Czy to krótkie wędzidełko? Proszę o pomoc

19Marcin99

New member
Witam posiadam taki problem ponieważ nie wiem czy warto z tym iść do lekarza. Otoz podczas wytrysku boli mnie żołądź i wyraźnie czuję jak go ciągnie w dół i boli mnie wędzidełko. Czy może być ono za krótkie i to przez to? Aha i jeszcze jak by się okazało że jest za krótkie i miał bym zabieg to mogę wybrać zamiast przedłużenie/usunięcie wybrać obrzezanie? Oto parę zdjęć.

https://imgur.com/FG0QQQv
https://imgur.com/DdWyYJH
https://imgur.com/ethRKaw
 

user842

Member
Prawdopodobnie jest trochę za krótkie. Powinieneś pójść do urologa.

Co do obrzezania, to zasadniczo każdego penisa można obrzezać. Można połączyć zabieg usunięcia/przedłużenia wędzidełka z obrzezaniem.
 

19Marcin99

New member
A jak bym poszedł nie prywatnie tylko na NFZ to mogę zamiast usunąć lub przedłużyć się obrzeżać? Czy to tylko wtedy jak stulejka jest? A tak to prywatnie trzeba.
 

mati12

Member
Wyglada nieco za krótkie wystarczy ze wydłużysz na twoim miejscu nie musiałbym calkowicie a co do obrzezania jezeli nie trzeba to po co ci to zeby miec blizny i kolrjnr zmartwienie?
 

19Marcin99

New member
@mati1 a dlaczego obrzezanie miało by być zmartwieniem? Ale mógł bym powiedzieć lekarzowi że zamiast przedłużenia chce się obrzeżać? I zrobił by to na NFZ czy tylko prywatnie?
 

user842

Member
Trudno powiedzieć, wydaje mi się że raczej na NFZ zrobią Ci tylko wędzidełko. Obrzezanie raczej prywatnie. Ale możesz zapytać lekarza.
 

Trolo

Active member
Ja na twoim miejscu wydłużyłbym wędzidełko, a dopiero później zająłbym się obrzezaniem gdy problem nie zniknie. Dlaczego tak mówię, że lepiej zrobić dwa zabiegi niż jeden, bo odciętego napletka nie da się przyszyć. Ale uważam, że po usunięciu/wydłużaniu wędzidełka problem zniknie. Pokażesz lekarzowi zdjęcia we wzwodzie wędzidełka i on już będzie wiedział.
 

mati12

Member
Nie mówię ze obrzezanie to problem ale to spora interwencja i blizny zostana a jezeli nie trzeba to po co to robic? Mysle ze w twoim przypadku starczy wydłużyć wezidelko i problem zniknie
 

arturm

New member
Ja się zgadzam z poprzednikami ze wg mnie wystarczy korekcja wędzidełka chyba że jestes zdeterminowany na obrzezanie to załatwisz problem bez niebezpieczeństwa że kiedyś wróci. Co do Twojego ostatniego pytania - obrzezanie to obrzezanie, lekarz wycina Ci napletek w całości i koniec. W ogóle nie masz wtedy skóry przy żołędzi.
 
Do góry