• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

jak scignac szwy

anast

New member
hej
juz kilka razy pisali ludzie o szwach ale nadal nie wiem co robić

jestem 4 tygodnie po zabiegu, mam kilka szwow rozpuszczalnych;/

namoczyc je i pensetą wyciągnąc? jak to zrobic?

czy warto moze isc by lekarz to zrobil?
duzo krwi moze poleciec przy wyrywaniu??

kiedy najpozniej szwy powinny wypasc? moze czekac jeszcze tydzien? czy lepiej nie? ktos pisal ze moga wtedy "za bardzo w skore wejsc"

dzieki
 

kristofer87z

New member
Rozpuszczalne mozna wymoczyc ;)

A jesli chcesz wyjac, to po prostu bierzesz pesete, lapiesz za wezelek, ciagniesz, zeby szew odstawal od skory, przecinasz jedna nitke i wyciagasz. Jesli sie nie wrosly, to nie powinno byc problemu.

Co do wchodzenia w skore, to ryzyko jest przy szwach nierozpuszczalnych - organizm potrafi je przykryc blizna/naskorkiem, a one sie nie rozpuszcza...
 

uniuse

New member
Ja moczylem w wodzie.Potem pocieralem papierem toaletowym nasiakniete petelki. To co bylo na wierzchu odpadalo. To co zostalo w srodku wchlonelo sie w ciagu kilku dni. Wszelkie zgrubienia wygladzily sie momentalnie. Nie trzeba sie stresowac jak kawalek nitki zostanie w ciele. Rozpusci sie.
Pozdrawiam
 

adam86

New member
Ja jestem 3 tygodnie bo zabiegu i nie ma śladu po szwach a też miałem rozpuszczalne. Nie moczyłem specjalnie w niczym, tylko to co lekarz polecił - każdy dzień 10 min w rumianku i myślę, że to pomogło. Najdłużej miałem w okolicy wędzidełka - zostało ok 5, ale przyciąłem je trochę obcinaczkami do paznokci i w sumie po 2 dniach nie było już śladu, więc jeśli dużo odstają to spróbuj je przyciąć - mnie pomogło. Tylko ostrożnie żebyś czego innego nie przyciął :p
 

anast

New member
dziekuje Wam

tylko ze moje szwy cos twarde są i nie mogę ich nozyczkami skrocic... a na bank są to szwy rozpuszczalne....

i jeszcze jedno pytanie
co to znaczy ze sa szwy zewnetrzne i wewnetrzne...??
że te wewnetrzne to są te które są pod napletkiem np?:)
 

kristofer87z

New member
Szwy są twarde, byle jakimi nożyczkami ich nie obetniesz.
Ważne żeby nożyczki nie miały luzu pomiędzy ostrzami, bo inaczej szew będzie się giął zamiast ciąć.
 

Podobne tematy

Do góry