• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Głowa

kasztan1341

New member
Siema, mam 28 lat. Strasznie piszczy mi w głowie. Byłem u laryngologa u psychologa zresztą też. Nic mi to nie dało. Mam kłopoty z rozpoznaniem kim tak naprawdę jestem. Miałem rentgen głowy i też było ok. Codzień myślę tylko o tym jak bardzo boli mnie głowa. Zaciskając zęby piszczy mi głośniej. Nie wiecie może o co chodzi ?
 

kasztan1341

New member
Wypadek samochodowy. Wybiła mi poduszka w głowę. Lekarz chciał mi dać skierowanie do psychiatryka. Lecz się przestraszyłem. I odmówiłem mu tego.
 

kasztan1341

New member
Nie. To piszczy coś w stylu ultra dźwięku na yt sobie przepatrz.
. Może dźwięki jest trochę słabszy. Ale bardzo podobny. Może to szantaż emocjonalny ?
 

kasztan1341

New member
Czasem jak by z tego głosu wychodziły różne przezwiska. Wiesz dużo trenuje mózg i dużo czytam więc jestem w stanie sobie z tym radzić jednak to cholernie uciążliwe.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Szum uszny to ogólne określenie stanu chorobowego. Ale może objawiać się różnymi dźwiękami a nie tylko szumem.

Ile to już trwa?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
No to jak słyszysz w tym pisku słowa to chyba jednak temat dla psychiatry :unsure:
Może warto wybrać się do tego specjalisty. To że pójdziesz do psychiatry nie znaczy że zamkną cie w psychiatryku
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Gdybym miał taki problem to nie myślałbym o tym czy jest to wstydliwe przeraźliwe czy jeszcze jakieś inne tylko bym poszedł by sprawdzic czy ten specjalista bylby w stanie mi pomóc. Skoro badania wyszły prawidłowo to wizyta u psychiatry powinna być kolejnym krokiem.
 

drj

Member
Wizyta u psychiatry, to żaden wstyd. Szacuje się, że 70% społeczeństwa wymaga większej lub mniejszej pomocy psychologicznej i/lub psychiatrycznej. Z takimi objawami jak Twoje i z tym, że podchodzisz krytycznie (czyli wiesz, że ten pisk i wyzwiska to głosy w głowie) jest szansa na powrót do zdrowia po zastosowaniu leczenia farmakologicznego.
Trzymam za Ciebie kciuki i stary in touch ;)
PS do psychiatry nie potrzebujesz skierowania.
 

dandoo

Active member
Jeżeli nie miałeś tego wcześniej idź do neurologa i sprawdź czy coś nie stało się po wypadku, możliwe że potrzebna będzie tomografia komputerowa, o ile już jej nie miałeś po wypadku. Potem bym walił do psychiatry dopiero.
 

drj

Member
@kasztan wspominał, że miał badanie obrazowe głowy. Jeśli powtarzać to badanie MR mózgowia z kontrastem. Do rozważenia eeg. Lekarz psychiatra też może skierować na te badania ;)
 

toastt

Well-known member
Jeśli możesz modulować pisk poprzez zaciskanie zębów, to masz najpewniej dysfunkcję stawów skroniowo-żuchwowych. Trzeba iść z tym do fizjoterapeuty. Może znajdziesz w okolicy fizjoterapeutę stomatologicznego. Sam huk wystrzelenia poduszki mógł wywołać uraz akustyczny. Czy miałeś badanie słuchu i otoemisję? Jeśli nie, to trzeba to wykonać. Nie daj sobie wmówić zaburzeń psychicznych, bo to jest dopiero ostatni element układanki. Działaj szybko. PS: leki, którymi PRÓBUJE się leczyć pisk/szumy uszne same mają potencjał wywoływania pisków, bo są w większości ototoksyczne. Bez kompletu badań ABSOLUTNIE nie powinno się stwierdzać szumów usznych pochodzenia psychosomatycznego. Trzeba też zrobić MRI głowy z kontrastem i obejrzeć mózg oraz struktury nerwu słuchowego.
 

drj

Member
Oczywiście, to wszystko prawda co napisał @toastt. Jednak @kasztan1341 wspominał nie tylko o piskach w uszach, ale również powiedział:
Czasem jak by z tego głosu wychodziły różne przezwiska.
Więc badanie MR z kontrastem jak najbardziej. Jest to spory problem dla @kasztan1341, skoro już szuka pomocy tutaj.
Ważne żeby trafił do odpowiedniego specjalisty, gdzie otrzyma diagnozę i prawidłowe leczenie.
 

Matador

Member
MR głowy koniecznie, ale ja bym się nie wzbraniał przed psychiatrą. Autor wątku ma „kłopoty z rozpoznaniem kim tak naprawdę jest” (depersonalizacja?), z pisku wyodrębniają się przezwiska, a do tego dzieje się to wszystko po wypadku (potencjalna trauma, może nieuświadomiona). Jeżeli po jakichś lekach psychiatrycznych (np. przeciwlękowych) pisk w głowie ustanie, to szybko wyjaśni się, że to objawy na tle psychicznym. Wiele leków psychiatrycznych to leki nieuzależniające, a wizyta u psychiatry to rzecz zupełnie normalna
 
Do góry