• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Fizjoterapia przy CPPS

jakes11

New member
Cześć,

Jestem w trakcie czytania książki Headache in the Pelvis i mimo, że w ostatnim posiewie nasienia znów wyszły mi bakterie to zaczynam się skłaniać ku tezie, że prawdziwa przyczyna moich dolegliwości jest gdzie indziej. Wiele z zależności i objawów wspomnianych w książce to rzeczy, których doświadczam, a do niektórych z nich urolodzy nie potrafili się odnieść. Stąd moje pytanie - czy korzystał ktoś z usług fizjoterapeuty, który pracowałby mniej lub bardziej zgodnie z protokołem Wise-Andersona i który pomógł zmniejszyć dolegliwości? Mnie interesuje Warszawa, ale jeśli macie kogoś w innych miastach to wpiszcie też proszę dla innych użytkowników, którzy być może też szukają lub będą kiedyś szukać. W WWA słyszałem jedynie o HB Clinic, ale sam jeszcze nie miałem okazji skorzystać. Są jakieś inne, być może lepsze alternatywy?
 

Cobrek

New member
Witaj,

czy przez ten czas skorzystałeś z jakiejś terapii i czy nastąpiła poprawa? Właśnie zapisałem się do HB Clinic, bo już nie mogę wytrzymać swoich objawów. Najgorszym z nich jest ból prawego jądra (oba jądra całkowicie zdrowe, bez zmian poza niewielką torbielą w lewym najadrzu), który nasila się, gdy moszna jest napięta, czyli niestety też w trakcie erekcji. Oprócz tego bóle w prawej pachwinie, zaparcia i także jakby gorsze czucie w penisie, co przekłada się na przedwczesny wytrysk i słabszy orgazm, jeśli w ogóle do niego dochodzi. Dodam jeszcze, że mam 27 lat i bardzo wysoki testosteron, ponad 1000.
 

Cobrek

New member
Hej, byłem tam dwa razy, ale niezbyt mi pomogli - problem polega na tym, że tam Basista przyjmuje tylko na 1szej konsultacji (w celu oceny problemów), a potem trafiasz do jego terapeutek. Niestety, one są o wiele gorsze, a w międzyczasie zorientowałem się, że moje problemy wokół miednicy (bóle jąder, przedwczesny wytrysk i słaba erekcja) wynikają z chorób odkleszczowych. Jeśli chodzi o Warszawę, zamiast HB Clinic polecam fizjoterapeutę Piotra Kazimierskiego, zna się na sprawach urologicznych, a kilka miesięcy temu wizyta kosztowała tylko 150 zł!
 

Kzwmx

Member
A po tej pierwszej wizycie u Basisty to wiadomo dokładnie co dolega, np. pisze to na jakieś kartce ?
Tak się zastanawiam, może warto do niego na jedną wizytę w celu rozpoznania (bo zakładam, że zna się dobrze) a później szukać innego i sobie potwierdzić dodatkowo i się leczyć.
 

RafalWr

Member
Byłem niedawno u p. Piotra Basisty, pierwsza wizyta wygląda tak że ocenia twoje mięśnie dna miednicy, sprawdza czy są napięte i bolesne - wewnętrzne. Ze względu na to że ja mam do niego pół Polski do przejechania rozpisał mi na kartce co trzeba robić i druga kartka gdzie się łapać, przytrzymywać żeby je palpacyjnie rozlozniac. Co ciekawe zabiegi akupunktury też rozpisał, sam je robi . Potem odsyła do swojej fizjoterapeutki manualnej która rozloznia mięśnie zewnętrznie , potem idzie się dalej piętro niżej, pokazują jakie ćwiczenia wykonywać , robią zdjęcia telefonem pacjenta żeby nie zapomniał co ma robić , rysują kropki na plecach i tyłku gdzie należy nacisnąć punkty spustowe piłeczka, robią zdjęcie tel. pacjenta. I takie zalecenia trzeba wykonywać przez 3 miesiące. Najlepiej jeszcze jeździć do niego ale problem z czasem i urlopem . Ja znalazłem akupunkturę i fizjo u siebie i stosuje się do jego zaleceń . Jeden główny objaw już prawie mi minął. Dla mnie bardzo dobre podejście p. Basisty . Dla mnie warto chociaż raz pojechać.
 

RafalWr

Member
Dziwny ucisk w kroczu , nie wiem jak to określić ale takie tępe uczucie ściskania krocza i cewki dla mnie to było najgorsze bo było przez cały dzień i to też psychicznie męczyło . Teraz aktualnie nie mam, czasami na chwilę wróci ale mija . Wczoraj było przez pół godziny ale jechałem autem prawie 5 godzin . Dzisiaj od rana zero objawów.
 

dychu_

New member
Jesli mozesz podziel sie tutaj tymi ćwiczwniami.
ja rowniez pracuje z urodfizjo, zobaczymy. Codziennie od 9dni wykonuje cwiczenia z yt ktore chyba tutaj Grom albo ktos inny podrzucil.
 

marpal

New member
Jestem generalnie już po 15 fizjoterapiach mięśni dna miednicy. U Pana Piotra Basisty również byłem i jadę do niego w Czwartek . Jestem że Śląska bardzo dobrzry i pomocny jest u nas Urosilesia ale ja prawdopodobnie mam problem z neuralgia nerwu sromowego. U mnie bóle nie znikają. Nie umiem ich rozpracować stosowałem już dużo również te Ćwiczenia z Yt.
 

RafalWr

Member
Te ćwiczenia z YouTube tez generalnie wporzadku bo większą część z nich daje także p. Basista. Ja otrzymałem takie jak motylek je wykonuje tak że jak oglądam jakiś film rozkładam mate i tak leżę z godzinę dociskając nogi do podłogi. Dociąganie kolan do klatki leżąc.Skłony do nóg siedząc tylko jedna noga wyprostowana druga zgięta do tyłu i na zmianę. Siedząc na podłodze stopa do stopy , trzymamy rękoma wyprostowani w lędźwiach. Leżymy i jedna noga na drugą i dociągamy do klatki. Kolejna to w jodze ta pozycja nazywa się wojownik. Kupujemy mała piłeczkę bardzo twarda coś wielkości jak kauczukowa i wzdłuż odbytu po kolei z jednej i drugiej strony ustawiamy i kładziemy się na nią przez 30-40 sekund po kolei przesuwając wzdłuż do kości ogonowej . Na środku kosci ogonowej też dajemy, a to jest najgorsze. Po obu stronach lędźwi także. To co ja robię to na siłowniach są takie zajęcia jak stretching, joga , zdrowy kręgosłup na multisporta można chodzić i generalnie tam się rozciąga całe ciało. Za poleceniem jednego dobrego fizjo kupiłem elektrostymulator Tens care, tylko p. Basista zmienił końcówkę na łezkę, jak się nie ma za bardzo czasu to takie coś w tyłek przez pół h przez miesiąc a później elektrody przez miesiąc na zewnątrz. Tylko trzeba wiedzieć gdzie przykładać . Byłem dwa razy na fotelu elstella czy coś takiego, za pierwszym razem po 20 minutach na resztę dnia objawy znikły, drugi raz byłem akurat bezobjawowy to różnicy nie czułem . To co mi dość istotnego powiedział mój fizjo,zero sportu które wymagają gwałtownego odrywania nóg od podłoża np. Bieganie bo sie lędźwie napinają, najlepiej orbitrek. Polecam także suchą saunę infrared, rozloznia mięśnie . Generalnie nie wiem co mi pomogło, pomaga bo stosuje wszystko powyżej . Każdy musi znaleźć coś dla siebie, ja nie mogłem więc działałem z kilku stron, niestety to wszystko trwa bardzoooo powoli ja postępy zaobserwowałem po 4 miesiącach.
 

Podobne tematy

Do góry