• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Historia mojego obrzezania u dr. Tondla

Hej, 13 kwietnia miałem obrzezanie całkowite z usuwaniem wędzidełka u dr. Tondla.

Wczoraj penis wyglądał tak:

Wysłałem to zdjęcie do Doktora i zapytałem, czy jest się czym martwić. Odpisał tylko "Norma".

Dzisiaj opuchlizna troszkę się powiększyła:

Nie mam problemu z oddawaniem moczu, sama główka też nie wydaje się w żaden sposób spuchnięta, jedynie ta opuchlizna napletka trochę napiera na szwy, co jest niewygodne.

Nie noszę penisa unieruchomionego w górze, gdyż jak pytałem o to Doktora podczas zabiegu, to powiedział, że to niepotrzebne.

Dodaję również zdjęcie penisa od tyłu:

Mam kilka pytań:
1. Czy to ta słynna "oponka"?
2. Czy to samo zejdzie? Czy muszę coś z tym zrobić?
3. Czy penis od tyłu wygląda niepokojąco? Doktor wprawdzie mówił podczas zabiegu, że może pojawić się żółta wydzielina, ale to nie będzie ropia i to normalne.
 

dandoo

Active member
oponka powinna zejść do tygodnia, conajmniej się zmniejszać. obserwuj, jak nic mocno nie uwiera to bez obaw. to dopiero 4 dni. ja nosiłem ku górze do 2 tygodni i nie miałem oponki, możesz sprawdzić czy to coś pomaga… zobaczysz co inni napiszą jeszcze a ta wydzielina tak może się pojawić, ja co prawda jej nie miałem ale to kwestia indywidualna. ale wiesz ty miałeś tradycyjne cięcie a ja staplerem stąd u mnie tego nie było, dbaj o higienę i powinno być ok
 

flader

Active member
Jak u góry, to oponka. Z jedynym czym się nie zgodzę to to, że ona zejdzie do tygodnia. Czasem to zajmuje znacznie dłużej. Bandaż uciskowy za oponką może pomóc w redukcji.
 
Wiem już, w czym problem. Zapomniałem, że muszę też bandaż półelastyczny, aby było ciasno (stosowałem samą gazę).

A powiedzcie mi jeszcze, jak długo stosowaliście gazy i bandaże? Aż szwy nie wypadły?
 

dandoo

Active member
ja 2 tygodnie po obrzezaniu potem luzny czyli gaza do okola i lekko przylepiona plastrem luzno jutro mi minie 3 tygodnie i tak mam miec do czasu wypadniecia zszywek
 

dandoo

Active member
bardzo minimalna, ale się nie powiększa. Ale prawo być bo mam jeszcze zszywki wbite w napletek ;) jak wylecą to po jakimś czasie pewno zmniejszy się ta maleńką opuchliznę mam u spodu penisa z racji że tam dość luźno pierścień jest ale czuje że za jakiś czas odpadnie bo już pojedyncze zszywki zaczynają odpadać, także ciesze się.
 
Mam też takie pytanie do osób, które obrzezanie miały już jakiś czas temu - mój żołądź uodpornij się już w miarę na dotyk, ale z wyjątkiem ujścia cewki moczowej, która jest dość wrażliwa. Chciałem zapytać z ciekawości, czy z czasem ujście cewki moczowej również się "uodporni"?
 

richyrich

Active member
Ze szwami też się pewnie da, ale jak już będą odpadać tobie te szwy i będzie luźno to i tak psycha cię może blokować i nie stanie ci tak na maxa. Zobaczysz, każdy ma inaczej, mi np jeszcze ze 3/4 dni zeszły po wypadnięciu wszystkiego (akurat zszywki miałem po staplerze) zanim miałem taki prawdziwie mocny wzwód - bez głosu z tyłu głowy że mi się zaraz pendrak rozpadnie :D
 
Jutro minie 3 tydzień od zabiegu.
Penis w spoczynku wygląda obecnie tak: A w częściowym wzwodzie (póki nie odpadną szwy, powstrzymuję się od pełnego zwodu na wszelki wypadek):

Co sądzicie? Jest ok?
 

mati12

Well-known member
Raczej Nie odpadną a jak tak to posiedzą dłużej niż 4 tyg zrobią ci się niepotrzebne zgrubienia
 

Podobne tematy

Do góry