substancje odżywcze na pobudzanie cebulek włosów. Dzięki temu odżywają.
 

Podobne tematy

Do góry