• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Interes po obrzezaniu 18.11.21

nope

Well-known member
Wybór masz spory. Najbardziej polecane tutaj
1. Masci/żele Cebulowe - contractubex, cepan
2. Masci/żele Silikonowe - silaurum, bliznasil, sutricon, kelo-cote
3. Plastry(moim zdaniem najlepsze) sutricon.
Ja stosowałem contractubex(nie widziałem efektów) i przerzuciłem sie na plastry silikonowe sutricon i uważam że największą robote zrobiły i dużo użytkowników je poleca.
W przypadku maści/żeli wcierasz w blizne kilka razy dziennie kulistymi ruchami kilka minut a w plastry wycinasz paseczki na blizne zeby wystawaly poza blizne po pol cm i nosisz jedne plastry 3-4 dni i zmieniasz na kolejne. Ja odklejałem do mycia itd jest to troche klopotliwe ale dojdziesz do wprawy zeby je odklejac i naklejac. Chociaz nie powiem niekiedy podczas mycia probowalem i odziwo sie nie odklejały. Mi plastry 5sztuk te 5x30cm wystarczyły na jakieś 3 miesiące. Koszt ponad stówke zależy gdzie kupisz.
 

kRiss

Member
Pozwólcie, że przyłączę się do tematu. Jestem pół roku po obrzezaniu. Na początku stosowałem maść cebulową, potem przerzuciłem się na plastry silaurum. Blizna w zasadzie jest już gładka, natomiast cały czas mam jeszcze ślady w miejscach szwów, białe kreski na parę mm. Da się jeszcze jakoś tego pozbyć po takim czasie? Trochę olałem temat plastrów i stosuję je nieregularnie.
 

nope

Well-known member
Niestety to ci raczej tak szybko nie zniknie o ile zniknie. Sam mam kilka takich sznitow i zostały. Na to juz plastry nie pomogą ani żaden żel.
 

piciu1988

Active member
Cześć, przyłącze się do tematu. Mi lekarz kazał od 4 tyg po zabiegu smarowć żelem Silaurum.

Czy musi to być po jakim konkretnym zdarzeniu jak np. po pozbyciu się wszystkich szwów?

Czy jeśli zdecyduje się na plastry, które polecacie to używać ich później po żelu czy od razu zastąpić używanie żelu plastrami?
 

nope

Well-known member
@piciu1988 tak. Cokolwiek na blizny dopiero po wygojeniu, szwy musza wypasc. Spokojnie. Tym sie bedziesz martwil za 4 tygodnie :D szczerze nie wiem. Ja lecialem najpierw na zelu a dopiero pozniej na plastry przeszedlem. Jak sie szycie uda i efekt bd spoko to sam żel wystarczy. Sam ocenisz po czasie. Słuchaj doktorka jak narazie bo on sie zna na rzeczy :D
 
Naszła mnie taka myśl, co się stanie jeśli ubytek szwy zostanie w miejscu szycia i się zrośnie? Za 2tyg mam wizytę kontrolną i mam wrażenie że z dwóch szwów mi mini kawałek został, a na zdjęciu kropka z krwią
Widzę to samo co u mnie. Grudki na cięciu od tyłu i zajebisty wygląd od przodu. Nie chce cie zamartwiać, ale jestem 4,5 miesiąca po obrzezaniu i od obrzezania te grudki wgl nie zniknęły mimo plastrów, masy zelow sylikonowych. Mam to samo cięcie co ty.
 

mati12

Well-known member
kRiss a ty masz mega super? Chyba spapranej roboty nie widziałeś . Denis98 nie jest źle młody jesteś a to też ma znaczenie po prostu zacznij stosować plastry bądź maści i przynajmiej pół roku używaj regularne
 

Denis98

Member
Tak wygląda interes u mnie w pełnym spoczynku, jest taka fałda w miejscu szycia, w środę jade kupić plastry polecanej marki które będę stosował codziennie lub przynajmniej gdy to możliwe
 

nope

Well-known member
@Denis98 takie defekty ci sie przebuduja. 2/3 miechy i bedzie tu plasko.
@piciu1988 wsYstkie osoby co widdialem co stosowaly plastry to sutricon na forum i jedna osobe zobaczylem co stosowala plastry z bliznasil. Sam stosowalem z sutricon i lux byly.
 

Denis98

Member
@Denis98 takie defekty ci sie przebuduja. 2/3 miechy i bedzie tu plasko.
@piciu1988 wsYstkie osoby co widdialem co stosowaly plastry to sutricon na forum i jedna osobe zobaczylem co stosowala plastry z bliznasil. Sam stosowalem z sutricon i lux byly.
Co do plastrów, to lepiej zamówić przez internet czy apteka stacjonarna, żeby w miarę tanio było, jeszxze zapytam czy stosowanie powiedzmy 6x w tygodniu będzie też optymalne😁
 

Podobne tematy

Do góry