• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Dzień po zabiegu

turboptys

New member
Cześć, wczoraj miałem przeprowadzony zabieg częściowego obrzezania. Pierwszego dnia krwawiło tak, że musiałem kilka razy opatrunek zmieniać. Dzisiaj już nie krwawi ale mam pytanie czy to powinno tak wyglądać [tzn. że z prawej strony grubszy/nabrzmiały a z lewej nie + nie widać w ogóle szwów (tylko w jednym miejscu od spodu lekko wystaje)]. Lekarz polecił mi uważać żeby nie ściągnąć skórki bo może nie dać się nałożyć z powrotem i mieć cały czas naciągniętą na żołądź. Jeśli chodzi o higienę to standardowo po każdym sikaniu smaruję wokół maścią detreomycyna 2% i dzisiaj jeszcze kupiłem octedin w sprayu.
https://drive.google.com/drive/folders/1v4VYIBthcYkkmX3L2oXNFgvIXorimuPW?usp=sharing - tu wrzucam zdjęcia
Proszę o szybką odpowiedź. Jutro mam kontrolną wizytę u lekarza ale boję się, że już powinienem z tym iść na pogotowie czy gdzieś...
 

mati12

Well-known member
Czesc od zabiegu minał dzien to normalne ze krwawiło i ze masz opuchniete owijaj go i nos do góry jak majmniej przy nim majstruj potrzebuje spokoju
 

turboptys

New member
Czesc od zabiegu minał dzien to normalne ze krwawiło i ze masz opuchniete owijaj go i nos do góry jak majmniej przy nim majstruj potrzebuje spokoju
Dzięki. Majstrować to wiem, że nie. Tylko zastanawiało mnie czy powinien wyglądać tak... hmmmm. nieestetycznie i niesymetrycznie?
No ale jak mówisz, że nie muszę się martwić to git
 

master1

Member
W folderze że zdjęciami jest plik z Twoim wypowiedzeniem umowy z danymi - usuń go :)

Nie martw się póki co i ważna sprawa - nie macaj go za bardzo!!! Nie uciskaj tego zgrubienia. To może być obrzęk po zastrzyku ale może być rozszerzona żyła która się wchłonie. Radzę nie uciskać chyba że chcesz żeby żyłka się otworzyła.

Wygląda git, też miałem nierówny, może mniej ale podobnie
 
Tez tak mialem, 1 dzien po zabiegu byl strasznie fioletowy i jak mozesz zobaczyc u mnie w temacie obrzek tez odstawal z jednej strony.
 

Podobne tematy

Do góry