Jak długo się goi wędzidełko po klasycznym zabiegu przedłużenia

tolek banan

New member
Witam miałem korektę wędzidełka za krótkiego , szwy mam rozpuszczalne, jak długo trwa ,mniej więcej całkowity powrót do normalnej już tkanki tak jak przed zabiegiem
 

pawel007007

New member
szczerze mówiąc to nigdy, wędzidełko goi się od 2 do 4 tygodni ale wtedy jest bardzo świeże i łatwo je przerwać, blizna tak czy siak jakaś zostanie więc nie licz że będzie jak przed zabiegiem.
 

tolek banan

New member
no powiedzmy że nie będzie ale chodzi mi o to kiedy to będzie już zbliznowaciałe i można bezpiecznie tego używać aby nie uszkodzić ,że nie będzie już rany
 

mietekmietkowy

New member
ja 3tyg od zabiegu i jeszcze mam szwy rozpuszczalne prawie wszystkie i strupa małego w okolicach więzadełka, miałem obrzezanie i przeciecie więzadełka. Troche trzeba jeszcze poczekac, ale stosunek najwcześniej tak 1,5miesiaca po zabiegu więzadełka, po samym obrzezaniu to moze byc nawet miesiąc.
 

fancom

New member
Zgadzam się z kolegami powyżej nie ma co się śpieszyć, a co do szwów rozpuszczalnych to różnie bywa czasami nie chcą same wypadać.
Niestety wiem na własnym przykładzie że po miesiącu od zabiegu nie chciały wypadać i trzeba było im pomóc wyjść.
 

tolek banan

New member
a czy smarowaliście czymś typu żel lub maść na świeżą ranę aby to się szybciej goiło?, ja po każdym sikaniu spryskuje octeniseptem i zaciągam z powrotem napletek tak mi kazał lekarz, jestem 7 dni po i jest to dosc świeże bo rano mam wzwody i te szwy się naciągają itp
 

fancom

New member
Ja nie stosowałem żadnych maści ani żelów, lekarz kazał mi tylko przy każdym sikaniu przemywać wodą z mydłem i dobrze osuszać to miejsce.
Ale stosowałem również octenisept oraz przemywałem w rumianku.
Po zabiegu lekarz kazał mi mój sprzęt nosić do góry żeby jakiejś oponki nie było.
A na noc zakładałem ciasne majty żeby uniknąć porannych wzwodów, i musze przyznać w jakimś stopniu pomogło.
 

tolek banan

New member
ok to nie będe truł lekarzowi bo mam z nim kontakt meilowy. No ja tez noszę go do góry i bokserki obcisłe, na wieczór zakładam opatrunek lekko uciskowy z gazika bo miałem korektę krzywizny:), ale czekam na to wędzidełko aby zaczęło się zabliżniac
 

fancom

New member
Jeżeli na razie nic się nie dzieję niepokojącego to nie ma co lekarzowi zawracać głowy :) potrzeba trochę czasu i wszystko ładnie się zabliźni :)
Ja sam miałem usunięte całkowicie/bądź też wykonaną plastykę nie wiem jak to się fachowo nazywa w każdym bądź razie nie mam po nim praktyczne śladu.
I nie powiem żebym miał jakieś wielkie blizny, dosłownie minimalne a od zabiegu już 3 miesiące minęły.
 
Ostatnia edycja:

tolek banan

New member
no ja jak patrze to też mam chyba jak by całe usunięte tylko poniżej żołędzia do napletka cos tam jest ze szwami , lekarz mi mówił że się nacina i tylko tam trzeba zrobic szwami aby to jakoś tam sie zrosło
 

fancom

New member
Trudno ocenić bez fotki, ale przy moim zabiegu to szwy miałem od napletka do ujścia cewki czyli ok 10 szwów miałem.
Teraz to napletek w 100% schodzi w spoczynku jak i we wzwodzie.
 

tolek banan

New member
mi napletek chodził i w opadzie i w wzwodzie, i tak miałem zawsze,tylko było przy krótkie a do prostowanie i tak miałem nacinanego całego napletka dookoła w rowku zażołędnym, i przy okazji te wędzidełko, minus taki że miałem i mam chyba dalej nadmiar napletka póżniej zapodam fotkę
 

jcc91

New member
Trudno ocenić bez fotki, ale przy moim zabiegu to szwy miałem od napletka do ujścia cewki czyli ok 10 szwów miałem.
Teraz to napletek w 100% schodzi w spoczynku jak i we wzwodzie.
Widzę, że zabieg identyczny do mojego toteż mam pytanie.
Jestem dwa miesiące po, wszystko na swoim miejscu tylko mam właśnie problem z blizną - tak jakby jest za krótka/twarda i nie pozwala na pełny wzwód.
Widać, że skóra chce zejść, z góry gdzie nie ma blizny ani wędzidełka schodzi bez problemu, tylko od dołu jest blokowana - też tak miałeś?
Chcę co prawda umówić się na wizytę z urologiem, tylko, że jedyne czego mogę się spodziewać to jakaś maść i nie wiem czy w ogóle jest sens..
 

fancom

New member
Jeżeli miałeś wycinanie całkowicie wędzidełko to nie powinno być problememu z odciągnięciem napletka w takcie pełnego wzwodu, nic nie powinno tam blokować.
Nie wiem czy dobrze rozumiem twój problem najlepiej jakbyś wstawił jakieś zdjęcie. Ja osobiście nie miałem problemu uczucia blokady.
Co do blizny to po zabiegu te miejsce robi się trochę twardsze i to jest normalne, a co do krótkiej blizny to musiał bym zobaczyć.
A pytanie do Ciebie czy po zabiegu ćwiczyłeś zsuwanie napletka? bo to jest bardzo ważne aby rozciągnąć/wydłużyć bliznę po wycięciu wędzidełka.
Ja osobiście mogę wstawić zdjęcie swojego "sprzętu" po zabiegu i można by porównać, ja mam niewielkie ślady na napletku po wycięciu bardziej widać na główce penisa.
Co do maści na pewną nie zaszkodzą, ale czy pomogą bo tak jak wspomniałeś minęły już 2 miesiące od zabiegu i nie wiem czy to nie za późno na stosowanie maści.
 

tolek banan

New member
lekarz powiedział ze juz mogę czymś smarować na blizny np cepan i tatłuszczac go wazeliną lub kremem nivea,a wy czym smarowaliście ?
 
Do góry