• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Jaka maść zamiast Contractubexu?

bizzi

New member
Cześć wszystkim.

Jestem po obrzezaniu częściowym.
Od 3 tygodni smaruję i wmasowuję maść w linię cięcia Contractubeksem, jednak nie widzę zbytniej poprawy w elastyczności blizny, nadal przeszkadza przy wzwodzie. :( Czy wymagam za wiele poprzez taki okres czasu?

Jaką lepszą maść polecilibyście mi zamiast Contractubeksu?
 

tymek

New member
Inna i tańsza to Cepan.
Jednak tutaj też nie spodziewaj się, że po miesiącu będzie efekt. To proces dłogofalowy. Trzeba stosować kilka miesięcy codziennie 2-3 razy na dzień.
 

jarek89

Moderator
3 tygodnie to za wcześnie na ocenę efektów leczenia.

Żele silikonowe i preparaty bazujące na wyciągu z cebuli (Cepan, Contractubex) mają działanie zbliżone do siebie. Główną różnicą pomiędzy nimi jest cena. Wg mnie nie warto przepłacać za silikony.
Stosowałem Cepan i uważam, że jest skuteczny. Z czasem blizna się uelastyczniła i przestała przeszkadzać przy wzwodzie, ale było to mniej więcej po dwóch miesiącach.
 

Andrew008

New member
Żadna maść nie załatwi problemu w miesiąc. Nierealne.

Wg mnie 3 miesiące stosowania to minimum dla oceny tego czy maść/żel działa, czy nie. Osobiście używałem (i czasem nadal od czasu do czasu używam) Contractubex i OCEANIC Żel silikonowy na blizny (dużo tańszy - połączenie silikonu i składników ze "standardowych" maści). Obie dają radę. Stosuję je z przerwami już ponad 1,5 roku (nie wcieram, a robię na noc "opatrunek" z maścią) i blizna w tej chwili jest bardzo mało widoczna (praktycznie wcale, jedynie w jednym miejscu bardziej, ale i tak się trzeba mocno przyjrzeć). Także cierpliwości.
 

Podobne tematy

Do góry