• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Grudka na jądrze (pomocy)

Tengyy1

New member
Witam mam 13 lat i ostatnio na lewym jądrze wyczułem taką małą grudkę która boli jak ją dotknę czy wie ktoś co to może być bo boje sie mega że to coś poważnego. Nie wiem jak powiedzieć o tym rodzicom.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

morgan66

Active member
Raczej nic poważnego, więc spokojnie :) Może wyczułeś najądrze, a może to być też niegroźna torbiel nasienna. W takich przypadkach zawsze wizyta u lekarza nie zaszkodzi (lub na spokojnie na początek obserwacja), ale przede wszystkim bez paniki :), a na forum nikt Cie dokładnie nie zdiagnozuje tak jak lekarz...
 

Tengyy1

New member
okej dziękuje bardzo za odpowiedź.
A jakie objawy powinny mnie niepokoić, nie mogę przestać o tym myśleć i normalnie funkcjonować boje się że to rak, Czy powinienem już iść z tym do lekarza?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Zib33

Active member
Tak, powinieneś. Prawdopodobnie nic strasznego i coś związane z dojrzewaniem, ale lekarz powinien to fachowym okiem ocenić. Przy okazji nauczysz się korzystać z urologa, w późniejszym wieku będzie mniejsza trauma.
 

Tengyy1

New member
dobrze a powinienem udać się w jakimś pilnym terminie czy nie jest to jakieś groźne ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Rodzicom powiedzieć bardzo prosto. Tak jak tu napisałeś. Wydaje ci się że coś masz na jądrze co boli i czy mogą cie zabrać do lekarza. Nie masz się co wstydzić. Sam niestety nic kompletnie nie zdziałasz. Jądra są bardzo czułe więc lekki ucisk będzie boleć. Z jąder też wychodzą powrózki nasienne, może to je wyczułeś palcami.
 

Tengyy1

New member
no tylko wyczułem to tylko na jednym lewym jądrze. Wiesz może co to może być? czy powinienem się bardzo pilnie wybrać do lekarza czy może poczekać kilka dni. i najlepiej mógł byś coś napisac co mnie uspokoi proszę bo nie mogę normalne funkcjonować
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
No ale nikt ci przez internet nie powie co żeś tam wymacał. Zapewne panikujesz i nic ci nie jest. Nie czytaj durnot bo sobie zaraz wymyślisz raka mózgu z przerzutami do jajek ;). Chcesz mieć spokój powiedz mamie co wyżej i niech cie zabierze do lekarza jak chcesz być całkowicie spokojny.
 

Tengyy1

New member
no dobra tylko jeszcze mam pytanie czy jest duża szansa że to jest rak jądra ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Znikoma ;) pogadaj z rodzicami czy tam jednym rodzicem i idźcie do lekarza. To że wyczules jakąś nierównośc nie znaczy z automatu że to rak. To tak nie działa. I przestań cytować cały post za każdym razem
 

Tengyy1

New member
okej dzięki za odpowiedź, i sorry ze pisze to samo ale cholernie sie boje że to będzie jakiś rak więc sorry
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tengyy1

New member
no właśnie mnie boli i teraz zdałem sobie sprawę że ból który czuję dotykając tej grudki to ten sam ból który czułem od jakichś 2 miesięcy gdy czasami dotknąłem sie jakoś dziwnie po jajkach więc nie wiem czy sie bać czy nie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Zib33

Active member
Nikt na forum ci tego nie zdiagnozuje. Karetki nie ma co wzywać. A jutro rano telefon do ręki i umówić wizytę. Jak wypadnie za kilka dni, to ok. No chyba że zacznie się dziać coś nowego, spuchnie, powiększy się, będzie bardziej bolało itp.
 

Podobne tematy

Do góry