• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

czy to jest oponka?

obrzezanymirek

New member
Cześć,
przychodzę do Was, bo naczytałem się tutaj dużo o oponce i obawiam się, że i ona mnie dopadła.
Niestety, nawet nie wiem, czy miałem obrzezanie częściowe czy całkowite, jednak druga opcja jest bardziej prawdopodobna.
Tak jak z większością lekarzy - kontakt był ograniczony do minimum.
Noszę go unoszonego, codziennie zmieniam opatrunki i psikam Octaniseptem.
Co sądzicie? Jak oceniacie pracę urologa? I w końcu - czy myślicie, że to oponka?
PS nie mogę nałożyć napletka na żołądź.

Powie mi ktoś czym się różni obrzezanie częściowe od całkowitego? wiem no zostaje część napletka przy częściowym, ale jakoś na zdjęciach tego nie widzę. To jak odróżnić u mnie kunę od łasicy. A tak odpowiadając wygląda ładnie i dobrze się goi.

No i jak to jest że nurtuje Cię pytanie czy to częściowe czy całkowite było robione na nfz czy jak? przecież chyba sprawę stawiasz jasno ma być takie obrzazanie albo takie i Ci to robią, a nie że wychodzisz z bloku operacyjnego, a potem ze szpitala i nie wiesz na czym stoisz.

dodam, za jestem 7 dni po zabiegu
 
Idź na SOR do lekarza albo do urologa, który ci to robił. Tak jak tutaj piszą https://meskiezdrowie.pl/threads/8-dni-po-zabiegu-oponka-szczypanie.5965/ "Powinienes naciagnac napletek z powrotem. Wtedy chlonka bedzie miala jak odplynac i opuchlizna zejdzie."
Tutaj też o tym piszą https://meskiezdrowie.pl/threads/uwaga-wazne-oponka-to-nie-opuchlizna-postepowanie-przeczytaj.6068/

Pójdziesz na SOR, lekarz ci ściągnie napletek, zobaczy co i jak. Stracisz jeden wieczór, ale bezpieczniej zrobić tak jak piszę.
 

obrzezanymirek

New member
Idź na SOR do lekarza albo do urologa, który ci to robił. Tak jak tutaj piszą https://meskiezdrowie.pl/threads/8-dni-po-zabiegu-oponka-szczypanie.5965/ "Powinienes naciagnac napletek z powrotem. Wtedy chlonka bedzie miala jak odplynac i opuchlizna zejdzie."
Tutaj też o tym piszą https://meskiezdrowie.pl/threads/uwaga-wazne-oponka-to-nie-opuchlizna-postepowanie-przeczytaj.6068/

Pójdziesz na SOR, lekarz ci ściągnie napletek, zobaczy co i jak. Stracisz jeden wieczór, ale bezpieczniej zrobić tak jak piszę.
Tylko że ja ani razu nie miałem naciągniętego napletka, on był cały czas zsunięty poza żołądź. Tak samo przy pierwszej zmianie opatrunku wyglądało to podobnie a wręcz "oponka" była jeszcze większa, na co lekarz powiedział, że ładnie to wygląda...
 

nope

Well-known member
Wydaje mi sie ze niestety tutaj chyba nie ma skóry już żeby schowac oponke pod skóre ale tylko tak mi sie wydaje po zdjęciach najlepiej jakby to ocenil lekarz który nie jest koniowałem i jest uczciwy. Ogolnie no masz obrzek chłonny(oponke) i teraz czy zejdzie czy nie to loteria.
 

obrzezanymirek

New member
UPDATE:
jestem 19 dni po zabiegu, opuchlizna zeszła - pomogły ciasne opatrunki, wczoraj miałem zdejmowane szwy i tak to wygląda (moim skromnym zdaniem jest nieźle):
 

obrzezanymirek

New member
No i jak to jest że nurtuje Cię pytanie czy to częściowe czy całkowite było robione na nfz czy jak? przecież chyba sprawę stawiasz jasno ma być takie obrzazanie albo takie i Ci to robią, a nie że kurła wychodzisz z bloku operacyjnego, a potem ze szpitala i nie wiesz na czym stoisz.
Mi zależało na pozbyciu się problemu, bo miałem tego serdecznie dość, więc nie myślałem o stylu obrzezania. Podczas zabiegu nawet nie przyszło mi do głowy, żeby zapytać lekarza jaki to styl a przy wypisie widziałem go 2 minuty XD A przy wczorajszym zdejmowaniu szwów nawet lekarza na oczy nie widziałem, bo był na zwolnieniu. Tak olewają pacjentów na NFZ, no ale czego się spodziewać.
 
@nope No to teraz uważaj, bo z kapci wylecisz albo z krzesła ja pytałem urologa o obrzezanie całkowite i mi powiedział, że nawet przy obrzezanym jest trochę napletek chowa, ale w wzwodzie już zawsze odkryty żołądź. Nie wiem czemu mi tak powiedział może mam takiego małego penisa XD
 

nope

Well-known member
@Squarex8633 chcesz miec porzadnie to zrobione to pytaj dobrego urologa a nie jakichs kaparow na nfz. Widac ile tu "super" zabiegow jest wlasnie wykonywanych na nfz i nie wiadomo jakich lekarzy, pozniej chujowy efekty estetyczny i funkcjonalny i problem jest tylko, oczywiscie nie mowie ze nikomu sie nie udalo ale sporo jest wlasnie tutaj problemow przez takie cos. No i dokladnie.. boki zrywac normalnie...
 

Podobne tematy

Do góry