• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Dzisiejszy zabieg, plastyka, a nie obrzezanie.

KasQader

New member
Witam.
Wczoraj pisalem co zabrac na zabieg. Noo, to zaszedlem do szpitala, a facet zdziwiony czemu nic ze soba nie mam, bo przeciez ja tu w szpitalu na sali to sobie zostane troche, piżama itp. No dobra...czekam na sali chorych na swoja kolej. Pani przyszla, wbiła mi w reke...nawet nie wiem jak to sie nazywa. Ja myslalem, ze przed samym zabiegiem bede mogl skonsultować to z lekarzem, jak ma to wykonac. Na dwa zdania mialem czas tuz po wjechaniu na sale operacyjna...facet powiedzial, ze robi plastyke. Że co? No cóż, usnałęm po chwili. Zakpili ze mnie jak pytalem sie wczesniej o czesciowe znieczulenie. Obudzilem sie w łóżku, jak mnie przywiezli z powrotem. Zaczalem z bólu ryczeć i jeczęc na całą salę. Glupio mi bylo. Mam malą znośnosc bolu. Balem sie spojrzec pod koldrę. Ale po godzinie spojrzalem, przerazilem sie, zirytowalem co do cholery ma byc. Po okolo trzech godzinach po zabiegu polazłem do lekarza i prosilem o pozwolenie na wyjscie do domu. Jak sie zaczalem ubierac zaczelo mi to krwawic. I chodze w smieszny sposob, bo nadal odczuwac lekki bol. Lekarz mowil ze lekow nie musze przyjmowac. Owinalem go teraz w domu lekko opatrunkiem. Ale prawde mowiac bylem przygotowany na obrzezanie. Na co teraz zwrocic uwage, co robic? Dolaczam zdjecia. Plastyka - Imgur
 

karol.

Member
nie wygląda to źle.
co do postępowania to przemywaj wodą z szarym mydłem, możesz pryskać octaniseptem po sikaniu. trzymaj owiniętego w gazę czy bandaż i noś go do góry, żeby krew nie napływała. możesz też moczyć w rumianku za parę dni żeby zmniejszać obrzęk. chyba tyle.
 

Klaus1

New member
Zamiast robic zdjecia biednemu wackowi swiezo po operacji daj mu dojsc do siebie bo teraz i tak nikt ci nie oceni czy to jest dobrze czy zle zrobione :)
 

KasQader

New member
A ta duża ilość skóry na samej górze, jest powodem obrzęku, czy tak po prostu będzie? Ojj, dzisiejsza noc była okropna. Z pięć razy pobudka...ból, wzwody, takie tam.
 

rekin

New member
Szczerze mówiąc uważam opisane przez Ciebie zachowanie lekarza za skandaliczne. Lekarz powinien omówić z Tobą możliwości i wziąć pod uwagę Twoje oczekiwania.
 

KasQader

New member
No fakt, że postawił mnie pod scianą, bez omówienia tego. Ogólnie kupilem tańszy zamiennik Octeniseptu - Ascept. Tak dla bezpieczenstwa. Kiedy powinna opuchlizna zejsc?
 

KasQader

New member
Dzisiaj jest juz trzeci dzien od zabiegu. Noc przebiegła już lżej, ale i tak było ciekawie. Otóż zrobiłem zbyt ciasny opatrunek i przy wzwodach zaczął mnie już cały boleć. Dzisiaj kupie sobie tabletki przeciwbolowe, oraz kolejne opatrunki. Tabletki chyba nie będą przeszkadzać w prawidłowym gojeniu się? Jak wstałem, Mały stał na baczność. Ogólnie to skóra przy wzwodzie dzięki plastyce powinna sie trzymać tuż pod napletkiem, tak? Na zjęciu widać, nie widać, ale w niektórych momentach brakuje okolo 3-5mm. Jednak nadal zostaje ta wielka opuchlizna. Mimo, że powinno to się zmiejszyć, trudno mi sobie wyobrazić jak to ma znaleźć się pod napletkiem. Nie za dużo tej skóry jest mimo wszystko? Jak mówilem jest juz trzeci dzień. Szwy kiedy powinny zacząć wypadać, bo są niczym druty, które tylko ból sprawiają. Czy już powinienem starać sie zdejmować skórę pod napletka? Mówie, ze brakuje jeszcze te pare mm. Czy nie zaszkodzi poczekać? Dołączam zdjęcia, może nie najwyższych lotów. Dzien 3 - Imgur
 

karol.

Member
trochę dziwne to cięcie, niesymetryczne.
spróbuj ściągać na tyle ile możesz, nic na siłę.
szwy rozpuszczają do 2 tygodni (o ile masz rozpuszczalne).
 

KasQader

New member
Witam! To juz prawie trzy tygodnie od czasu zabiegu. Dzisiaj sie pozbyłem ostatnich dwóch szwów. Nie były one rozpuszczalne, ale jakoś zdołałem je zdjąć. Miejsca szyć się już bardzo ładnie zagoiły, chociaż do ideału jeszcze brakuje. Nie daje mi spokoju jedna rzecz, o której już wcześniej pisałem. Chodzi dalej o ten nadmiar skóry po lewej stronie. Prawa strona podczas wzwodu pięknie i bez problemu się ściąga. Jednak ta prawa strona...hmm, no juz nie jest tutaj tak kolorowo. Fakt, że opuchlizna tu zeszła (mam nadzieje, że troche się to jeszcze przez następne dni zmniejszy), ale nadal mam problemy z tym nadmiarem. Jak widać na zdjęciach (przepraszam za ich jakość, ostrości nie potrafiło dobrze złapać), to ta skóra sobie wisi z boku. Nie jest to zbyt estetyczne. Licze na wasze opinie :) Link do albumu: 20 dni - Imgur Pozdrawiam!
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
No dziwne ze nie uciął z lewej tak jak z prawej. Widać ze prawa fajnie wygląda i fajnie się rozciąga.
 

Podobne tematy

Do góry