• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Jak wyleczyć przedwczesny, wczesny wytrysk spermy?

xavi

New member
O to co udało sie mi znaleźć w sieci:

Trening funkcjonalny jako metoda leczenia wytrysku przedwczesnego
Trening funkcjonalny stosowany jako metoda leczenia wytrysku przedwczesnego, ma przede wszystkim za zadanie oddalenie odruchu ejakulacyjnego, a więc opóźnienie wytrysku. Istnieje wiele metod treningu partnerskiego. W tym artykule postaram się przedstawić te najpopularniejsze i najczęściej zalecane przez seksuologów.

1. Trening funkcjonalny w/g Semans'a.
Partnerka drażni manualnie penis mężczyzny i drażnienie przerywa, gdy mężczyzna zaczyna odczuwać oznaki zbliżającej się ejakulacji. Po chwili kontynuuje stymulację. Dopiero po kilku przerwach pozwala, by dokonał się proces ejakulacji. To samo ćwiczenie przeprowadza się z członkiem w pochwie.

2. Trening partnerski w/g Masters i Johnson
Masters i Johnson zmodyfikowali technikę Semans'a w ten sposób, że kobieta czując zbliżającą się u partnera ejakulację, uciska mocno na 3-4 sekundy żołądż. Podczas ucisku kciuk ma na wędzidełku, a pozostałe palce na rowku wokół żołędzi. Ucisku nie można zastosować, jeśli członek nie jest w stanie wzwodu!!! Ucisk ten zastosowany dostatecznie silnie i w porę, powinien natychmiast usunąć tendencję do ejakulacji. Należy się jednak liczyć z tym, że może doprowadzić do obniżenia stopnia erekcji. Po 15-30 sekundach kobieta może stymulację kontynuować. Wskazane jest do stymulacji manualnej użycie środka nawilżającego np. żel K-Y, aby nie doszło do podrażnień śluzówki, a także dlatego, aby doznania, odczucia dotykowe były podobne do tych w pochwie.

3. Metoda treningu w trakcie autostymulacji
Fakt, że nie zawsze kobieta ma ochotę uczestniczyć w w/w treningach zmusił lekarzy do poszukiwania innych metod treningowych, możliwych do samodzielnego zastosowania przez mężczyznę. Zaleca się to ćwiczenie zwłaszcza młodym, niedoświadczonym mężczyznom. Uważa się za wskazane, by poznawanie fazy preejakulacyjnej mężczyzna przećwiczył wcześniej drogą autostymulacji. Zwykle zastosowanie ma ćwiczenie co drugi dzień przez 2 miesiące. Podczas masturbacji połączonej z fantazjami erotycznymi pacjent powinien stopniować swoje podniecenie seksualne i czując zbliżającą się ejakulację zastosować ucisk; powtarzać to tyle razy, aby do wytrysku nie doszło wcześniej niż po 10-12 minutach.

4. Trening przedłużania wytrzymałości podczas ruchów frykcyjnych
Do osiągniętego przedłużenia latencji ejakulacyjnej podczas stymulacji manualnej nawiązuje trening przedłużania wytrzymałości podczas ruchów frykcyjnych w pochwie. Z początku wielokrotnie wyjmuje się członek celem dokonania ucisku. Metodę tę zmodyfikowano później zastępując ucisk żołędzi techniką ucisku podstawy penisa, co jest możliwe nawet przy wprowadzonym do pochwy członku. Bardzo istotne jest, żeby nigdy nie stosować ucisku bocznie!!! Uciski należy stosować co kilka minut, bez względu na to, czy ejakulacja istotnie się zbliża.

Wymienione techniki treningowe są częścią składowa intensywnej terapii seksualnej. Pary powinny stosować je także po skończeniu intensywnej terapii przez kolejne 3 do 6 miesięcy, aby na trwałe wpłynęły na reakcje ejakulacyjną. Skuteczność zastosowania metody ucisku ocenia się nawet na 98%.

Podczas treningu niezbędnego zachowania (kiedy i na jak długo powstrzymywać ruchy, zmieniać ich szybkość i sposób; zmieniać pozycje, dokonać ucisku, napinać zwieracz odbytu, itp.), ważną rolę odgrywa element poznawczy. Mężczyzna musi nauczyć się rozpoznawać własne odczucia przy narastaniu podniecenia i przy zbliżającej się "ejakulacyjnej nieuchronności", czyli fazy w której wytrysk staje się niekontrolowany. Jednocześnie powinien przeżywać przedłużoną fazę "plateau" z jak największym spokojem i satysfakcją.

Nawiązując do II części artykułu streszczę najczęściej wymieniane przyczyny występowania wytrysku przedwczesnego:

Organiczne: nadwrażliwość żołędzi członka na tle neurogennym, przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego, zbyt krótkie wędzidełko żołędzi członka, choroby (cukrzyca, zapalenie wielonerwowe, stany zapalne cewki moczowej), leki o działaniu pobudzającym seksualnie
Konstytucjonalne - obniżony próg odruchu wytrysku, który prawdopodobnie wiąże się z metabolizmem neuroprzekaźników w mózgu
Zakodowany nawyk szybkiego wytrysku
- wynikający z zachowań masturbacyjnych w następstwie pośpiechu, chęci ukrywania tego typu zachowań, poczucia wstydu i lęku wiążących się z masturbowaniem się;
- uwarunkowania na "szybkie numerki" w kontaktach z przygodnymi partnerkami;
- uwarunkowania powstałe w następstwie popędzania do wytrysku przez partnerkę;
- uwarunkowania powstałe w przypadku rzadkich kontaktów seksualnych.
Wiążące się z relacjami partnerskimi:
- wysoki poziom podniecenia seksualnego wiążący się z atrakcyjnością partnerki;
- postawa zwana "seksem zadaniowym", czyli nastawienie na potrzeby kobiety oraz żeby "dobrze wypaść" w oczach partnerki
- negatywne postawy wobec kobiet;
- lęki, np. przed kobietami, ciążą, sprawieniem zawodu partnerce, niesprawdzeniem się;
- zaburzone relacje partnerskie;
- stosunki przerywane;
- udawanie orgazmu przez partnerkę, prowadzące do zakodowania szybkiego odruchu.
W większości przypadków wytrysku przedwczesnego przyczyną są jednak CZYNNIKI PSYCHOGENNE!!!

Najważniejszym w badaniu seksuologicznym jest dobrze i dokładnie zebrany wywiad.
Stosuje się również badanie odruchów, badanie neurologiczne i inne.
W leczeniu stosuje się:

1) Farmakoterapia pierwszego rzutu:
- fluoksetyna
- sertalina
- paroxetina

Dawkowanie zawsze ustala indywidualnie specjalista, najlepiej seksuolog!!!

Średnio po 4-6 tygodniach leczenia czas trwania stosunku wydłuża się o 2-3 minuty u większości leczonych pacjentów, a u 1/3 nawet do 5 minut. W przypadku uzyskania oczekiwanego efektu leczenia lek przyjmuje się jeszcze przez 2 tygodnie i odstawia (czasem stopniowo zmniejszając dawkę).

Przeciwwskazaniem do stosowania tych leków są zaburzenia erekcji i zmniejszone potrzeby seksualne.

2) Farmakoterapia u pacjentów z zaburzeniami erekcji
W przypadku współistnienia u pacjenta z wytryskiem przedwczesnym i zaburzeń erekcji można łączyć wymienione leki z preparatami poprawiającymi erekcję, takimi jak:
- wardenafil
- syldenafil
- tadalafil

3) Leki znieczulające
Preparaty w postaci kremów, żeli, maści o działaniu miejscowo znieczulającym na żołądź członka można stosować w łagodnych postaciach wytrysku przedwczesnego i zawsze!!! - z zaleceniem stosowania prezerwatywy, żeby nie zmniejszać reaktywności kobiety.

4) Psychoterapia
Wskazaniem do psychoterapii są przypadki wytrysku przedwczesnego wywołane czynnikami urazowymi, fobiami (lękami), zaburzoną identyfikacją z rolą płciową czy patologią rodzinną.

5) Neurotomia
Jest metodą stosowaną w niektórych krajach w przypadku, gdy wytrysk przedwczesny wywołany jest nadwrażliwością żołędzi członka i przy braku uzyskania poprawy w leczeniu innymi metodami.

6) Metody treningowe
Metody treningowe typu: trening masturbacyjny, trening Masters-Johnson, Kratochvilla polegają na wyrobieniu nowego odruchu wytrysku, adekwatnego z oczekiwaniami pacjentów.

Skuteczność leczenia wytrysku przedwczesnego jest bardzo wysoka i jest oceniana na ponad 90%!


[/b]
 

xavi

New member
Arti ja właśnie zaczynam bo mam małe problemy z przedwczesnym wytryskim podczas stosunków z dziewczyna.... Zobaczymy!
 

xavi

New member
Wiem wiem! Przeciez to początki mojego .... Na dodatek zbyt czesto tego nie robimy, nie zawsze kiedy sie chce można :wink: A moja dziewczyna rozpala na sam widok :roll: Wiec tez sie nie dziwie!!
Jednak mam nadzieje ze te ćwiczonka pomogą, widzisz jakaś róznice po ćwiczeniach? Tzn czy teraz dłużej musisz "męczyć" generała zeby chciało Ci sie trysknąć?
 

xavi

New member
Arti mam takie pytanie... Bo zaczołem ćwiczyć ale taki mały problem mam. Jak już czujesz ze zaraz wystrzelisz to co wtedy robisz? Ściskasz mocno palcami żołądź i rozluźniasz mięsień prostaty, czy ściskasz mocno żołądź i zaciskasz miesień prostaty? Czy moze tylko zaciskasz mocno mięsień prostaty. Próbowałem drugi i pierwszy wariant to wystrzelilwałem:( A gdy sprobowałem trzeciego to tez prawie zawsze niedawałem rady, to zalezy ja kczesto przestane sie nim bawic
 

Łazarz

New member
Ja napisze takze cos od siebie tak z włanego doświadczenia wiecie:)

Jeżeli zaraz przed sexem pojdzies do kibla sie odpryskać to dłużej możesz trzeć... Powaznie ja tak mam! I pewnie nei tylko ja bo ptaszek podczas sikania odpoczywa i regeneruje siły a wtedy mozna go posłać na pole bitwy i bedzie bardziej wytrzymały...
 

xavi

New member
Dzięki ze wszystko mi tak dobrze i ładnie zobrazowales:) Teraz dla mnie już jasne wszystkie te ćwiczenia. Ja poprostu nie wytrzymuje bo mam to wszystko chyba strasznie rozregulowane:/ Musze ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Z czasem pewnie bede mógł sie powstrzymywać bez problemów! Jestem dobrej mysli
Nie rozumie tylko o co Ci tutaj chodziło, jak byś mógł tak na chłopski rozum:

Arti napisał:
Pierw zrób kilka prób jedynie na powstrzymanie się bez ściskania - jeśli czujesz, że się lekko zbliżasz, po prostu przestań na chwilkę, zacznij dalej i znowu. Jeśli dojdzie do sytuacji, że nawet bez żadnych ruchów twój mały nie wytrzymuje - dopiero zastosuj technikę ściskania
 

xavi

New member
Łazarz napisał:
Ja napisze takze cos od siebie tak z włanego doświadczenia wiecie:)

Jeżeli zaraz przed sexem pojdzies do kibla sie odpryskać to dłużej możesz trzeć... Powaznie ja tak mam! I pewnie nei tylko ja bo ptaszek podczas sikania odpoczywa i regeneruje siły a wtedy mozna go posłać na pole bitwy i bedzie bardziej wytrzymały...

Zgadzam sie z Toba, pomaga ale niestety na mnie to zabardzo nie działa. Mam strasznie rozegulowane to wszystko przez mastrubacje. Po co ja to robiłem za łepka.... Jednak coś takiego przedluza mi o jakąs 1 min zabawy z partnerka
 

Łazarz

New member
Wydaje mi sie, ze jestes za bardzo napalony i tu lezy Twoj problem!

Te cwiczenia ktore opisywane sa wyzej sprobuj zastosowac w praktyce!
Poprostu delikatnie wolniutko i spokojnie wkladaj malego jak juz poczujesz ze zaczyna pomalu wymiekac (nie w ostatniej chwili tylko w przed ostatniej) wyjmij go albo zaprzestan i skup sie przez nastepna minute badz dwie na calowaniu dotykaniu itp itd i pozniej znowu przejdz do akcji! Mowie Ci to pomaga!! Ja tak zrobilem raz to mi sie dziewczyna zdoiła na łóżko ;-) Mówiła, że czuła się jak by była w stanie niewaszkości i, że takiej niebiańskiej rozkoszy jeszcze nie przeżyła
 

Łazarz

New member
Arti napisał:
Łazarz napisał:
Mówiła, że czuła się jak by była w stanie niewaszkości i, że takiej niebiańskiej rozkoszy jeszcze nie przeżyła

Tylko pogratulować

Tu nie chodzi o gratulacje szczerze to aż się przerazilem hehe ale pozniej po rozmowie z moja partnerka poczulem sie pierwszy raz 100%-owym mezczyzną mimo, że miałem stulejke!!
A wracając do tematu to ja także podczas gry wstepnej ktora nieraz potrafi trwac z 2 godzinki hehe tak sie jaram ze wystarczy jeden kilka ruchów w środku i mnie nie ma :) Wtedy wlasnie ten sposób ktory napisalem wyzej jest najbardziej przydatny. Dziewczyna zaliczy podczas gry wstepnej z 3 orgazmy a facet ani jednego taki juz nasz los niestety... :)

Wytrzymałość zależy też od atrakcyjności partnerki!
Moja obecna partnerka jest tak piękną kobietą, że gdybym z nią robił to samo co z poprzednią to pewnie bym skonczyl po pieciu minutach... Tak to jest ze jak masz ładną babe to chwila moment a jak stare pudło to walisz jak we wiadro :)
 

xavi

New member
No nic bede próbował. Dzieki chłopaki za porady, mam nadzieje ze te cwiczonka pomogą:)
Jezeli nie to wybiore sie do seksuologa, co mi to tam zalezy. Podobno po 2 tygodniach stosowania leków juz o 3 min jest poprawa. Jednak jakoś bardziej jestem za ćwiczeniami.
Poromawialem o tym wszystkim z dziewczyna, pokazałem artykuł i jak zobaczylem jaka chętna jest zeby mi pomóc to wiem ze musi sie udać "podreperowac mnie". Chyba dobrze wie jak sie z tym czuje... Jej to az tak bardzo nie przeszkadza bo i tak zawsze męcze ją oralnie aż dostanie orgazmu :evil:
Wiec dzieki, bede pisał o postępach:D
 

xavi

New member
łazarz
ja bym sie bał ze stulejką. Słyszalem kiedys historie jak koles ze stulejką kochał sie i.... zalała ich krew:( Zrób porządek z tym stary, lepsze doznania itp
 

xavi

New member
Arti z wyborem partnerki to sie nie śpiesz i lepiej poczekać na odpowiednia zeby z nią to zrobić! Jezeli masz wątpliwości pójdź do lekarza albo zamieść foty. Takie zerwanie moze być naprawde nieprzyjemne....
 

Łazarz

New member
xavi napisał:
łazarz
ja bym sie bał ze stulejką. Słyszalem kiedys historie jak koles ze stulejką kochał sie i.... zalała ich krew:( Zrób porządek z tym stary, lepsze doznania itp

Bez prezerwatywy ja tez bym sie bał:)
Spoko zrobie z tym porządek hehe

A jeszcze jedno można przy czesciowym obrzezaniu pozbyc sie wedzidelka?? Słyszalem, ze jest to jedno z bardziej o ile nie najbardziej erogenne miejsce ? Prawda to czy fikcja... może ktoś bez wedzidełka mi napisać jak to sie ma w istocie ? Chętnie też zobaczyłbym fotke jak wyglada ptaszek bez tej moim zdaniem niepotrzebnego kawałka skóry...

pozdro
 

xavi

New member
Łazarz nie polecam usuwania więdzidełka jeżeli jeli nie jest to konieczne. To własnie to miejsce daje nam nawiecej przyjemności, bez tego sex juz nigdy nie bedzie taki sam, dlatego ludzie nie godzą sie na calkowite obrzezanie
 

xavi

New member
Arti jezeli chodzi o stulejke to sex ze stulejką nie jest az taki groźny z tego co wiem, bedzie boleć to przestaniecie i wtedy bedziesz wiedział ze musisz sie udać do lekarza. Jednak jezeli masz za krótkie więdzidełko to radze nie próbować tego na partnerce tylko zrobić z tym porządek. Takie zerwanie więdzidełka grozi sporym krwotokiem, a po takim pierwszym razie mozesz mieć uraz psychiczny i co za tym idzie problemy podczas kolejnych stosunków. Na dodatek ile strachu naje się partnerka... Nie wspominajac o konieczności szybkiej interwencji lekarza, a wtedy nie wiadomo na kogo trafisz:/
 

Łazarz

New member
Przy całkowitym rozumiem, ze zawsze usuwają wedzidelko natomiast przy czesciowym mozna sobie wybrac czy chcemy aby przedłużyli (jezeli to konieczne) albo wycieli ?
 

xavi

New member
Łazarz:
Z tego co wiem to tak własnie jest. Przy całkowitym wycinaja a przy plastyce napletka zostawiaja lub jak sobie zarzyczysz zostawiaja.

Arti:
Szkoda ze jest z łodzi, ale to w sumie nie szkodzi. Mozesz sie tego pozbyć w Lublinie. Za FRIKO!! Idziesz prywatnie do lekarza (jak zechcesz to podam Ci namiary) do kliniki, on mowi ze mozesz sobie za darmo zrobić zabieg w szpitalu. Idziesz na jeden dzień do szpitala i całkiem za darmo masz zabieg. Na dodatek dają "głupiego jasia" co w prywatnych klinikach nie zdarza sie. Super sprawa, do rodzinnego nie trzeba wcale iść.

A teraz sie pochwale. Nie wiem jak to sie stało, czy te ćwiczenia coś pomogly czy co. Kochałem sie dzisiaj z moją dziewczyną równe 2 godziny. Najpierw meczyk, w czesie niego 2 piwka. No i do dzieła. Przez większość czasu pozycja na jezdzca i rozluźniałem sobie mieśnie podczas zabawy no i mogłem ile zechce. Kochaliśmy sie 2 godziny az kobieta stwierdzila ze niema juz siły. Z tego co mowila miała 3 orgazmy:D Ja osobiscie wyczułem dwa. Moze to wszystko przypadek ze mogłem tak długo, moze ćwiczenia juz działaja a moze cud?? ?? ?? Tak nie sie powstrzymywałem od wytrysku ze az w koncu potem nie mogłem dojść no i umnie sie obyło bez wytrysku
 

lolek

New member
xavi napisał:
Łazarz:
Z tego co wiem to tak własnie jest. Przy całkowitym wycinaja a przy plastyce napletka zostawiaja lub jak sobie zarzyczysz zostawiaja.
Jeśli wędzidełko jest ok (nie za krótkie) to przy całkowitym też zostawiają lub ewentualnie wydłużają. Miedzy innymi ja tak mam obrzezany całkowicie a wędzidełko zostało z czego się ogromnie cieszę :). Z tego co słyszałem podczas zabiegu zostało mi ono wydłużone.
 
Do góry