• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Funkcjonowanie po zabiegu

nmms92

New member
Witam,

W najbliższym czasie mam zamiar wybrać sie do urologa z moją stulejką częściową. Czytałem już trochę o procesie gojenia i pielęgnacji.
Jenak najbardziej zastanawia mnie jak wygląda funkcjonowanie ruchowe po takim zabiegu tzn chodzenie, siedzenie itp. Czy jest możliwość powrotu do pracy dzień po zabiegu. Nie bardzo mogę sobie pozwolić na nieobecność w pracy. Prosił bym o parę opinii w tej sprawie.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Wszystko zależy od szczęścia i organizmu. Albo splynie to po tobie jak po kaczce albo nie. Tez sobie planowalem ze będę od razu szedł do pracy. A wyszlo tak ze w sumie ponad tydz w domu przesiedzialem :D
 

Rafaelo91

New member
Zależy też jaką masz pracę. Najlepszymi spodniami do chodzenia po zabiegu są luźne dresy. Ja niestety takich nie posiadam i wychodząc ze szpitala musialem się wcisnąć w dżinsy, które jak wiadomo są twarde. Do tego sprzączka od paska, ale z tym poradziłem sobie zapinając ją na wysokości prawej kosci biodrowej i nie uciskała przy siedzeniu. Ze szpitala autem do domu, najgorzej bylo wsiąść i wysiąść. W domu prośba o pomoc w rozsznurowaniu i zdjęciu butów ;), potem już dawałem radę. Zabieg miałem w środę a w poniedziałek wróciłem na wydział, gdzie w sumie największym wysiłkiem było poruszanie się ruchem kaczki/kowboja/robota po laboratorium, także musiałbyś mieć wiele szczęścia żeby wrócić dzień po do pracy :). Tydzien rekonwalescencji należałoby Ci się zarezerwować :) Pozdrawiam i życzę powodzenia :D
 

Makintosz

Member
Tydzień L4 możesz spokojnie brać, po tym czasie będziesz całkowicie zdolny do lekkiej pracy, o ile oczywiście będzie szło wszystko w miarę zgodnie z planem chociaż.
 

Podobne tematy

Do góry