• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Czy używacie profesjonalnych szczoteczek do zębów?

VDrabski

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Nie dawno dostałem propozycję zakupu profesjonalnej szczoteczki do zębów. Dodam, że jest to szczoteczka soniczka identyczna jak ta Profesjonalna szczoteczka soniczna CURAPROX BIW239. Nie ukrywam, że koszt dość duży, a i przyznam, że mimo to znalazłem tańsze modele takie jak ten Szczoteczka soniczna SLIMSONIC FLOURISH
Moje pytanie brzmi: skąd tak duży 'rozrzut' cenowy? Dlaczego niby ten sam produkt, o podobnych parametrach, może kosztować nawet kilkaset procent więcej? No i chciałbym ogólnie poznać wasze opinie na ten temat?
 

alfred666

New member
Mam szczoteczkę soniczną od jakiegoś czasu. Polecam. O wiele bezpieczniejsze niż manualne/elektryczne dla dziąseł na dłuższą metę. Poza tym, faktycznie lepiej doczyszczają zęby. Jak ktoś się przesiądzie z manualnej na soniczną to róznica będzie pewnie dla tej osoby bardzo duża, oczywiście na plus.

Co do konkretnych modeli to duuużo opini czytałem i podsumowując, najbardziej opłaca się kupić w stosunku do jakość/cena:
1. Whitewash SW1000, cena ok. 250 PLN
2. Coś z serii Sonicare od Phillipsa - ceny 200-1000 PLN.
 

Marek901

New member
Nie wiem czy jest to 'profesjonalna szczoteczka', ale elektryczną Oral B Braun. Soniczne dalej są dla mnie czarną magią :).
 

jarkos234

New member
Ja też nie wiem co oznacza termin "profesjonalna szczoteczka" Ogólnie wbrew pozorom różnice pomiędzy typami szczoteczek sądosyć istotne. Moim zdaniem soniczne są bezkonkurencyjne, a wybór odpowiedniego modelu to już kwestia gustu.
 

fugazi

SPAMER
Lepiej jest używać szczoteczek z miękkim włosiem dlatego, że nie kaleczą one tak dziąseł. Pamiętajmy też żeby regularnie wymieniać szczoteczkę lub główkę od szczoteczki. Jeżeli nie wiecie jaka szczoteczka bedzie dla Was odpowiednia to skonsultujcie to z lekarzem!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

aidaa

New member
Polecam szczoteczkę elektryczną, chyba, że macie wrażliwe dziąsła, to wtedy soniczną - jest znacznie bardziej delikatna. Co do elektrycznych, to świetne opinie mają te od Braun, zwłaszcza Oral-B
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jakubas

New member
Miękka szczoteczka

Ostatnio byłem u dentysty Qdent i też polecał miękką szczoteczkę. Tak samo jeśli chodzi o szczotę elektryczną bardziej skuteczna jest szczoteczka soniczna. Najgorzej jak fajki ktoś pali, wtedy to już nie ma ratunku w formie naturalnej, a sztuczne zęby to już nie to samo.
 

Witos

New member
Moim zdaniem te batalie soniczna kontra obrotowa są na wyrost, bo obrotowe teraz mają czujniki nacisku i raczej ciężko nią myć zęby zbyt mocno.
 

Podobne tematy

Do góry